Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 7 millió forintos házra...

7 millió forintos házra kaphatok 5 millió ft hitelt minimálbérrel 10 évre?

Figyelt kérdés
Férjem lenne az adóstársam, (nem tudom, lehet ilyet?), természetesen neki is csak minimálbéres jövedelemigazolása van, két gyereket nevelünk és az önerő a nyártól igényelhető "csok" lenne és még egy kevés félretett pénzünk. Lehetséges így?

2015. márc. 14. 14:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hogy fogjátok visszafizetni?
2015. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szerintem eleve minimálbérre nem adnak 5 milliós hitelt és szerintem jelenleg önerő nélkül a 7 millió fedezet is kevés volna.

És amúgy jó kérdést tett fel az előző, két minimálbérből mégis hogy fizetnétek a törlesztőt? Lehet rámenne az egyikőtök teljes fizetése!

2015. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem adnak. En mondjuk nem is vennek fel ennyit, evtizedekig kicentizve nem szeretnek elni. Eleg egy par hetes labadozas mutet utan, munkahely elvesztes, es mar bukik is a haz.
2015. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
valószínűleg rámenne, a másikból meg élnénk valahogy. Még velünk él a férjem édesanyja, lassan 80 éves, de az ő nyugdíja is segíteni valameddig rajtunk. Igaz, ezt a bank ugysem venné figyelembe szerintem sem. És 20 évre szerintetek kapnánk? Úgy jóval kevesebb a havi törlesztő.
2015. márc. 14. 14:53
 5/22 A kérdező kommentje:

Van erre valami megoldás?

2,5 millió önerőnk lesz a nyárra, ha már ezzel sem lehet elindulni, akkor mit várhat, akinek semmije sincs?

2015. márc. 14. 14:56
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Beutottem gyorsan egy hitelszamito kalkulatorba az adatokat, 5 millio forint 10 evre, kabe 5%os kamatra jelenleg havi 53.000 forint.


A jovedelmetek osszesen kabe 140e forint.


Elvileg kaphatnatok szerintem, de necces lesz. Menjetek be a bankba es erdeklodjetek meg a dolgot.


Az a baj, ha valamelyikotok elveszti az allasat, akkor teljesen kilatastalan helyzetbe kerultok, en biztos nem vennek fel igy hitelt, ilyen alacsony jovedelemre.

2015. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%

"akkor mit várhat, akinek semmije sincs?"


Mit varhatna? Semmit.

2015. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Tudomásom szerint a bankok már eleve saját értékbecslőjük szerinti ingatlan-értéket fogadnak el. Ami azt jelenti, hogy a valódi piaci értéknek kb. 70 %-át veszik alapul. És ennek az értékben a kb. 70 %-át hajlandók adni hitelként.

Ezt a hitel összeget is csak akkor adják, ha a havi törlesztő részlet összege a hitelt kérő 1 havi nettó jövedelmének 30 %-át nem haladja meg. És adóstársnak is csak olyan személyt fogad el, akinek a havi jövedelme ugyanezt a minimális szintet eléri. Ugyanis az adóstárs valójában akkor jön képbe, ha maga az adós valami miatt nem fizet!


Számoljunk: 7 milliós ingatlant a bank 70 %-os értéken = 4,9, 5 millió Ft-ra értékel. Ennek adja a 70 %-át hitelként = 3,5 millió Ft hitelt, a különbözeti 5,0 millió mínusz 3,5 millió Ft = 1,5 millió Ft készpénzt kell tudnod felmutatni. De ha a 7,0 millió Ft az a vételár lenne, akkor még további 2,0 milliót is fel kell tudnod mutatni kp-ben.

És ha mindez még oké, akkor is ott van, hogy a hitel 3,5 millió + annak a kamata, x évre számolva, a havi törlesztő-részlet és a havi nettó jövedelem...


Semmit sem veszítel azzal, ha kéred, bár eléggé biztosnak kell lenned abban, hogy megbírkóztok a hiteltörlesztéssel.

Én nem próbálkoznék minimálbérrel, családdal a hátam mögött.

2015. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%
1, 2.-s. Miért kéne nekik visszafizetni. Majd mi akik dolgozunk visszafizetjük nekik is nem csak a mostani devizahiteleseknek.
2015. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha a piaci értéke 7 millió, akkor eleve a bank becslése kevesebb lesz, bőven 5 millió alatt. Több hitelt pedig biztos, hogy nem ad a becsült értéknél, talán 2-3 milliót, úgy hogy van önerő is. De a minimálbérek miatt akkor is kérdéses...
2015. márc. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!