Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » AB-Aegon lakásbiztosítás,...

AB-Aegon lakásbiztosítás, vélemények?

Figyelt kérdés
Felhívtak, és ajánlottak egy olcsóbbat, mint ahol jelenleg vagyok. Viszont már 2 ismerősöm is mondta, hogy kár érte a házat, és az Aegon nem fizetett. A jelenlegi biztosításom ugyan drágább, de eddig még mindig elég szépen fizetett, ha kellett. Akinek van, írna véleményt?
2011. szept. 13. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy tudom ha károd (lakásnál) van az Aegonnál, akkor ez a biztosító ha meg is fizeti a kárösszeget, de emelni fogja ezzel együtt a bizt-od díját.


Nézz körül alaposan, nem minden esetben az a jobb ami olcsó.

2011. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én AB Aegonnál vagyok. 100% ban térített mindent mikor villám csapás következében nagy összegű kár ért. Biztosításom viszont szinte változatlan maradt. Illetve mikor az álló autónkba belehajtott egy őrült, segítséget kaptunk az intézkedésben mivel a másik fél biztosítoja akadékoskodott.
2011. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Ha nem fizet egy biztosító, akkor az azért van, mert az értékesítő nem mondta el mire és hogyan fizet. Egyébként ha CSB-t ajánlanak, akkor azt annyiban nem ajánlom, hogy az Aegonnak van az LSZB nevű lakásbiztosítása, ami ugyanannyiért még több szolgáltatást tud, de nem tudom ezt Aegonos értékesítő kötheti-e vagy csak alkusz. Ha LSZB-t ajánlanak, akkor mindenképpen ajánlom. Egyébként pedig nyugodtan rá lehet kérdezni bármire, mindent kivesézni mire fizet, mikor, hogyan. És amit elmondanak neked, azt írásban kérni, akár aláirattatni az értékesítővel amit mondd. Ezeknek később lehet nagyobb hatása ha valami nem úgy van ahogy ő elmondta. Jelenleg MO-n az Aegon fizette ki a legtöbb kárt és ők is a legolcsóbbak.
2011. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Anyósom úgy járt: völgyben van a háza, és a hegyen kialakult egy löszbarlang, ami miatt a tavaly júliusi nagy esőzés során hatalmas sártenger zúdult az udvarára. A házra is az alapon felül. Ez a későbbi esőzések során felázást okozhat. Erre a biztosító azt mondta, hogy a kert nem tartozik a biztosítási körbe. Ezt a sártengert elhordatni több százezer Ft lenne. Az önkormányzat is azt mondta, hogy ez nem az ő gondjuk, hanem a biztosítóé. Írtunk nekik fellebbezést, nem is válaszoltak.

Anyukámnál meg a vakolat ázott le, arra meg azt mondták, hogy rosszul volt megcsinálva, nem fizetik ki. Az lehet, de akkor csak új építésű, tökéletes házra kössön biztosítást.

Persze lehet, hogy ezek kirívó esetek, és más biztosító sem fizetett volna. Nekünk a vihar a garázstetőt szedte le, a jelenlegi biztosítóm tavaly 110 ezer Ft-ot utalt érte.

2011. szept. 14. 14:02
 5/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%

Hát igen, azt azért belehet látni, hogy a 2 között elég nagy különbség van. Az egyik egy mindennapos viharkár, ami minden egyes biztosításban alap, a másik pedig egy területtől függő, földcsuszamlási esemény.

A fontos dolog az lenne, hogy volt-e egyáltalán támfal.

Ha nem volt, akkor egyik biztosító sem fizetett volna semmit /végigolvastam a Generali és Allianz ide vonatkozó biztosítási szabályzatát és mind2-ben van erre vonatkozó kizárás/. Viszont a sártenger elhordása véleményem szerint az Önkormányzat felelőssége, mert ez az ő hatáskörük, hogy ehhez valamilyen segítséget nyújtsanak.

A vakolat egy másik kérdés, ott is tudni kellene, miért mondták azt, hogy erre nem fizet és milyen mértékű volt a kár.

1 szó mint száz, a véleményem szerint, nem elég, hogy most olcsóbb egy biztosítás, hanem az a lényege, hogy minél több mindenre fizessen adott kereteken belül. Az más kérdés, hogy az eladók nem a ti elképzeléseiteket fogják alapul venni és átbeszélni veletek, hanem azt, hogy ez olcsóbb, akkor mi a kérdés, meg kell kötni. Minden egyes pénzügyi dolog lényege, hogy ár-érték arányban megfelelő legyen és egyik irányban se legyen túlzott elmozdulás.

2011. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
16%
Én mindenféle biztosítással foglalkozom, lakásbiztire az UNIQA biztosítót ajánlom, messze a legolcsóbb, ráad általában még kedvezményeket is ad, ha olyan embereken keresztül kötöd, mint én.
2011. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Igen az uniqa messze a legolcsóbb és a legrosszabb is, tapasztalatból tudom. Aegon figyelni kell önrész van benne.
2011. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
75%
Önrészt mindegyikbe lehet rakni,az nem maga a biztosítás, hanem üzletkötője válogatja, ki rak és ki nem.
2011. szept. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Az Aegonnak a legkorszerübb ma a biztosítása. Amit Krisztián említett LSZB-t ,2 féle is van, az alkuszok csak az egyik típust köthetik, míg az üzletkötők mind a kettőt.Sajnos Krisztián , ti alkuszok még az életbiztosítási termékek közül sem köthettek mindent, bár Ti ezt nem tudjátok. Önrészt soha ne engedjetek beletenni!! Egyébként a CSB már 2011.01.05.-e óta nincs a palettán.Még annyit, hogy a szakma 2010-ben az Aegont tüntette ki első díjjal, a kárrendezés és az innováció területén végzett tevékenységéért.
2011. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
75%
Az Aegonnal pl. teljes körű szerződésünk van, ha én bemegyek bármelyik Aegon-ba és ott elkérem a palettáról bármelyik szerződést, kötelesek nekem kiadni és meg is köthetem. Ez csak egy példa, nem mindegyik pénzintézettel ilyen a viszony, de van még 1-2, ahol bármit megköthetek és nem mondhatják, hogy ezt nem. Mondjuk ebbe így pont bele lett trafálva, hogy kevés ilyen bőkezű pénzintézet van felénk, akikkel ilyen partneri a viszony, de ők az egyik. És pont amiatt amit leírtál.
2011. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!