Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha találnátok...

Mit tennétek, ha találnátok egy olyan terméket, amit ha megvesztek 14 000 Ft-ért akkor el tudtok adni 25 000 Ft-ért?

Figyelt kérdés
2019. aug. 20. 19:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt nem a forgalom függvényében kell ezt igazán meghatározni, hanem visszavezetni a profitig, árrésig.

Na meg egyetlen 25.000 Ft-os termék kiskereskedelmére vállalkozást alapítani öngyilkosság

2019. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
az előbb többről volt szó. és akkor mekkora profit felett?
2019. aug. 20. 20:23
 13/25 anonim ***** válasza:
78%
Amennyiben a tevékenység rendszeres, az üzletszerű, elvileg kötelező. Innentől fogva te tudod miért mit vállalsz be.
2019. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
ha nincs annyi bevétel amennyi fedezi a vállalkozás költségeit s megélhetést ad akkor nem én döntöm el. hame, a tesco
2019. aug. 20. 21:18
 15/25 anonim ***** válasza:
66%

Megnézném, hogy kiknek tudom eladni. Kik a versenytársak (van-e egyáltalán). Aztán azt, hogy ezt a célközönséget hogyan tudom költséghatékonyan elérni.


Vállalkozásom már van, ez nem gond. Nyilván fontos, hogy engedélyköteles-e az adott termék forgalmazása, illetve vámköteles-e ha külföldről érkezik.


Az is fontos, havonta átlagosan hány terméket tudok így eladni. Hiába a közel dupla árrés, ha alig van rá forgalom, és csak néhány darab kel el belőle.

2019. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

és ilyen kermi vagy nem tudom milyen szám, ami manapság kell hogy van a példa szerinti aliexpresszes rendelésnél? ha más is árulja akkor az ő kermi számával árulhatom, vagy akkor is nekem kell engedélyeztetni, ha más már engedélyeztette? Vám esetén nem az van h 150 euro alatt vám és áfamentes pl. kinábol s ha egyesével rendelem akkor alatta is marad, hameg alixepresz helyett alibabárol rendelem, akkor fele annyiért adják, vagyis vámmal és áfával egyutt is jobban megéri, ráadásul csak az áfakulönbözetet kell megfizetni (az alap áfa visszaigényelhető)


az jogos h ha egy ilyenbe belekezdek akkor utána a hasnlo termékek vadászatárol fog szolni az életem...

2019. aug. 20. 23:17
 17/25 anonim ***** válasza:
65%

De mi is ez a nemlétező termék?

Hogyan tervezed eladni, ha le sem mered írni mi az?

Hetente van 1 ilyen összeesküvés elméletes kérdés :)


Persze vannak visszatérők is pl. az energiaitalos kérdező és ne feledkezzünk meg a külföldről drogot vevő és itthon a drogárusításhoz partnereket kereső srácról sem!

2019. aug. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ha kereskedelmi tevékenységet végzel, azt csak bejelentve, adózva lehet már az elejétől kezdve. Ha te magánszemélyként EU-n kívülről rendelsz, akkor 22 euro felett már fizetned kell 27% áfát meg 3500 vámeljárási költséget. Így a 14 ezres termékből rögtön 22 ezres lett.
2019. aug. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ülj le egy tanácsadó all számolni, ne itt a gyakorin járj utána, hogy megéri-e. Egy vállalkozásnak típustól függően eltérőek lehetnek a költségei, pl nem mindegy hogy egyénibe tolod vagy bt-t, Kft-t alapítás, nem mindegy az adózási mód, aztán ha EUn kívülről jön a cucc, ott az Áfa és a vám is, az árfolyam változásairól nem is beszélve.

Pl egyik ismerősöm most csinált egy egyszemélyes Kft-t webshoppal. Legalább 400 eszébe kerül neki a fenntartása, a fizetése... stb és egy darab árut nem vett, csak működik az oldal.

2019. aug. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Pupusz ***** válasza:
70%
Csinálhatsz egyéni vállalkozást KATA-val, az havi 50.000Ft fix adó és nem vagy Áfa körös, de számlázhatsz a vevőknek hivatalosan. Ezt ingyen megalapíthatod. Könyvelési díj kb. havonta egy 10-es. Bankszámla nyitás kötelező, ez kb. 1000Ft havi díj. Alapíthatsz Kft-t 100.000 Ft-ból. A 3 milla törzstőkét akár egy év után is részletekben befizetheted bankszámlára a bevételeidből. 10-20 darabra nem érdemes vállalkozást csinálni. KATA-nál legalább 260.000 nyereség kell, hogy kitermeld az 50.000 adót és a 10.000 könyvelési díjat és maradjon 200.000Ft-od. Kft-nél ha bejelented magad minimálra, az kapásból havi 90.000, ha KIVA-s vagy 70. Könyvelés alsó hangon 10e, azaz 280-at kell nyerned havonta, hogy maradjon 200-ad és azt még ki is kell venned a cégből a minimálbér felett, ami 15% adóval jár. KATA-s E.V-ként havi 50e adóval 1 millát vehetsz ki, évi 12 millát. Ezt a havi 50e-t plusz 10e könyvelést kell kitermelned, plusz a fizetésedet, ami akár 1 mila is lehet. Kicsiben ez éri meg jobban.
2019. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!