Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A NAV simán semmibe veheti az...

A NAV simán semmibe veheti az igazolásomat a szociális rászorultságról (TB)?

Figyelt kérdés
Ma kaptam üzenetet a NAV-tól hogy tartozom 7710 Ft TB-vel. Tartozom egy francot. A decemberit még kifizettem december közepén, január elejétől pedig hivatalosan is szociálisan rászorultnak nyilvánítottak (nincs jövedelmem), és erről megkaptam a hivatalos igazolást is, ergo elvileg innentől a hivatal intézi helyettem. Most meg mégis küldik a levelet hogy tartozom egy havi TB-vel (ami egyébként januártól már 8000 Ft ők meg 7710-et írnak, annyi még tavaly volt). Kérdésem: ez valami adminisztrációs hiba, és ne törődjek vele? Vagy pedig simán figyelmen kívül hagyhatják hogy rászorult vagyok és már hivatalosan nem kéne fizetnem, és továbbra is számon kérhetik rajtam a TB-t? Meg fenyegetnek azzal is hogy ha elérem a 6 hónap tartozást akkor nem leszek jogosult az ellátásra, ez is micsoda? Minden hónapban befizettem, mostantól meg már rászorult vagyok, ezek után mi az hogy meg akarják tőlem vonni az ellátást?

2021. jan. 22. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan nem tudom már hogy zajlik az ügyintézés, mert ezer éve volt ilyennel dolgom, de a határozatot nem kellett volna még valahova külön bevinni? Vagy valaki javítson ki ha tévedek.
2021. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem kellett volna, automatikusan ők megküldték az irattárnak, ez le is van írva a határozatban.
2021. jan. 22. 14:47
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Akkor azzal a papírral beslattyogsz a NAV-hoz, és megkérdezed tőlük hogy most mi van.
2021. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Igen,ha tényleg van határozat,be kell vinni a Navhoz,és a Nav jóváírja neked,ha jogos.
2021. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Mindenképpen menj be a rászorultsági papíroddal és tisztázd le: lehet, hogy jogos, még tavalyról valami elmaradás, de az is lehet, hogy nem jogos. Most elég nagy katyvasz van ez ügyben:


[link]

2021. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Nézd meg az adófolyószámlád, ott látod, hogy van-e tartozásod és az mikor keletkezett. Ha ott találsz olyan tavalyi hónapot ami rendezetlen, akkor be kell fizetned. Ha nem mutat tartozást az adószámlád, vagy van olyan előírás ami jogtalan, akkor egyeztetned kell a NAVval.

Az biztos, hogy nem a januári TB-t követelik rajtad, mert azt február 12-ig kell megfizetni (és akkori esedékességgel írják elő)

Az meg nem fenyegetés, hogy ha eléred a 6 havi tartozást, nem leszel jogosult az ellátásra, hanem tájékoztatás.

Az index cikkét meg fenntartással kell kezelni, mert "Volt legutóbb egy 25 éve egyéni vállalkozóként, fuvarosként dolgozó ügyfelünk, akivel közölte a NAV, hogy kizárta a köztartozásmentes adatbázisból, mert egészségügyi szolgáltatási járuléktartozása van. Úgy, hogy közben végig aktívan fizette az összes járulékot, köztük az az idén januártól havi 8000 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot"

Aki egyéni vállalkozó és végig aktívan fizet, annak nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie. Szóval van itt némi kis kavar a leírtakban.

2021. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

6-os, ez jogos, ezen nekem is fennakadt a szemem :-)

(5-ös vagyok)


De ettől még tényleg igaz az, hogy most olyanoktól is követelnek, akik valóban fizették.


Tessék, itt egy , talán hitelesebb cikk róla :-)

[link]

2021. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
35%
Ez valószínű a december hónapi tavalyról. Amit decemberbe fizettél az novemberi volt. Nincs semmi probléma, ez a csekk az utolsó.
2021. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8 Erre én is gondoltam, de nem lehet, mert én még adott hónapban befizetem az adott hónapit. Megnéztem a bankszámlakivonataimat is, már 2020 januárban 7710 Ft-ot fizettem (ami ugye 2020-tól volt a TB összege, 2019 decemberig 7500 volt/hónap), és nem írták hogy túlfizetésem lenne, tehát az arra a hónapra szólt. És minden hónapban befizettem a 7710 Ft-ot, decemberig, januárban már nem mert januártól szociálisan rászoruló vagyok hivatalosan és erről a papírt is megkaptam.

Mindenesetre várok egy hónapot, ha több felszólítás nem jön, és tényleg egy hónap csak az elmaradásom (amit nem tudom mikor szedhettem össze mivel mint mondtam minden hónapban befizettem az adott havit, a bankszámlakivonatokkal is tudom igazolni), akkor azt majd még befizetem, viszont ha további felszólításokat küldenek, akkor megyek a NAV-hoz személyesen hogy ez mégis micsoda.

Köszönöm mindenkinek egyébként!

2021. jan. 23. 18:03
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom, hogy mikor fizettél, de nem biztos, hogy amikor küldték a "felszólítást", már odaért a pénzed hozzájuk.


Ha ma megnéznék, nem biztos, hogy már kiküldenék a levelet. :)


Az adófolyószámlán követhető az előírt kötelezettség, és az is, hogy mikor mennyit fizettél be rá. Ha tényleg mindent befizettél, akkor az adófolyószámla nem mutat hátralékot. Ha nem mutat, akkor a fenti felszólítással nem kell foglalkoznod.


A rászorultságod megállapítását a kormányhivatal tudatja a NEAK-kal. A NEAK által fog tudni róla a NAV is egy idő után. Tudod: bürokrácia, hosszú ügyintézési idővel. :)


Amint a NAV tudomására jut, kapni fogsz tőlük egy levelet, hogy X. Y. naptól a fizetési kötelezettséged megszűnt, mert rászorult vagy. Ha előírták már arra az időszakra, akkor visszamenőleg törlik. Ha még nem írták elő (januárit február 12-én fogják előírni), akkor már nem is fogják.


Nem kell a rászorultságodat sehol igazolnod, mert ahogy fentebb írtam, a kormányhivatal köteles adatot szolgáltatni erről a NEAK-nak, aki értesíti róla a NAV-ot.


Csak várd ki!

2021. jan. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!