Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fedex vám és áfa 1 év után!??

Fedex vám és áfa 1 év után!??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az mennyire felel meg a jogszabályoknak, hogy egy 2021. december 31.-én átvett csomagra, idén decemberben érkezett egy Fedexes számla, miszerint ha nem fizetem be az áfát és a vámot 7 napon belül, jogi útra viszik a dolgot!


Nem tudom ki van otthon ilyen témában, de tudtommal 1 évvel ezelőtti dologra nem lehet kiállítani utólag számlát!?

Vagy tévedek?


Elég gáz egyébként hogy technikai hibára hivatkoznak, és hogy azért lett ennyi idővel később kiküldve a számla!

1 évig nem tudom milyen technikai hiba állhat fent, ami miatt nem tudnak postai úton kiküldeni egy számlát!

Illetve a másik hogy erről még csak tájékoztatni sem tájékoztatják a vásárlót! És konkrétan 1 év után csak benyögik, hogy figyelj már amúgy volt egy csomagod 1 éve, amire mi felszámoltunk 27% áfát, meg valami eljárás költséget, na meg még azért vagy 4000ft ot még ráteszünk mert intézzük helyetted a dolgokat 🤷‍♂️

Nagyon gáz. És most kitudja a többi fedexes csomagom is így jár e, mert azóta volt pár...


2022. dec. 30. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakember, de szerintem a fedex nem a vevőt terheli, hanem azt, aki feladja a csomagot. A vám pedig végképp nem a FedEx bulija, hanem a NAV-é.

Én a helyedben bemennék egy FedEx irodába, és ott megmutatnám a levelet (szerintem csak Pesten a reptéren van irodájuk). Vagy hivd fel őket 06 80 980 980 vagy irj nekik [link] hétköznapokon napközben van valami élő csetelési segitség is. Ha pedig a levelet e-mailban kaptad, akkor nézd meg a feladót, röhögj egy jót, és könyveld el csalásnak.

Nekem erősen csalás gyanús, de ismétlem, nem vagyok szakember.

2022. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Eredeti. Tényleg a Fedex küldte! Lengyelországban állítják ki a számlát. Csak technikai hibára hivatkoznak, hogy azért kaptam most 1 évvel később meg. Viszont a csomagot amúgy ingyen kaptam, de nekik a feladó papírja szerint ugye van a terméknek egy meghatározott értéke, hogy mi van benne. És arra állították ki a vámot és az áfát!

Illetve a Fedex saját eljárási költségét.

Visszautasíthatom a vevő terhére, abban az esetben ha a vevő kitölt egy általuk küldött nyomtatványt. (Amit természetesen nekem küldtek, hogy én oldjam meg)

2022. dec. 30. 22:25
 3/11 A kérdező kommentje:

És ha jogilag tilos, akkor nyilván nem fizetném be azt a 10 ezer körüli összeget.


"2020. július 1-jétől fő szabály szerint a számlát – a korábbi 15 nap helyett - a teljesítést követő legkésőbb 8 napon belül ki kell kiállítanod. Ha a számla áfát tartalmaz, vagy azt kellene tartalmaznia. "


Teljesítés pedig 2021.12.31.-én volt!

Számla pedig idén év végén

2022. dec. 30. 22:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Beszélj a magyar fedex irodával.

És a lengyelországi fedex magyarul elküldte ezt neked?

Nekem továbbra is gyanús, mert a lengyelek a magyar vámot hogy a fenébe kezelik, az áfáról nem is beszélve. Még akkor is, ha a csomagod Lengyelországból jött, nekem sehogy sem tiszta ez az egész.

Beszélj a MAGYAR fedex irodával.

2022. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem már velük a múltkor!


És mondta hogy a pénzügyi osztály Lengyelországban van!

És igen magyarul küldték a levelet.

A csomag pedig Kínából érkezett.


Nekem is sok dolog érthetetlen egyébként!

Viszont 100%-osan biztosra megvan erősítve hogy ők küldték, mert beszéltem velük élő chaten is, és már emailben is!


Már csak ez érdekelne hogy miért számláz egy 1 évvel később, ha a teljesítés már megtörtént részükről! De ezt jeleztem is feléjük, hogy miért utólag jut eszükbe hogy amúgy fizetnem kellene . Más futárcég addig át sem adja a csomagot míg nincs rendezve a költség!

Erre az volt a válasza, hogy nem tud mit csinálni, ez a pénzügy dolga. 🤷‍♂️

2022. dec. 31. 03:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztő. Szó szerint képtelen vagyok mondani bármit is. Nem élek Magyarországon, és itt ez elképzelhetetlen. Bárki kapna egy ilyent, kiröhögné a fedexet úgy ahogy van.

Ez kb olyan, mintha veszek egy kg kenyeret ma, és a következő karácsonykor azt mondanám, hogy adják vissza a pénzemet, mert rossz volt a kenyér. Kb. hasonló elven utasitanák vissza, hogy mentem volna a rossz kenyérrel másnap, nem egy év múlva. Egy adás-vétel, egy szolgáltatás, egy bármi, ami nem a jótállás körébe tartozik (pl. egy TV az más lenne, ott a jótállás). De egy kézbesítés????

Szavamat vesztem. Tényleg. Nincs ötletem, mit tehetnél.

2022. dec. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Várom jelenleg a válaszukat, elküldtem nekik a jogszabály rendelkezést amit találtam. Majd kíváncsi leszek mit mondanak rá!

De az biztos hogy undorító dolog, főleg ennyi idő után!

Az ember azt se tudja mit rendelt már akkor, vagy mit kapott.

Szerencsére én vezetem ezeket a dolgokat, és ingyenes dologról van szó, aminek az összértéke sem olyan sok, konkrétan annyit kellene fizetnem mint amennyit maga a termék ér!

Szóval ha erőszakoskodnak, megmondom küldje a futàrt és vigye vissza a csomagot, mert nem fogom kifizetni

2022. dec. 31. 14:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Fizesd be, jobban jársz. Ha 1 évvel ezelőtt kellett volna befizetni az mennyivel lett volna jobb?
2023. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez látni kellene a papírokat, de azért ha ki kell fizetni ezt az összeget, akkor tényleg ki kell fizetni.


/vámtanácsadó/

2023. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Végül csak nem kellett, mikor jeleztem feléjük hogy amúgy hivatalosan a teljesítés dátumától számított 8 napon belül ki kell állítani a számlát!


Rá egy órára jött az email, hogy az összeget jóváírták. Rájöttek hogy ilyet nem lehetne.

2023. jan. 5. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!