Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan pár aki...

Tényleg van olyan pár aki csak a CSOK miatt vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Most hallottam, hogy az egyik ismerősöm összeházasodott, és már jön az első gyerek..

Mindig hangoztatta, hogy neki sosem kéne gyerek mert akkor kb. a saját élete ott véget ér.

Aztán kiderült, hogy csak a CSOK miatt ment bele. Ráadásul 3 gyereket vállalt be :D


Számomra ez felfoghatatlan...Arról nem is beszélve, hogy 1 gyerek felnevelése 18! éves koráig kb. 15-20 millió :D


Ti ismertek olyat ahol még egy aranyhalat sem mernétek ott hagyni, de már gyerekük van? :D



jan. 2. 17:52
1 2
 1/20 anonim válasza:
75%
Na pajti... Holnap megy hozzád az AVH :D
jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
74%
Bizonyára nem egy és nem két ilyen pár van.
jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Igen kapnak pénzt, hitelre, egy gyerek felnevelése meg ennek sokszorosa, nem beszélve arról, hogy milyen mértékben változtatja meg az életüket főleg több gyerek. Természetesen mint minden ördögtől származó üzlet, ez sem éri meg.
jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
3 gyereket nem lehet beígérni ha egy sincs még.
jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
83%
Jaj nagyon vicces, hogy ez a sok csok-os nem fogja fel, hogy egy gyerek több millió forintba kerül, mire ember lesz. És ez ugye egészséges gyerekek esetén. Ha betegen születik, a gatyád is rámegy. Aki meg arra alapoz, hogy majd kenyérrel meg májkrémmel eteti őket, az nem lesz drága, az meg szánalmas. Rettentő sok ember nem képes előre gondolkodni, felmérni a lehetséges következményeket. Már olvastam nemrég a híreket, hogy kezdenek bedőlni a csok hitelek. Én csak röhögök ezeken, megérdemlik a sorsukat. A gyerekeket sajnálom. Illetve remélem nem megint a felelősségteljes, gyerektelen, dolgozó 30asoknak kell ezeket kihúzni a szarból. Már az egész országot mi tartjuk el...:)
jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%

De emberek!

Legtöbben amúgy is szeretnének gyereket, meg lakást is. Csak hát MAJD...


Ezt gyorsítja a CSOK, azok kárára akik előbb egzisztenciális és anyagi alapot akarnak, és utána (vagy soha sem) gyereket

jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

#5

Nyugi, majd ezeket is megmentik, mint a devizahiteleseket.


Ebben az országban a felelőtlen hülyének áll a zászló.

jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Annon 70körül még a lakásért csunálták , most a csokért.Hova fejlődött ez a világ, hogy a gyerekek fele nem szeretetből születik??!!
jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Pár éve egy férfi nekem panaszkodott, hogy mit kezd majd 3 gyerekkel..de hát kell a házhoz. A panaszáradat végén kiderült, hogy a nőt sem szereti, de elvette, mert hát Kell a házhoz.

Meg is érdemli.

jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
82%

#7: Igen, ezt mondom. Remélem nem ez lesz megint, hogy majd a mi adónkból húzzák ki őket a szarból, amit maguknak okoztak.


#6: Igen, lehet akarnak gyereket. Ez nagyon szép dolog. Csak a semmire hova vállalják a 2-3 gyereket?? Kezdjük ott, hogy szerintem kizárólag akkor kellene még csak gondolni is a pulyára, mikor van saját ingatlan. A lakás bérlés elég bizonytalan, ha valamiért el kell menni, van 1-2 hónapod (jobb esetben) új lakást találni. Körbe lehet nézni a piacon, hogy a tulajok mennyire osztogatják a lakásukat gyerekeseknek. Meg úgy eleve mennyi igényes lakás van a piacon, ami nem egy sötét pince, nagymama szagú bútorokkal. Ha nem találsz lakást, hova megy a család? Utcára? Ha van saját kecó, 20-30 millió Ft félretéve, akkor azt mondom vágjon bele aki szeretne. De itthon nem ez a helyzet. A nyomorba szülnek gyerekeket, csak mert jaj de cuki. Ezzel a csok-kal pont a butácska, nyomorban élőket ösztönözték a szaporodásra. Ugyanis akinek van esze és pénze, az ha megnézed, 1-2 gyereket szül és tisztességesen felneveli. Aztán vannak a csok-osok, akiknek nincs semmije, mégis szülik a 3, de sokan 4 gyereket (szja miatt). Szépen működik a fidesz szerkezet. A butákat ösztönzik szaporodásra, akiknek a gyerekei nagy valószínűséggel szintén buták lesznek. Az oktatás minősége is a béka segge alá kúszott. Aki teheti, elmegy külföldre (nekem egy barátom, exem sem él már itthon). Szóval majd lehet pislogni pár évtized múlva, hogy a debilek országa lettünk.

Nekem már van távoli vidéki rokon, akinek a csok-os lakását most fogják majd végrehajtás alá vonni.

(van egy nagyon kis réteg a csok-osok között, akik jól tudták kihasználni ezt a lehetőséget, de a többség nem ide tartozik)

#5

jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!