Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan keressek...

Szerintetek hogyan keressek több pénzt?

Figyelt kérdés

Jelenleg havi 500 ezret keresek nettóban. Viszont van diákhietelem az havi 100 ezer Ft, van autóhitelem az havi 150 ezer Ft körül van. És akkor még nem vettem kaját, ruhát, nem fizettem albérletet és stb.

Szeretnék lakást is venni, de amilyen árak valszeg. soha a bü..ős életben nem tudok lakáshoz jutni. Én 0-ról indultam, szüleim sem gazdagok és nem is nagyon fogok örökölni semmit.

Viszont már 30 éves vagyok és még mindig szülöknél kell laknom (panelban) gyerekként is itt laktam és nagyon szűk már régen is az volt.

Azon is gondolkodtam hogy kéne egy gazdag nő aki nálam gazdagabb csak hát nincs ilyen nő, ha van is akkor neki meg még gazdagabb pali kell.

De ilyen jövő nekem nem kell hogy semmire nincs pénz.


Mások hogy a fenébe tudnak venni 200 milliós kertes házakat? Hogyan? Mi a titok?


ápr. 18. 07:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
43%
Mennyi diákhiteled van és mennyibe került az az autó? Bakker ha többmilliós diákhitelt törlesztesz, akkor mit tanultál, hogy csak 500-at keresel?:D
ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%

"Mások hogy a fenébe tudnak venni 200 milliós kertes házakat? Hogyan? Mi a titok?"


Látod itt kezdődnek a problémák, hogy teljesen analfabéta vagy a pénzügyekhez. Miért egyből 200 milliós családi ház kell miért nem elég 40 milliós? Mi a fszomnak olyan autó amire 150k a hitel?


Én lépésekben haladtam az életemmel, 23 éves koromra összeszedtem annyi önerőt, hogy vettem 1 lyukat egy külkerületben, hogy ne a szüleimmel éljek és ne kelljen albérletre elfüstölnöm a pénzt. 27 éves koromra nagyobbra cseréltem, 2 szobás belső kerületi ingatlanra, 32 éves koromra meg is lett az agglomerációban a családi ház amit felpofozgattam, most ér 140 milliót.

ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"Jelenleg havi 500 ezret keresek nettóban. Viszont van diákhietelem az havi 100 ezer Ft, van autóhitelem az havi 150 ezer Ft körül van."

Tehát jelenleg is túl vagy terhelve hitelekkel. A JTM ugyan 50%-ot enged, de okos ember nem vállal max 30%-nyi hitelt, ami a te esetedben 150 ezer volna.


Nálad alapvetően az a probléma, hogy nem tudod kezelni a pénzt és nem érted a hitellel járó terhek mibenlétét. Az, hogy 100 ezer a diákhiteled azt súgja, hogy egyetemi éveid alatt kb a maximális összeget vetted fel és költötted el, valószínűleg nem gondolva a jövőre, amikor is vissza kell azt fizetni.

Tovább erősíti a feltevést, hogy 150 ezret fizetsz egy autóért, ami szintén nyilvánvalóan túl van a lehetőségeiden. Gondolom valami nagyvérű, sokmilliós dög, amit villogni vettél.

30 évesen, saját család nélkül biztos vagyok benne, hogy valójában nincs szükséged akkora (illetve ilyen drága) kocsira. Én tudod mennyi hitelt fizetek a kocsimra? havi 50-et! Ez egy 4 éve újonnan vásárolt városi kisautó.


"Szeretnék lakást is venni, de amilyen árak valszeg. soha a bü..ős életben nem tudok lakáshoz jutni."

Ilyen pénzügyi kultúrával nem is.


"Én 0-ról indultam, szüleim sem gazdagok és nem is nagyon fogok örökölni semmit."

Én is nulláról indultam. De a lehetőségeimhez mérten költekeztem, nem vágtam magam erőn felül adósságba és azon dolgoztam, hogy felépítsem a karrieremet.


"Viszont már 30 éves vagyok és még mindig szülöknél kell laknom (panelban)"

Ez nem szégyen. Én 32 éves koromban költöztem el a szülőktől. Igaz, akkor nem albérletbe, hanem saját lakásba. Addigra sikerült összeszednem az önerőt.


"De ilyen jövő nekem nem kell hogy semmire nincs pénz."

Siránkozás helyett képezd magad, tanulj, építsd a karriered és keress jobban fizető munkahelyet. Én 33 évesen ültem be újra az iskolapadba, hogy megcsináljak egy diplomát. Nem szégyen és tanulni sosem késő!


"Mások hogy a fenébe tudnak venni 200 milliós kertes házakat? Hogyan? Mi a titok?"

Úgy, hogy nem 200 milliós házról álmodoznak, hanem reális célt tűznek ki maguk elé. Pl. 30 évesen egy normális kis lakást, amit még Budapesten is megkapsz max 40 millióból. Vidéki városban meg már 27-30 millió körül is. Aztán később, ha lesz párod, akkor ketten már könnyebben tudtok venni házat, de akkor sem a 200 milliós luxusházat kell nézni, hanem egy normális kis családi házat 80 millió köröl.

ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%
#12 jó oké te nem a mai világban vagy 20 éves, akkoriban sokkal könnyebb volt, mint most. A szüleim is felhúztak 20-25 évesen egy 3 szintes házat anno, nekem egy lakást venni is esélytelen.
ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
#14: esélytelen a lószart, csak bénák vagytok hozzá
ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
46%
#14 a buta, életképtelen emberek régen sem tudtak saját ingatlant megteremteni, az okos, talpraesett fiatalok pedig ma is gond nélkül.
ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

#14 Tény és való, hogy manapság nehezebb lakást venni, hiszen a CSOK-nak hála az ingatlanárak az egekben vannak, a lakástakarék megszünt, egyedülálló fiataloknak más támogatás nemigen van. De minden generációnak megvan a saját keresztje, mert pl a 90-es években hiába voltak olcsók a lakások, irgalmatlan infláció volt és magas hitelkamatok.

Viszont aki tervez, pénzügyileg tudatos és építi a karrierjét, az ma is tud lakást venni, csak a megfelelő célt kell kitűzni.

Pl. semmi értelme albérletet fizetni ugyanabban a városban, ahol a szülők élnek, helyette inkább tegyen félre az ember lakásra. Régen szégyen volt a mamahotel, mára egyre inkább elfogadott. Persze nem 45 évesen, de ha 30 éves korig szülőkkel élsz, abban nincs semmi.

ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom: Az hogy a szüleim is pénzügyi analfabétak voltak. Arról nem én tehetek hanem ők. És engem is így neveltek. Egy 50 nm panellakás a hiteljet fizettek egészen 22 éves koromig. Tehát egy panellakásban lakunk mai napig, de mint említettem gyerekkent is kicsi volt a lakás hát még most.

Mert ha családi házban élnek vagyis a szüleim azt vettek volna akkor nagyon szívesen laknek ott.

A másik: anyám alig dolgozott, ápolónő volt sza..R fizetésért. Az apám meg egyszerű karbantartó mai napig egy gyárban.

Ezzel sincs semmi baj.

A baj azzal van hogy mivel anyám évekig nem dolgozott most se és az apám pénzen élősködik ezért nekem 18 évesen el kellett mennem betanított munkára havi 100 ezerért.

Mellette próbáltam tanulni de mivel én nehezen tanulók és tanulási nehézségekkel küzdők amiről van papírom, ezért én nappali tagozatra akartam volna járni. Ez így is volt. De amikor eljutottam odáig hogy nappalira járok OKJ szakmát tanulni, akkor megint azt volt hogy pénz kell szüleim nem adnak és stb. És akkor megint gyári munka.

Aztán elmentem egyetemre mert az rugalmasabb volt és mellette dolgoztam diákmunkan. Egyetemet 4 év alatt végeztem el, és felvettek egy marketing céghez.

De egyik ilyen jellegű cég sem fizet nekem annyit hogy elég legyen.

Vállalkozáshoz pénz kell még jó szakma. Akár egy burkoló szakma.

Az hogy én soha nem részesültem támogatásban nem én tehetek róla. Azoknak akiknek adtak gyerekként pénzt zsebpénzt kaptak, meg stb. Megtanították nekik hogy hogyan takarékoskodjon a pénzzel.

De Pesten 500 ezerből forintból lakáshoz jutni kb lehetetlen.

Illetve nem lehetetlen hogy ha havi 500 ezret nem költom el. Hanem elteszem az évi 6 millió. Az 10 év alatt meg is van a 60 millio Ft.

Csak ehhez akkor kell egy olyan ember aki mellett tudok élősködőni. És az O fizetésből élni.

ápr. 18. 15:40
 19/28 anonim ***** válasza:
#15 ja igen, nem azzal van a gond, hogy 100 millió egy ház és 450 ezer az átlagfizetés, hanem bénák vagyunk. Understandable, have a nice day.
ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#18


Nem tanitottak meg beosztani a penzed, megesik de ideje fejlodnod.


1. lepes: add el a kocsit

ápr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!