Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan felbecsülése öröklés...

Ingatlan felbecsülése öröklés esetén, áron alul szokott lenni?

Figyelt kérdés

Tehát a hagyatéki papíromon (ami 4 éves) a közös házunk az unokatesómmal 6 millió ft. Ez reális ár lehet?


Azt hallottam ezek áron aluli becslések, tehát elvileg többet is érhet.


2012. aug. 7. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
itt, ha jól tudom, csak az ingatlan értékét becslik fel, tehát nem nézik a környéket. Az én nagymamám 3 éve halt meg. Apukámhoz jött az értékbecslő, és 8 millára értékelte a házat. Budapesti kertváros (21. ker), 85 nm-es családi ház 2 szobával, nagy kerttel, Duna part 100 m. Ez többet ér 8 millánál még akkor is, ha le van pukkanva sajnos. Legalább 15-20 milla. Úgyhogy szerintem lehet reális.
2012. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát azt mi nem tudjuk megmondani, hogy reális-e. Ez ezer dologtól függ: környezete, hol található, az ingatlan tulajdonságai, ha ház áll rajta, akkor annak a tulajdonságai, számít, lakott-e, vagy lakatlan, stb. Csomó minden, amit mi nem tudunk.

Erre vannak a szakértők.


Amúgy az, hogy nektek mi a jó, attól függ, el akarjátok-e adni utána rövid időn belül, vagy nem. Ha el akarod adni, akkor az a jó, ha magasra becsülték, ha viszont nem akarod eladni, akkor az a jó, ha alacsonyra - ez utóbbi egyébként csak és kizárólag akkor számít, ha örökösödési illetéket kell fizetned, egyéb esetben tök mindegy.

2012. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!


A hagyatékátadó végzésen szereplő összeg tájékoztató jellegű.

Vannak ingatlanok értékbecslésére szakosodott cégek és magánszemélyek is, melyek több tízezer forintért vállalnak efféle dolgokat.

A szóban forgó ház elidegenítése esetén a vételár megállapodás kérdése, vagyis amennyiért az eladók el kívánják adni az ingatlant és a vevők hajlandóak az árat kifizetni. Persze az illeték kiszabásánál (melyet a vevők fizetnek) a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szakemberei értékelhetik másként...

2012. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ez mind igaz, de - mivel a NAV úgy veszi, hogy az örökös, ellenkezés hiányában a megállapított értéket elfogadta - az esetleges későbbi eladásnál a szerzési értéknek jelentősége van.


Eladási érték - szerzési érték lesz ugyanis az szja alapja...

2012. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves 15:56-nál válaszoló!


A NAV-nak vannak illetékfőosztályai is (korábban illetékhivataloknak voltak), melyek az adásvétel illetékét szabják ki, melyet a vevőnek vagy vevőknek kell megfizetniük. Az SZJA bevallásban pedig az eladónak vagy eladóknak kell szerepeltetniük a megfelelő összeget (természetesen a hatályos jogszabályok szerint), mely a NAV szervezetrendszerén belül máshová tartozik. Az előzőekben adott válaszomban az első esetet taglaltam. Őszintén szólva csak érintőlegesen vagyok tisztában az illeték és adószámtási módokkal, de a kérdés nem is erre vonatkozott... ;)


Üdvözlettel és szeretettel, Bamina

2012. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!