Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A diákok miért mennek ki...

A diákok miért mennek ki külföldre?

Figyelt kérdés
Akinek van esze, és tanult szorgalmasan, az elég jó fizetéssel megállja a helyét Magyarországon is ...(Vannak rá élő bizonyítékok ...) Szerintem aki kimegy külföldre, az lusta tanulni, és a munkához, és inkább keresi a kényelmet, mint hogy keményen tanuljon, majd dolgozzon. Némelyik ember már olyan buta, hogy az csodálatos ...
2013. ápr. 11. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvosok, mérnökök szerinted lusták tanulni? Azért mennek ki, mert pl egy orvos Ausztriában kb 10szer többet keres mint itthon.
2013. ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Mert azzal a kevés tudással is sokkal jobb megélhetést tud elérni küldöldön. Akkor meg miért ne tegye? Kint megszedi magát, kapcsolatokat épít, új technológiákat sajátít el, tapasztalatot szerez, és utána meg itthon folytatja. Nem véletlen küldték régen a céhek a legényeket világgá, hadd tanuljanak...
2013. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

junior szoftverfejlesztő fizetés

Budapest: 250000 HUF

London: 2500000 HUF-nak megfelelő GBP

Mi ezért megyünk. Ebből havi egy millió félretehető. De ha Magyarországon fizetnek ennyit, maradunk szívesen.

2013. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a logikádat.


Induljunk ki egy szorgalmas, értelmes diákból aki jó szakmát tanul és jó is benne.


Mi a logikusabb döntés:


MO-n megélni 250e forintból (mert abból már nem kell nyomorogni) vagy ugyan azt tanulni majd csinálni külföldön 800e-ért?

2013. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Na, vajon miért mennek ki te nagyon okos? A biztosabb, kiszámíthatóbb életért. Én Magyarországon jól kerestem (nettó 240.000 Ft), de ma mégis külföldön vagyok 4-szeres fizetésért. Az itteni árak pedig nem 4-szer akkorák. A mindennapi életminőségben óriási a különbség Magyarország és a Nyugat között. Aki nem élet huzamosabb ideig külföldön, az csak fröcsögni tud hülyeségeket, csak úgy mint te. Nincs kolbászból a kerítés máshol sem, de nyugodtabban lehet élni, mint otthon. Én külföldiként, több elismerést kapok, mint otthon magyarként. Ez is nagy különbség.
2013. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Persze mert ott a lusta megél, az nem Magyarország.
2013. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
Magyarország egy szar hely, bárhogy is nézzük, nincs benne semmi jó amiért érdemes lenne itt maradni. A fizetés is jobb máshol, az életszínvonal, az emberek, a környezet.
2013. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó hát ilyent írni, politikusok azt mondták, majd a túrórúdi miatt visszajönnek:)
2013. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Több ismerősöm él külföldön, és hiába keresnek jobban, nem élnek magasabb életszínvonalon, mert drága a lakbér, meg úgy általában minden. Amikor láttam a lakásukat, meg az életkörülményeiket, hát meg sem közelítette az enyémet idehaza. Na persze nem orvosokról van szó, vagy valami speciális képzettségről.

Férjem rokonai Svájcban élnek immár 30 éve! Mindkettő a vegyészkaron végzett, a férfi el tudott helyezkedni kint, a nő csak nagyon nehezen, most már 60 éves, és nem veszik fel sehová, előző munkahelye megszűnt. Lakást bérelnek 30 éve, nem kevés pénzért, és képtelenek voltak egy lakás árát összespórolni, pedig nem olyanok, akik nem tudnak spórolni. Igaz, hogy bejárták a világot (részben a munkájuk miatt), meg jó minőségű élelmiszereket vásárolnak, de akkor sem érzem azt a hatalmas színvonalbeli különbséget, semmi olyat, amit én itthon ne érhetnék el.

A múltkor volt egy műsor a tévében, diákok mentek ki Hollandiába talán, és ott kerestek egyszerű melókat (étterem, kifőzde, stb.), és egy hónap sem volt elég, hogy találjanak valamit. Engem nem győzött meg, hogy odakint kolbászból lenne a kerítés!

2013. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Lakást bérelnek 30 éve, nem kevés pénzért, és képtelenek voltak egy lakás árát összespórolni"


Ebből lerí a "magyar" gondolatmeneted. És akkor mi van, ha nem tudtak saját lakást venni? Legtöbb külföldi nem is akar saját lakást venni soha életébe, minek? Remekül elvannak bérleménybe, kutyát nem érdekli a saját lakás.


Egy jó barátom nekem is svájcban él a 80-as évek eleje óta a feleségével. Egyszerű munkája van neki is és a feleségének is (na azért nem utcaseprés, de nem is gyárigazgató), remekül élnek, semmi gondjuk, drága hobbija van a barátomnak, 3-4 évente cserélik az autójukat, szép harley-ja van (pedig fenn élnek a hegyekbe, 2 hónapot lehet évente motorozni), nincsenek anyagi gondjai.


Pár hete beszélgettünk az android rendszerrel skype-n, hogy milyen és csak azért vett egy "olcsó 350 euros" samsung tabletet az Ipadje mellé, hogy kipróbálja az androidot...

2013. ápr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!