Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A diákok miért mennek ki...

A diákok miért mennek ki külföldre?

Figyelt kérdés
Akinek van esze, és tanult szorgalmasan, az elég jó fizetéssel megállja a helyét Magyarországon is ...(Vannak rá élő bizonyítékok ...) Szerintem aki kimegy külföldre, az lusta tanulni, és a munkához, és inkább keresi a kényelmet, mint hogy keményen tanuljon, majd dolgozzon. Némelyik ember már olyan buta, hogy az csodálatos ...
2013. ápr. 11. 20:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én azért akarok mert itthon szintén szoftvermérnökként keresek 300-350 körül kint meg keresek minimum majd 1,5-2 milliót mint kezdő jaaah bocsi,hogy jól akarok élni,aki akar az nyomorogjon itthon.

Vagy a 2.verzió most egy olyan céghez megyek nagy multihoz akik ki küldenek külföldre nagyon sokszor,csak ne kelljen mindig itthon lenni.

De végül úgyis az lesz,hogy kimegyek én is.


Kérdező menj el Luxemburgba,Svájcba,Németországba nézzél szét.

Porsche,BMW,Merci,Prosche,Ferrari,BMW,Lamborghini,Winsmann.

Igen jól látod ilyen kocsikat láthatsz Svájcban és Luxemburgban,hoppá.

2013. ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"tegnap 23:50"


Az írásod alapján bárhonnan felismerhetően magyar vagy. A saját lakás nyugaton nem feltétlen mindenki vágya, sőt, az emberek nagyobb része inkább bérel valamit, minthogy egy életre lehorgonyozzon valahova, aztán ha elveszti az állását, nem akar kimozdulni, és nem akar még 10 km-t sem menni a munkáért. A mobilitás teljesen hiánya figyelhető meg otthon. A másik pedig, hogy akár tagadod, akár nem, igenis van élet színvonalbeli különbség Magyarország és a Nyugat között. Még egy sima, betanított munkásnak is egész más az életfelfogása, élet ritmusa nyugaton, mint Magyarországon. Az pedig hogy drágábbak a dolgok, az igaz, de nem annyival drágább, hogy ne érje meg. Illetve ami fontosabb, az a fizetések és az árak aránya! Magyarországi minimálbérből jó ha 1 liter üzemanyagot tudsz venni, nyugatabbra 3-5 liter kijön 1 órai minimálbérből! Ez a nem mindegy. A lakhatás valóban drága, és a lakások sokszor egy magyarnak nem a legjobb állapotúak, mindez azért van, mert nyugatabbra az emberek elégedettebbek azzal, amijük van, nem vágnak bele olyan dolgokba, ami nem létszükséglet. Otthon meg lehet nézni, a sok hiteles milyen lakásokat vett! Mindegyik új építésű, extra felszereltség, csak közben azt felejti el a többség, hogy bizony minimálbérből, hitel nélkül bizony nem lakhatna ilyenben. Addig kell nyújtózkodni, amíg a takaró ér. Visszatérve életszínvonalbeli különbségekre, én otthon is jól kerestem, mégis eljöttem. Itt is jól keresek, fut egy felső kategóriás autóra, évente 3 nyaralásra, havi 4 alkalommal étteremre, emellett bőven jut mindenre, amire kell, emellett pedig megtakarítani is tudok, közel annyit, mint amennyi otthon csak a fizetésem volt. Úgyhogy a hozzád hasonló megmondó emberektől kiráz a hideg, ha bele akarjátok az emberbe beszélni, hogy miért is nem jó külföldön.

2013. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jól mondod utolsó.

Én sokat járok ki,és nem látnám,hogy annyira megviselné az embereket az ár.

Mondom BMW,Audi,Porsche,Mercedes,Ferrari,Winsmann,Audi,Lambo,Audi,Porsche,Jaguar.

Ezeket láttam megállás nélkül,na akkor hogy is van ez sok okos?

Meg a németeknél,ha már nincs lecserélve az autó minimum 2 évente akkor az milyen gáz már,mert mit fog szólni a szomszéd.Meg el kell menni venni új étkészletet mert jönnek vendégségbe.

Meg apuka eljár csajozni hétvégén és csak vasárnap megy haza,buliznak mindenki orrba szájba.

Háát nem is tudom,hol is élnek jobban.

Egy két gyengébb kocsit láttam ja de azok az ilyen aljább munkát végzőké nekik is van egy 3-as BMW vagy egy GOLF.

2013. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!