Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem egy Tabot, ami...

Rendeltem egy Tabot, ami postai csomag dobozában megsérült. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Vásároltam neten egy tabot.Az eladó a dobozos árut egy nagy bubis bortékba tette.Amikor átvettem a boritékon sérülés nem látszodott,de a bennelévő dobozon már volt egy horpadás.Ez azt eredményezte hogy betört a kijelzője.Törékeny áruként volt feladva! Hívtam az eladót,de ő esküszik hogy jó volt,az értékelései is 100%-osak.Azt mondja hogy a posta ad rá biztositást.

Hogy működik ez? Hiva menyek,mit csináljak?



2013. ápr. 17. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ad, de ha nem lett külön értékbiztosítva annak a maximális összege ha jól emlékszem 5500Ft vagy valami hasonló összeg.


Ne hagyd magad, próbálj meg újat küldetni az eladóval, nekik fontosabb a 100% fenttartása, mint 1-2x pénzt bukni egy újraküldéssel. Bár ha annyira szarrágó volt, hogy doboz helyett borítékban volt képes küldeni, akkor biztos jó kör lesz.

2013. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A küldéssel semmi baj nem volt! Gyárilag a tab dobozban volt,ő ezt a dobozt tette bele egy nagy bubis boritékba,teljesen jó a csomagolás.Használt Tab,nem tud másikat küldeni.

Tényleg ugy néz ki mint ha sarokkal neki ütődött volna egy másik csomag,pechemre pont a kijelzönél :(

Utaltam a pénzt neki,számlakivonattal tudom bizonyítani hogy mennybaz értéke.

2013. ápr. 17. 11:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem a cucc értéke a fontos, hanem, hogy a feladó kötött-e rá a feladáskor értékbiztosítást. Gondolom nem, szóval csak a jogszabályilag meghatározott kártérítési általányt hajthatod be, ami a teljes megsemmisülés esetén a feladási díj tizenötszöröse. Sérülés esetén a 15x-s díj annyi százaléka, amennyi értékben sérült a termék a teljes értékéhez képest. De összességében ne a postára várj, ha kapnál is pénzt, pár ezer forintot maximum.


Persze mindez csak könyvelt (ajánlott) küldeményre igaz, a sima levélként/csomagként feladott dolgokra még ez sem jár.

2013. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezt én nem értem! Akkor most fizettem egy rossz tabért 40ezer forintot???

Szinte risztán látszik rajta hogy rápakoltak valamit,pedig a törékeny mstrica ott van rajta!!!

Az eladó azóta is állitja hogy jó volt,nem veszi vissza.

Mondja már el nekem valaki hogy akkor hogy kelett volna ezt feladni postán hogy ha baj van vele akkor állja a posta a termék árát vagy javítást vagy mittom én,hogy máskor ne bukjak ekkora összeget?

Meg egyáltalán most mit tehetek?

2013. ápr. 17. 12:34
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Most vissza fogod kapni a postától a feladási díj kb. 10xesét (az olyan 11,000 ft) - ha SZERENCSÉD VAN! Ugyanis utólagosan nem szoktak ilyet elfogadni, csak ha a kiszállításkor jegyzőkönyvezitek a kiszállító postással, hogy sérült a küldemény!


Az eladó helyében amúgy én sem küldenék neked másikat, miért tenné? Ő feladta - feltételezem úgy, ahogy te azt kérdted.


Akkor kapnál rá a postától teljes kártérítést, ha feladáskor kb. +1000 ft-ért biztosítást kötöttetek volna rá.


A törékeny megjelölés semmit sem ér, a posta a leggyökerebb szolgáltató a világon, felelősséget semmiért nem vállal, a paraszt postások meg úgy dobálják a csomagot, mintha egy zsák szalma lenne. Ha látja rajta a törékeny matricát még direkt bele is rúg egy pár...


Amit most megtanulhatsz: NAgy értékű tárgyat csak futárszolgálattal. Érdekes mód a legtöbb futárszolgálatnál 50,000 ft-ig automatikusan biztosított a csomag és hogy, hogy nem a postán állandóan sérülnek a csomagok, a futárszolgálat meg még a fénycsövet is le szokta nekem vinni egybe a címzetthez.

2013. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én szinte már látom maga elött hogy a postás kisasszony széttárja a karját hogy sajnálom mi nem tehetuünk róla.....

Komolyan mondom hogy legszivesebben most visszacsomagolnám,és ugyan ugy visszaküldeném a feladónak,persze biztositással.Ö kibontatja ott a postán és akkor okésak vagyunk?

2013. ápr. 17. 14:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért ez sem annyira egyszerű, mert ha nincs külsérelmi nyom a dobozon egyáltalán akkor úgy lepattint a posta, mint a pinty.


Én már többször rendeztem ilyen "kárigényt" a királyi postával, de nekem "szerencsém" volt, mert egy nemzetközi (német) csomagon rajta volt a MAGYAR posta bélyegzője (ergo beért az országba), majd a magyar bélyegzőn egy HATALMAS BAKANCS TALP LENYOMAT. Ezt elfogadták...

2013. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ezt én nem értem! Akkor most fizettem egy rossz tabért 40ezer forintot???"


Igen, eléggé úgy néz ki. Ahogy előttem írták, nagy szerencsével a posta ebből majd térít egy tizest, de az sem biztos.


A jövőben meg tanuld meg, hogy futárszolgálatozunk. Az olcsóbbak (DPD, TNT) egy ilyen kiló alatti csomagot bőven elhoznak economy serviceszel kb. 3-4e Ft-ért akárhonnan az EU-ból.

2013. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát legközelebb, menj el egy boltba, és ott vedd meg. Vagy hivatalos webshopon rendeld meg. Én LED tv-t rendeltem webshopból és semmi baja sem volt!!


Ilyen cuccokat amatőr eladóktól miért rendelsz?


Bubis boríték stb...hát nem valami nagy csomagolás.

2013. ápr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a tab már sérült volt becsomagoláskor is, ebben BIZTOS lehetsz. Az eladó kicsit megnyomorította hozzá a dobozt is, és berakta egy sértetlen bubis borítékba. Szép történet a postán tört össze történet. Nem. Törékeny dolgot úgy dobozolok be, hogy a tárgyat egy akkora dobozba teszem, ami 5-10centivel minden oldalról nagyobb, mint maga a tárgy. Tehát 5-10cm kitöltőanyagot teszek mellé minden oldalról. Főleg ha 40ezer a tárgy! A postán meg nem dobálnak 50kilós dobozokat a törékeny küldeményekre.. Itt egy jól megtervezett átverés áldozata lettél... Bukta. Gondolom a csomag megérkezéséig azt hitted, tuti jó üzletet csináltál, mert jó olcsón adták a tabletet... :(
2013. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!