Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem egy Tabot, ami...

Rendeltem egy Tabot, ami postai csomag dobozában megsérült. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Vásároltam neten egy tabot.Az eladó a dobozos árut egy nagy bubis bortékba tette.Amikor átvettem a boritékon sérülés nem látszodott,de a bennelévő dobozon már volt egy horpadás.Ez azt eredményezte hogy betört a kijelzője.Törékeny áruként volt feladva! Hívtam az eladót,de ő esküszik hogy jó volt,az értékelései is 100%-osak.Azt mondja hogy a posta ad rá biztositást.

Hogy működik ez? Hiva menyek,mit csináljak?



2013. ápr. 17. 10:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha a csomagon/dobozon, mikor átvetted nem volt sérülés, akkor kár is a postára bemenned. Ez biztos. A feladó dolga úgy becsomagolni a küldeményt, hogy az ne sérüljön meg. Ez persze nem azt jelenti, hogy a postának dobálnia kéne, de ha nem értéknyilvánítással vagy törékenyként adta fel, akkor a postának onnantól semmi köze hozzá. Szóval biztos, hogy nem lesz feladási díj 15-szöröse kártérítés, mint ahogy előttem írták. (mert az az elvesztésre vonatkozik, nem a sérülésre, és sérülésre is a sérülés mértékének megfelelő %-ában jár...)
2013. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 petercreative válasza:
Áru átvételekor mindig csomagold ki a vásárolt terméket!!!!(persze utólag lehet okos az ember) Pláne, ha egyszerű bubis borítékban érkezik. Ha van róla számla, akkor fogyasztóvédelemhez fordulhatsz és az eladó visszatéríti a károdat, vagy kapsz egy hasonló terméket, levásárolhatod, stb. , de a pénzedet nem buktat. Tabot bubis borítékban nem szállíthatunk és ennek nem tudása nem menti fel az eladót a kártérítéstől. Sima ügy, csak hivatalosan kell panaszt tenned és ennyi.
2014. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!