Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megteheti-e a munkáltató hogy...

Megteheti-e a munkáltató hogy táppénz/betegszabadság alatt személyesen leellenörzi a munkavállalót a lakcimén?

Figyelt kérdés

Az a kérrdés hogy ha a cég pl így szeretné csökkenteni a munkavállalók táppénzes napjait, kimehet-e a munkavállaló lakására, köteles-e az beengedni, vagy a munkáltatót képviselö személy táppénz okára, idötartamára vonatkozóan

feltett kérdéseire válaszolni?

Lehet-e szankcionálni azt ha pl nem tartózkodik otthon a munkavállaló táppénz alatt?


Hallottam hogy bizonyos cégek ilyen intézkedéseket vezettek be és nem tudom hogy ez szabályos-e?


köszönöm.



2013. jún. 6. 07:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

Velem azt játszotta rendszeresen, hogy úgy engedett el szabira, hogy azt éreztette hogy ez neki épp mennyire nem alkalmas időpont, de mivel Ő jó lelkű így elenged... de legalább annyit tegyek akkor meg, ha kérdése van akkor telefonon hagy hívjon fel, ja és ha tudok olvassak e-mailt is, mert lehet hogy továbbít pár céges levelet...

Nekem ez alól nem volt kibúvó mire már észbekaptam a fejemre nőtt.

2013. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
54%
Pontosan ez az!!!
2013. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

De azt telefonon is meg tudom kérdezni h meddig lesz táppénzen..


Meg max az orvost is hivhatom hátha ad ki infot..


de ez a személyes látogatás nem az én müfajom..:(

2013. jún. 6. 09:18
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer a válaszokat,mindgyiket hasznosra értékeltem!!
2013. jún. 6. 09:20
 15/23 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.


AZ lehetséges hogy a munkáltató a cafateriát csökkenti vagy akár teljes mértékben vissza is vonja x napos hiányzás esetén?

2013. jún. 6. 09:22
 16/23 A kérdező kommentje:
*cafeteriát
2013. jún. 6. 09:22
 17/23 anonim ***** válasza:
86%
Igen! Elég sok cégnél van, hogy táppénz esetén ugrik a cafefétria! Ez csak a munkáltató "jóindulatán" múlik!
2013. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
52%

hozzám jöhetnének ellenőrizni ugyanis albiban lakom, és nem vagyok átjelentve lakcímkártyámon

én simán szoktam évi 1-2 max 3. hetet táppénzelni, bár nálunk leszarják

2013. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

"Meg max az orvost is hivhatom hátha ad ki infot.. "


Egyetlen orvos sem adhat telefonon infót arról, hogy kinek mi a baja, és meddig van táppénzre véve.


Személyesen hivatalos személynek AZT megadhatja, hogy mettöl meddig van betegállományba véve, de AZT, hogy MIÉRT semmiképpen sem, mert öt köti az orvosi titoktartás.

HA mégis adna felvilágosítást, akár a müködési engedélyét is elvesztheti.

2013. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%

A munkaadó ezt nem ellenőrizheti, hiszen semmi köze a Te egészségi állapotodhoz. Érdeklődni érdeklődhet, de nem vagy köteles felvilágosítást adni még a táppénz időtartamáról sem, hiszem aki beteg, honnan is tudná előre, hogy pontosan mikor fog meggyógyulni.


A keresőképtelenség egyébként nem azt jelenti, hogy valaki otthon fekvőbeteg, tehát nem is tud mit ellenőrizni. Adódhat, hogy vizsgálatokra kell menni vagy saját magad ellátása céljából bevásárolni stb., de még az is lehet, hogy valaki nem otthon betegeskedik, hanem mondjuk a szüleinél vagy más rokonnál. Ez nem is életszerűtlen dolog.


Ha felmerül a csalás gyanúja, akkor a munkaadó annyit tehet, hogy felülvizsgálatot kér a TB-től a keresőképtelenség vonatkozásában. Ez sem azt jelenti, hogy a hatóság kimegy a lakásodra ellenőrizni, hanem azt, hogy egy orvosi bizottság előtt meg kell jelenni, ahol felülvizsgálják a háziorvos döntését.

2013. jún. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!