Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megteheti-e a munkáltató hogy...

Megteheti-e a munkáltató hogy táppénz/betegszabadság alatt személyesen leellenörzi a munkavállalót a lakcimén?

Figyelt kérdés

Az a kérrdés hogy ha a cég pl így szeretné csökkenteni a munkavállalók táppénzes napjait, kimehet-e a munkavállaló lakására, köteles-e az beengedni, vagy a munkáltatót képviselö személy táppénz okára, idötartamára vonatkozóan

feltett kérdéseire válaszolni?

Lehet-e szankcionálni azt ha pl nem tartózkodik otthon a munkavállaló táppénz alatt?


Hallottam hogy bizonyos cégek ilyen intézkedéseket vezettek be és nem tudom hogy ez szabályos-e?


köszönöm.



2013. jún. 6. 07:36
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

köszi utolsó válaszoló..


Sajnos ha elöirják nekem hogy ezt kell csinálnom majd hiába nem szeretném..:(

2013. jún. 7. 10:07
 22/23 anonim ***** válasza:
11%

Elég sok kérdésemre kaptam választ.

Az is érdekekelt volna, mennyi idő után ellenőrizhetnek keresőképtelenség miatt.

Ezt találtam. 2014 es cikk.

[link]


" A keresőképtelenség ellenőrzését a munkáltató is kérheti

A keresőképtelen ellenőrzésének két esete van: a hivatalból és a kérelemre történő ellenőrzés. A 30 napot meghaladó keresőképtelenséget a felülvéleményező főorvos havonta legalább egyszer felülvéleményezi. Ezen túlmenően azonban a betegszabadság, illetve a táppénz igénybevétele alatt a keresőképtelenség felülvizsgálatát a munkáltató is kezdeményezheti az OEP-nél. "


Akkor jól sejtem : 3 - 20 napos indokolt keresőképtelenséggel nem foglalkoznak?

Szerintem az utibalesetest ( stb ) ellenőrzik. Azok " ha úgy taktikáznak ", 1 kerek évig is a cége terhére táppénzen lehetnek.


A lakcímkártyán 2 cím van : állandó és tartózkodási hely.

Ha netán keresnének, hol keresnek?

Általába néhány szakorvoshoz el kell menni. Ha nem találnak otthon...

És gyógyulni nem a bezárt, leredőnyözött lakásunkba fogunk.

Levegőhöz " jogunk ", és a " D " vitaminhoz is joga van főleg a betegnek.

2016. ápr. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
11%
Nem veszem fel. Soha, munkaidőn kívűl fel nem veszem a telefont egyik gyökér kollégának, vagy főnöknek sem. Ha nem tetszik, verj3k a seggüket a földhöz!
2022. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!