Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lenne igazságos az...

Hogy lenne igazságos az örökség szétosztása?

Figyelt kérdés

50 milliòs ingatlanròl van szò ès hàrom testvèr lesz èrintett.

Nevezzuk oket A, B ès C nek.

Az ingatlant a szulok vettèk 100% ban hitelbol. (Mindegy miert de 100% tènyleg)

A testvèr pàrtîzezer ft ban segitett a torlesztèsben.

B testvèr kb 500.000 míg C pedig 5 milliot adott bele 15 èv alatt.

Az ingatlan vètelkori àra 16 millio volt.

Most kb 50 et èr ès az èvek alatt kamatostùl kb 18 millo ft tal került teljesen kifizetèsre. (A szàmok jòk, de nem ide tartozik hogy mièrt)

A ès B règ kulon lakik es unokàkkal boldogitottàk a nagyszuloket èpp hogy megèlnek. C pedig a törlesztès elsô 6 èvèben a szulokkel lakott es egyèbkènt ô is talàlta ki hogy vegyèk meg a lakàst mert jò befektetèsnek is gondolta, a fenti szàmok szerint nem is tèvedett. Persze a havi hitelnèl többet is adott haza es jòpàr dolgott vett a hàztartàsba kb 600.000 ft èrtèkben. (Egyèbkènt C a legtehetôsebb, tobbet keres mint a masik ketto egyutt)

Hogyan szàmolnàtok ki a hàrom testvèr tulajdoni hànyadàt?

(Jò tesòk meg fogjàk beszèlni ès van persze elkèpzelès)

A kiindulò pont az hogy ha csak a szulok fizettèk volna a kecòt akkor mindhàrman 33,33% ot kapnànak.



2015. szept. 27. 12:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

De, írta, hogy az ingatlan vételára 16 millió volt. Ez alapján viszont teljességgel kizárt, hogy 18 millió lett volna kifizetve rá, hiszen ez gyakorlatilag nem, hogy kamatmentes, de még csak inflációt sem követ.


Kérdező:

Te tudod, én C helyében egész biztosan nem lennék boldog a 30-30-40 osztással, ha csak nem hallgatsz el valami nagyon nagyon lényeges információt.

2015. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Első voltam.

2015. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

#11: Igen, valóban írta azt is, igazad van.


Szerintem az utóbbi 45-30-25 elosztásomra gondolt amikor egyetértett velem, nem a 40-30-30-ra (amit legelőször írtam).

2015. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Igen, arra gondoltam.


Irtam hogy 16 millios vetelar volt ès szumma 18 bol lett kifizetve. A szamok jok, de mindegy hogy mièrt.

2015. szept. 27. 16:06
 15/30 A kérdező kommentje:

Na jò, leírom csak be vigyük tovàbb ezt a szàlat :)

Szoval èvtizedek òta az önkormànyzattòl bèrelt lakàsròl van szò.3% fix huf kamat, kezdo rèszlet nèlkul az ezredfordulon- nekunk nem rossz bolt... Ràadàsul a tôketartozàs 60% àt egyben kifizetve lehetett bàrmikor vègtörleszteni. X èv havi törlesztès utàn meg is tettük.

2015. szept. 27. 16:11
 16/30 A kérdező kommentje:

Havi törlesztès kb 75e volt. Mindenki fôleg az elejèn adott bele. Volt sokszor hogy C and egèszet fizette, volt hogy 50e ret ès B kiegèszítette stb

Meg van pontosan hogy ki melyik honapban mennyit így èn a kovetkezôre jutottam:

2015. szept. 27. 16:15
 17/30 A kérdező kommentje:

Na szòval:

As aktuàlis havi hozzàjàrulàs a mindenkori mnb alapkamattal, kamatos kamat szàmitàssal kiad mindenkinek 1-1 osszeget. Tulajdonkèppen ezeket emlitettem az elejèn.

EZeket levonjuk az alap 50milliobol es ezt osztjuk mèg hàromfelè.

50m-5m-0,5m= 44,5 ---> 14,8 m

Igy Pl C 14.8+5,5= 20,3 milliot kapna.

Na most ezzel az a baj hogy ha Csak a szulok fizetik akkor as 50/3= 16,6 lenne. C nek pedig lehetne 5m megtakaritasa azaz 16,6+5=21,6

Tobb tehat mint igy hogy egyrèszt a szituaciot pontosan ismerve nelkule nem jött volna letre a vasarlas, màsrèszt tènyleg megtakaritotta volna az 5milliot....

Amikor ide jutottam a szamolasban ugy gondoltam hogy C reszere ez igy nem igazsagos. Hogyan tovabb? (Nekem megvan a kovetkezo lepes de kivancsi vagyok màsokèra)

Illetve ki vagyok èn? ;)

2015. szept. 27. 16:59
 18/30 anonim ***** válasza:

Szerintem te a B vagy.


Az ingatlan már értékesítve lett vagy egyelőre csak elméletben ér 50 milliót?

2015. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Elmèleti èrtèk. Nem àrulom mèg el h melyik vagyok. :)
2015. szept. 27. 18:29
 20/30 anonim ***** válasza:
54%

olyan gyerekes ez.

mit számít, melyik vagy?

az örökösödési törvény szerint egyenlő arányban fogtok részesülni.

annyira jó testvérek vagytok, hogy a rosszul élők, akik elig tudnak minden hónapban megélni, majd lemondanak a jól kereső testvér javára 5-10 millióról?

biztos vagy benne?


én azt szoktam mondani, pénzügyekben még család sincs. nem hogy barátság.

saját, személyes tapasztalat.

2015. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!