Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lenne igazságos az...

Hogy lenne igazságos az örökség szétosztása?

Figyelt kérdés

50 milliòs ingatlanròl van szò ès hàrom testvèr lesz èrintett.

Nevezzuk oket A, B ès C nek.

Az ingatlant a szulok vettèk 100% ban hitelbol. (Mindegy miert de 100% tènyleg)

A testvèr pàrtîzezer ft ban segitett a torlesztèsben.

B testvèr kb 500.000 míg C pedig 5 milliot adott bele 15 èv alatt.

Az ingatlan vètelkori àra 16 millio volt.

Most kb 50 et èr ès az èvek alatt kamatostùl kb 18 millo ft tal került teljesen kifizetèsre. (A szàmok jòk, de nem ide tartozik hogy mièrt)

A ès B règ kulon lakik es unokàkkal boldogitottàk a nagyszuloket èpp hogy megèlnek. C pedig a törlesztès elsô 6 èvèben a szulokkel lakott es egyèbkènt ô is talàlta ki hogy vegyèk meg a lakàst mert jò befektetèsnek is gondolta, a fenti szàmok szerint nem is tèvedett. Persze a havi hitelnèl többet is adott haza es jòpàr dolgott vett a hàztartàsba kb 600.000 ft èrtèkben. (Egyèbkènt C a legtehetôsebb, tobbet keres mint a masik ketto egyutt)

Hogyan szàmolnàtok ki a hàrom testvèr tulajdoni hànyadàt?

(Jò tesòk meg fogjàk beszèlni ès van persze elkèpzelès)

A kiindulò pont az hogy ha csak a szulok fizettèk volna a kecòt akkor mindhàrman 33,33% ot kapnànak.



2015. szept. 27. 12:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
34%
Amit a 20-as ír nagyon igaz...
2015. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

1. Hogy melyik vagyok csak jàtèk.

2. Nem fejtettem ki, mert irrelevàns: nem öröklès a jogi kategòria, hanem ajàndèkozàs. Mindegy mièrt.

3. Örülök a vàlasznak, tudom hogy lehetne ilyen aspektusa is, de szerencsère mi tènyleg màsok vagyunk.

Elsôsorban az igazsàgos matek èrdekel.

2015. szept. 27. 19:27
 23/30 anonim ***** válasza:
48%

Imádom az ilyen kérdéseket, amikben a kérdező össze-vissza hazudozik és költ hozzá utólag...


Végülis csak a kérdésben van örökségről szó...

2015. szept. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
20%
biztos látott egy filmet, ami nagy hatással volt rá
2015. szept. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

1. Tàgabb èrtelemben vève az öröksèg nem egyenlô az öröklès, mint jogi fogalommal.

2. Irrelevàns amùgy is. A kèrdès egyszerübb kiíràsa miatt került így megfogalmazàsra, de egy okoskodò miatt pontosítottam.

3. Nincs a törtènetben hazugsàg, de ha ekkora a nyomorod, hazugozz csak hàtha jobb lesz Neked. Lehet hogy irigykedsz, de nem kène. Bàr mindenkinek megvan vagy lesz a maga tragèdiàja, èn lemondanèk az "öröksègrôl" ha nekem nem lenne màr...

2015. szept. 27. 20:43
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Irigykedek? Kire?


Az A és B testvérre, aki annyira vitte az életben, hogy épphogy megél, vagy C-re, akiből épp palimadarat csinál a családja? :)

2015. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Okoskodó...hmmmm...minden hozzászólásban benne van az, hogy ez így van, de nem tartozik ide, hogy miért.

Nekem ez tűnik okoskodásnak, meg nagyon titokzatos akarsz lenni, csak nem jön össze, mert senkit nem érdekel. :)

Nyomora itt csak egy embernek van, mások nem álltak úgy hozzá, ahogy te azt vártad, és ez nem tetszik.

2015. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én abban igazat adok a kérdezőnek hogy nem kell irigykedni. A kérdés lehet tök elméleti is, attól még van rá válasz.


A számokat el lehet osztani 10-zel, legyen szó 5 milliós ingatlanról, a százalékok ugyanazok maradnak, de legalább a keserűség eltűnik...

2015. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Nincs itt problema elnezest ha arrogans voltam.

Csak nem ertem a kotozkodest holott csak igazsagot keresek ami reszben matek reszben egyèb.

Nem csinal senki palimadarat senkibol ès A ès B sem èhezik, sajnalom hogy rossz tapasztalat ès ki tudja mèg mi visz rà ilyen gonosz megjegyzèsekre.

Szimplàn kivàncsi vagyok hogy màsok hogy gondolkodnak a matek rèszèn, de latom van keseruseg is a vàlaszokban. Ezt ôszintèn sajnàlom.

2015. szept. 27. 21:20
 30/30 anonim ***** válasza:
69%

Engem semmi sem visz semmilyen következtetésre, te magad írtad, hogy asszonyga: "èpp hogy megèlnek".


De várj, tudom, ne is mondd, nem úgy gondoltad, úgy értetted csak évente 2x tudnak mennyi Hawaira nyaralni.

2015. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!