Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná mi az a...

Valaki elmagyarázná mi az a Forex és gyakorlatban hogy működik?

Figyelt kérdés

Hogy lehet elkezdeni? Hogyan/milyen számlát kell nyitni, szoftverek amik kellenek hozzá stb


Szóval gyakorlatilag a 0-tól indítva az egész.


Köszönöm a segítséget.



2015. okt. 6. 23:18
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy kezdőként jobb-e inkább részvényekkel kereskedni, és hogy ahhoz mi szükséges.
2015. okt. 6. 23:20
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Kimész a piacra, látod hogy a paradicsom ára 100 Ft kilónként. Veszel belőle, aztán kimész másnap látod hogy a paradicsom ára 110 Ft. Eladod a paradicsomot, nyertél rajta 10 Ft-ot kilónként.


Ha értesz a paradicsomhoz és az összes többi zöldséghez, a vásárlókhoz, a termékekhez, ismered a helyi körülményeket, akkor nyereséges paradicsomkereskedő lesz belőled. Ha nem, akkor rád romlik a paradicsom és elveszted a pénzedet.


Igazából az egész azon múlik hogy mennyi információval rendelkezel. Vannak családok akik már 100 éve paradicsommal foglalkoznak és olyan befolyásuk van, hogy tudják változtatni a paradicsom árát. Te őket vagy ismered, vagy nem, de az interneten nem fognak írni róluk. Igazából azt se tudod hogy hány ilyen család van, azt hogy mit akarnak, pedig végképp nem. Egyszerűen nincs információd róluk, ezért csak egy körülbelüli előrejelzés lehetséges, ami az esetek egy részében bejön, másik részében nem.


Na, ugyanígy megy forexnél is, de a cégek elhitetik a marhákkál hogy nem így van. Teljesen mindegy hogy melyik cégnél nyitsz számlát, milyen elemző szoftvert használsz vagy hogy milyen okos vagy. Egyetlen dolog számít: az információ. Akinek ez megvan, az pedig nem adja ki a kezéből, hisz ő pont ebből csinál pénzt.

2015. okt. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%

7:45-ös, 2-es

Annyira tökéletesen, érthetően leírtad a tőzsdézés lényegét, hogy ennél pontosabban nem is lehetne!

Gratulálok! minden elismerésem a Tiéd.

2015. okt. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Köszönöm, de látszik hogy nem mindenki gondolja így (48%-os értékelést kaptam eddig). Igazából az a rossz csak benne, hogy lepontoz, de választ nem ír hogy miért.


Találkozik egy ellentétes véleménnyel, ez konfliktust szül benne, de megmagyarázni már nem tudja az okát. Sokak fejében él az az elképzelés, hogy a tőzsde valami varázslatos gépezet, ami ontja magából a pénzt és ahol mindenki meggazdagodik, de ez köszönőviszonyban sincs a valósággal.

2015. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, ki járt erre, én rányomtam a zöld kezet és nem sokkal utána lett 48 %. Hogy miért...?


Azon ne csodálkozz, hogy mindenki azt hiszi, a tőzsde ontja magából a pénzt, hiszen egy olyan reklámot sem láttál, hogy fél nap alatt elvesztettem az egész vagyonomat, de olyat bezzeg igen, hogy otthonról a karosszékben ülve ennyit meg ennyit nyertem. És a nép pedig tódul... :D


Azt sem értem, hogy most, amikor 2 bróker cég is bedőlt,s károsultak ezrei rohannak a pénzük után, akkor most szaporodott meg a legjobban itt a gyakorin, hogy hogyan tudnék tőzsdézni, részvényekkel kereskedni, stb. Why???

2015. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én fel pontoztam, valószínű a kicsit negatív kép miatt pontozta le valaki.

2015. okt. 7. 15:23
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Köszi, rendes vagy :-)
2015. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Deviza csereügylet. Egyik devizát váltod a másikra, abban bízva, hogy az erősödni vagy gyengülni fog a devizapár másik tagjához képest. A visszaváltáskor árfolyamnyereséged keletkezhet, ha jól csinálod.

Ez egy szakma! Pár mondatban nem lehet leírni, és a megtanulása is pár évedbe kerül. A többség csak bukik.

Kell egy bróker ahol számlát nyitsz, lehetőleg angol, amerikai vagy magyar cég legyen. A kereskedési platformok általában ingyenesek. Meg némi pénz sem árt, a megélhetési szintű kereskedés kb. 20.000$-t igényel.

2015. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
41%
nem értem a 20:12-es mert nem kell hozzá 20.000$ dollár hogy megélhessél elég csak tőkeáttétellel kereskedned és ha az adott piacon magas a likviditás akkor én még olyat is tapasztaltam hogy a befektetni kívánt pénzedhez képest 100szoros átétet adott a brókercég az-az 10.000 forintért 1.000.000 forintnyit vásárolhattál persze ezt csakis annak ajánlom aki rendelkezik "STOP LOSS" stratégiával
2015. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

9-es, egy erősebb zuhanásnál nézegetheted, ahogy a stop alatt nyit a tőzsde...Vagy amikor direkt a stoppokat szedegetik ki.

Megkérdezhetem, hány éve élsz (meg) tőkeáttételes bevételből?

2015. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!