Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná mi az a...

Valaki elmagyarázná mi az a Forex és gyakorlatban hogy működik?

Figyelt kérdés

Hogy lehet elkezdeni? Hogyan/milyen számlát kell nyitni, szoftverek amik kellenek hozzá stb


Szóval gyakorlatilag a 0-tól indítva az egész.


Köszönöm a segítséget.



2015. okt. 6. 23:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A tőkeáttétellel nem csak nyerni, de veszíteni is ugyanolyan gyorsan lehet. A legtöbb amatőr kereskedő nem is tudja használni, csak túlzott méretű kockázatokat vállal vele, és piszok gyorsan elveszti minden pénzét.

Van 500.000 Ft-od. Indítasz egy tranzakciót 50.000 Ft fedezettel 100*-os tőkeáttétellel. Nyit a bróker egy 5.000.000 Ft-os pozíciót. Ez nagyjából 0.16 lot lesz EUR/USD páron. Ellened megy az árfolyam 30 pipet, ezt akár pár percen belül is képes megcsinálni. Máris elvesztettél 48$-t, azaz 13300 Ft-ot az 50.000 letétből, ami a teljes tőkéd 2,6%-a. De ajánlom az 500-as áttételt, azzal gyorsabban elfogy a pénz. :)

Miért kell hozzá 20.000$?

Akiket én ismerek, és jól is csinálják, azok sem érnek el kimagasló hozamokat. Keveset kockáztatnak egy-egy tranzakción így sokkal kisebb rajtuk a pszichikai nyomás. Havi szinten 5-20% nyereség már jónak mondható. Ebből nem nehéz kiszámolni, hogy mennyi tőke kell ahhoz, hogy az 5%-ból is eltartsd magad.

2015. okt. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Havi szinten 5%? Mióta csinálja, 3 hónapja? Kizárt hogy ezt éveken át hozni tudja bárki is Forexen.
2015. okt. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:

Eleinte csak tanulsz.

Aztán vagy nyersz, vagy tanulsz.


Kellő tudással és gyakorlattal már van esélyed.

Ha elég jó vagy az sem véd meg a SCAM brókerektől. Ezeket el kell kerülni. A forexpeacearmy-n megtalálod őket. Ca. 100 (!) cég.

Engem pl. azzal ***pattak be, hogy ne fáradjak a pénzem eljátszásával, ök már elköltötték.

Konkrétan lenyúlták a számlanyitó letétet! 8. hónapja követelem hiába vissza. Egy, azaz 1 kereskedés sem volt a számlán! Egy másikon kereskedtem.

Kártérítés nem jár mert még nem mentek csődbe.


Egy tanfolyamnak sem része a szolgáltatói háttér, vagy a felügyeleti szervek. Nincs kellő infóáramlás a fogyasztók, azaz a kereskedők között.

Szóval igen nagy gondok vannak a kifizetésekkel, a bizalommal.


(Igen az I**nFx szivatott meg. Külön "köszönet" Németh Zoltán senior managernek, aki a magyar képviselet nevében segítette ezt a bűncselekményt)

2015. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:

Az a gond hogy gyakori kérdéseken csak azok írnak akik elvesztették a vagyonukat és képzetlen barmok akik meg se tudják különböztetni a részvényt a kötvénytő.Ha akartok valakit olyat hallani aki ért a tőzsde mibenlétét akkor azt ajánlom ,hogy olvassatok és tapasztaltatok zudom ajánlani birger schäfermeier-t aki meg is mondta:

A sikeres traderré válás 38 lépése



Egy ismeretlen szerző összefoglalója a sikeres tőzsdei kereskedővé váláshoz vezető útról.


Információt gyűjtünk - könyveket veszünk, szemináriumokon veszünk részt, és kutatunk

Új tudásunk birtokában elkezdünk kereskedni

Folyamatosan "adakozunk" a piacnak és rájövünk, hogy több tudásra és információra van szükségünk

Több információt gyűjtünk

Új értékpapírt választunk a kereskedéshez

Visszamegyünk a piacra, és az új, "friss" tudásunkat használjuk

Újra veszítünk, és magabiztosságunk csökkenni kezd. A félelem lassan úrrá lesz rajtunk

Elkezdünk "külső hírekre" és más traderekre figyelni

Visszamegyünk a piacra, és tovább "adakozunk"

Újra értékpaprírt váltunk

Még több információt keresünk

Visszamegyünk a piacra és egy kis előrelépést tapasztalunk

Elbizakodottá válunk, és a piac újra megaláz bennünket

Elkezdjük megérteni, hogy a tradelés megtanulása több időt és tudást igényel, mint amire számítottunk


A LEGTÖBB EMBER EZEN A PONTON FELADJA, AMIKOR RÁJÖN, HOGY ERŐFESZÍTÉST KELL TENNIE


Komolyan kezdjük venni a dolgot, és elkezdünk egy "igazi" módszer megtanulására koncentrálni

Stratégiánkat némi sikerrel hasznosítjuk, de rájövünk, hogy valami még hiányzik

Elkezdjük megérteni, hogy a stratégiánk alkalmazásához szabályokra van szükségünk

Felfüggesztjük a tradelést egy időre, hogy kutassunk és kifejlesszük tradelési szabályainkat

Újra elkezdünk tradelni, ezúttal szabályok alapján, és némi sikert érünk el, de általánosságban még mindig hezitálunk, amikor végrehajtjuk, amit elterveztünk

Szabályainkhoz szükség szerint hozzáteszünk, elveszünk azokból, és módosítjuk azokat, hogy minél könnyebben tudjuk követni

Úgy érezzük, hogy nagyon közel kerültünk a sikeres tradeléshez

Elkezdünk felelősséget vállalni eredményeinkért, mivel megértjük, hogy sikerünk titka bennünk rejtőzik, nem a szabályainkban

Folytatjuk a tradelést és egyre jobbak leszünk a stragégiánk végrehajtásában, szabályaink betartásában

Kereskedésünk közben még mindig gyakran megsértjük a szabályainkat, és eredményeink még mindig változóak

Tudjuk, hogy közel vagyunk

Visszamegyünk, és újra végignézzük szabályainkat

A szabályainkba vetett bizodalmunk megnövekszik és újra tradelünk velük

Eredményeink javulnak, de még mindig hezitálunk egyes tranzakciók végrehajtása előtt

Megértjük a szabályok betartásának fontosságát, mivel látjuk, mi az eredmény, ha nem tartjuk be azokat

Elkezdjük megérteni, hogy a siker hiányának oka bennünk rejtőzik (az önfegyelem hiánya valami fajta félelem miatt) és elkezdünk önmagunk megismerésén dolgozni

Folytatjuk a tradelést és a piac egyre többet és többet meg tanít meg nekünk magunkról

Mestereivé válunk a stratégiánknak és szabályainknak

Elkezdünk konzisztensen pénzt keresni

Elbizakodottá válunk és a piac megaláz bennünket

További leckéket kapunk

Abbahagyjuk a gondolkodást, és hagyjuk, hogy szabályaink tradeljenek helyettünk (a tradelés unalmassá, de sikeressé válik) és a számlaegyenlegünk folyamatosan növekszik ahogy a pozícióink méretét is növeljük

Több pénzt keresünk, mint valaha is álmodni mertük

Életünket folytatjuk és rengeteg célt megvalósítunk, amiről korábban álmodtunk.

2015. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
Amugy meg látszik nagyon rajtatok hogy amatőrök vagytok mert mindenki csak devizával foglalkozik csak halkan mondom hogy nincs semmilyen mögöttes értéke csak két pénznemnek a keresztének az értékét veszi alapul míg mondjuk egy index vagy egy részvénynek vagy esetleg egy kötvények vagy rmaxoknak vannak VALÓDI értékei...
2015. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"vagy egy részvénynek vagy esetleg egy kötvények vagy rmaxoknak vannak VALÓDI értékei.."


Óóóó, jeeee!!! Különösképpen a magyar tőzsdénél magyar részvényeknek, ugye? Ha régóta tőzsdézel, akkor magad is tudod, hogy lehet egyik napról a másikra romba dönteni az OTP részvényt, vagy hogy lehet Luxemburgba kimenteni a céget a vagyonnal- a részvényesek meg szívnak... Hogy a többit ne is említsem.

És nem, nem vesztettem el a pénzemet, 8 évig tőzsdéztem, nagyon sokat tanultam, az általad leírtaknak szinte az utolsó fázisánál voltam , volt, amikor jól kerestem vele, azt is tudom, hogy amikor buktam, a saját szabályaim megsértése miatt tettem -egyszerűen elegem lett a tőzsdéből (és másból, de azt nem írhatom le - de már utaltam rá)

2015. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már Birgert, aki 12.000 EUR-ért oktat neked teljesen alap dolgokat, mint az Open range kitörés, nyitó ár visszateszt, rés technikák, stb...

Felépítette magát, ez tény és most már jól elél a haknizásból is. Érdekes módon eltüntették az eredményeiket a tradac weboldalukról. Nyáron már M. Gábor is azt mondta, aki a magyar webinárokat tartotta, hogy nem kötik az Open range-t, mert nem volt nyereséges a legutóbbi időben.

Nincs értéke bármelyik devizának? Hogyne lenne, hiszen szabadon cserélheted bármilyen termékre, vagy szolgáltatásra. Produkál árfolyammozgást bármelyik kereszt, amire spekulálni lehet? Igen, tehát el lehet érni vele árfolyamnyereséget. Akkor mi a probléma?

Viszont én is jobban szeretem a DAX indexet kereskedni, mert jól mozog, és ehhez képest olcsó is a kereskedése.

2015. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
Tegyünk pontot. Ha valaki technikai képet néz és e szerint tradel akkor végül is mindegy ,hogy mi az istent néz csak legyen elég likvid hogy ne legyen stophunting és a stopot ne ugorja át ,illetve szépen mozogjon (ami nem mindig jön össze). De ha valaki hosszabb távra tervez ezt értsd 2-3 hónaptól 2-3 évig az nem kereskedjen devizával.
2015. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

Üdvözlet! Én jelenleg tanulom a "szakmát", és csak azt tudom mondani, hogy az a tanulható tudás, ami kell a sikerhez, az apránként, morzsánként, itt-ott elszórva, de mind megtalálható az interneten, ingyen. Továbbá sok megbízható bróker ajánl már alapvető képzést, demo számlát ingyen vagy potom összegekért (ugyanis elárulom a paradicsomos emberkével ellentétben, hogy a brókernek érdeke, hogy jól teljesíts, hiszen ha sikeres vagy, többet, nagyobban kereskedsz, több tranzakciódíjat fizetsz neki, mint ha veszítesz és feladod). Ajánlanám azt, amelyiknek egy új reklámjában Mads Mikkelsen szerepel.

Ha újra kéne kezdenem a tanulást, azzal kezdeném, hogy hallgatok az "előrejelzésekre". Figyeld meg, hogy jelzik a hírek az árfolyamok változását, vagy épp hogy válnak valóra "a profik" előrejelzései.

Pl a múlt héten a kuwaiti olajfúró munkások sztájkja. Bejelentették, hogy kezdődik: emelkedik az olaj ára. Majd bejelentették, hogy vége: stabilizálódik az olaj ára. Nem számolom ki, te is megnézheted bármilyen bróker bármilyen grafikonján, hogy aki észnél volt, akár 300-500 pipes emelkedést lovagolhatott meg, ami igen szépen tejel az olaj esetében.

Természetesen csupán a hírekre támaszkodni abszolút inkonzisztens megoldás, hosszabb távú befektetéseket igényel, amit a hírek ugyanúgy keresztbe húzhatnak, ahogy segítik. Fontos az indikátorok, vonalak megfelelő használata (inteneten A-Z minden alapvető adat megtalálható, akár magyarul is). Fontos kockázatkezelési stratégiát felállítanod, amit senki nem taníthat meg, hogy csináld, és óvakodj (kezdetben) a 0,1 lotnál nagyobb tranzakcióktól, akár demó, akár élő számlán, amíg nem érzel rá a dologra. Ugyanis nagyon sokat kell magadtól hozzátenned a lexikális tudáshoz, ez természetesen igaz a csillámpónineveléstől a szexen át az életed (magadnak) megfelelően éléséig terjedően mindenre!!!!! Elnézést a túl általánoskodó fogalmazásért, de ez így van.

Nekem van egy barátom, aki azt hiszi, kamu az egész „kereskedés dolog”, mert nem akar semmit igazán, céltalan, napról napra él, és boldog. Nekem álmaim vannak, amin nem segít az 5-6 év egyetem meg utána a sz@ros havi 2-300ezres munkák. Ezért kezdtem el a kereskedéssel foglalkozni, és mivel én >TUDOM< hogy így el fogom érni mindazt, amit összeírtam magamnak, semmi nem állít meg és nem is hallottam még arról a lehetőségről, hogy pofára esek.


Minden fejben dől el. „Akár azt hiszed, hogy meg tudod csinálni, akár azt, hogy nem, mindenképp igazad van.”

2016. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"a sz@ros havi 2-300ezres munkák"


Csak úgy kiváncsiságból, megkérdezhetem hogy konkrétan mennyit keresel most Forexből?

2016. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!