Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesti minőségibb hamburger...

Budapesti minőségibb hamburgerezőkbe van esély bekerülni ha előtte csak mekiben dolgoztam? Milyen fizetésre lehet számítani?

Figyelt kérdés
2015. nov. 1. 18:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Kèrni kèrhetsz. De nem fogjàk megadni az is biztos. Nincs semmi munkaerőpiaci èrtéked, mire fel adnànak többet? A kèt szemedèrt?
2015. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 SándorÚr ***** válasza:
igen kérhetsz
2015. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Nem értem, ha gourmet burgereket rakok össze, azért gourmet fizetés is jár nem?


Tehát szerintem teljesen jogos a nettó 150 ezres bérigényem. Arról nem is bsezélve hogy Budapesten kell ennyi pénz normálisan megélni.

2015. nov. 1. 22:28
 14/32 anonim ***** válasza:
Gondolj már bele légyszíves, azokat a burgereket bárki (én, Pista bácsi, Juli néni stb.) össze tudná rakni, nem? Vagy ehhez valami speciális tudás kell, ami csak keveseknek van meg? Erre a munkára bárki alkalmas lenne, akkor mégis miért fizetnék meg?
2015. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Mi az hogy miért fizetnék meg?


Először is azért mert én is dolgozó vagyok, dolgozom azért hogy élhessek. Ha a munkámból nem tudok megélni, akkor mi értelme az egésznek?


+Azért hogy pl. igényesen rakjam össsze a burgereiket, ne úgy mint a mekiben a dolgozók, akik szarnak az egészre, mert alul vannak fizetve és megélni se lehet a fizetésből...


Igenis akkor lennék inkább motivált ha megkapnám a "living wage" szintű bért, ami Budapesten nettó 150 körül van.


Vagy megint ott tartunk hogy szerintetek normális hogy annyi pénzért kell bejárnunk dolgozni, amiből megélni se nagyon lehet?

2015. nov. 1. 22:36
 16/32 anonim ***** válasza:

Ezért van a minimálbér.


Minimálbért jellemzően a szaktudást egyáltalán nem igénylő munkák esetén szoktak adni, amit bárki el tud végezni. Futószalagos munka a gyárban, mosogatás, hamburger összerakás stb.


Tudod kik kapnak nettó 150-et (ami ha jól vettem ki a célod)?


Nyelvtudással, számítógépes ismerettel, munkatapasztalattal és valami közepesen kelendő végzettséggel rendelkező főiskolások / diplomások.


Nekem mint vállalkozónak, miért érné meg egy hamburge-rösszerakónak a minimálbérnél többet fizetni? Felmond? Kit érdekel? Egyből találok bárki mást, aki ugyanúgy össze tudja rakni a burgereket.


De ha mondjuk a vezető mérnököm mond fel, akkor hónapokon át kereshetem a megfelelő utódot. Ezért (legalábis részben ezért) keres a vezető mérnök nettó 800-at, mivelhogy nehezen helyettesíthető pozíció.

2015. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Csakhogy a minimálbérből megélni nem lehet, főleg hogy lenyesnek a bruttóból 35 %/ ot!


Ez már senkit nem érdekel?

2015. nov. 1. 22:51
 18/32 anonim ***** válasza:
Így van, senkit nem érdekel. Sajna a megélhetés nem jár, azért keményen meg kell küzdeni. Hiába gondolod, hogy csak azért mert elfáradsz a munkanap végére, te mindent megtettél... sajnos nem erről szól a dolog.
2015. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Mégis kit érdekelne?


A kormányt? Nem hiszem.

A munkáltatókat? Nem hiszem.

A tanult, képzett dolgozókat? Nem hiszem.


Nézz körül!


Nyugatabbra Ausztriában sokkal jobb a helyzet, keletebbre Ukrajnában pedig sokkal rosszabb. Itt pedig pont a kettő között.


Szerencsére szabad munkaerő-áramlás van, így mindenki mehet oda, ahova kedve tartja.


De ha érdekel, akkor elmondom, hogy itt pontosan akkor lesz magasabb minimálbér, ha jobb gazdaság (több és erősebb magyar cég), és nagyobb GDP lesz.


Ennek pedig mi az első lépése?


Hogy például az emberek magyar terméket vegyenek (és ne szlovák tejet), valamint magyar üzletekbe vásároljanak.

2015. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

"Hiába gondolod, hogy csak azért mert elfáradsz a munkanap végére, te mindent megtettél... sajnos nem erről szól a dolog."


Miről szól? Dolgozni nem elég?

2015. nov. 1. 23:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!