Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdézni szeretnék élesben a...

Tőzsdézni szeretnék élesben a plus500-on. Hogyan lehetséges 17 évesen?

Figyelt kérdés

Amellyek szükségesek hozzá:

- személyi igazolvány,

- bankszámla kivonat,

- bankkártya fényképe,


Az lenne a kérdésem, hogy mivel nem múltam el 18 éves, így az anyukám személyi igazolványát fogom használni, az ő nevével...De viszont a bakkártyám már sajátomé. Szóval nézik-e azt, hogy a beregisztrált név, személyi stimmel de viszont másnak a bankkártyája...ez így lehetséges? (Ha az én bankkártyám, így értelemszerűen a kivonat is az enyém.)



2017. febr. 2. 19:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
33%
lol, ha te olyan nagy okos tozsdes vagy, miert nem a szakmai berkeken belul kerdezed meg mindezt, a gyakorikerdesek oldal helyett, esetleg a plus500 ugyfelszolgalataaaan?? :D
2017. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
#20 köszönöm az egyetlen normális választ!
2017. febr. 2. 20:45
 23/32 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, tévedsz, a 20-as nem a normális választ adta - a normális válaszokat azok adták, akik azt mondták, hogy nem lehet, illegális, stb.

Ugyanis nem véletlenül nem lehet 18 éves kor alatt tőzsdézni, hanem azért, mert nem tudod felmérni a kockázatot.

- Azt pl. tudod, hogy ha anyukád személyijével és bankkártyájával regisztrálsz be (netán az engedélye nélkül vagy az Ő pénzével), akkor anyukád fog értesítést kapni arról, ha netán elbuksz egy vagyont (tőkeáttéttel) és rajta fogják behajtani? (akár fel is jelenthet emiatt)

- Vagy azt tudod, hogy ha nyersz, akkor az Ő számláján fog jelentkezni a pénz, s neki kell KÜLÖN EMIATT másfajta adóbevallást csinálnia (pl akkor nem csinálhatja meg a munkahelye, stb)

Tudnék még pár dolgot sorolni, de nem teszem - inkább várd meg, amíg legálisan tőzsdézhetsz, de akkor is CSAK A SAJÁT PÉNZEDDEL!

Amúgy mennyivel gondoltál kezdeni?

2017. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
39%
A legtöbben a maguk módján ugyan, de neked akarnak jót. Az elképzelésed, amit vázoltál fent nem működhet. Sajnos van, aki csak a saját hibájából tanul. Úgyhogy vagy vársz egy évet vagy anyád nevével és kártyájával regisztrált szigorúan a beleegyezésével. A vélt vagy valós tapasztalatodat nem minősíteném, nincs rálátásom, de a hozzászólásaid alapján van egy megérzésem. Végezetül ajánlom, hogy ne a plus500-an szórakozz, hanem menj be egy normális bankba (pl K&H) és nyiss/nyittass egy brókerszámlát. Nem vagyok benne biztos, hogy érted az intézményi kockázat fogalmát, de ha mégis, sosem nyitsz számlát a plus500-nál.
2017. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

A srác másik kérdése:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..


Mindkét kérdésnél azonos nikről írt privátot, ezek után felesleges etetni!

2017. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
#25 nem az Én kérdésem.
2017. febr. 3. 15:14
 27/32 A kérdező kommentje:

#23 Köszönöm a válaszodat :)

Nem tudtam, hogy külön emiatt kell más adóbevallást csinálnia, ki tudnád ez felyteni bővebben?

A kérdésedre válaszolva, pedig 30 ezer forinttal szeretnék kereskedni. És ez a saját pénzem, nem anyutól kért...

2017. febr. 3. 15:18
 28/32 A kérdező kommentje:
#24 Tudom az intézmény kockázat fogalmát. Én még nem hallottam negatív tapasztalatokat a plus500-zal kapcsolatban. Ha bemennék a K&H-ba gondolom, hogy ott csak nagy pénzben lehet kereskedni. Én pedig csak 30 ezer forintot szeretnék rá kockáztatni.
2017. febr. 3. 15:27
 29/32 anonim válasza:
78%

Én azt mondom neked, hogy kérdezd meg az ügyfélszolgálatot, hogy lehetséges-e az, hogy a tőzsdei számlatulajdonos és a bankkártya tulajdonos személye meg kell hogy egyezzen vagy nem. Én más brókernél vagyok, de ismerem a plus500-at is.

Ezt konkrétan a saját brókeremnél sem tudom, mert nálam mindkét számla az én nevemen van.

Szerintem elvileg lehetséges pl. nyit anyukád egy számlát a plus500-on, de te kereskedsz rajta. Ez nem csalás.

Annyi, hogy anyukád nevén van a számla.

Ez kb. olyan, mintha anyukád nevén lenne a te autód.

Mindemellett én ezeket a dolgokat nem támogatom, jobb ha minden frankón van. Én legalább is nem vagyok a kiskapuk híve.

2017. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%

Na tegyünk tisztába pár dolgot. Nem tudom, mennyire aktuális még ez a kérdés, de azért hátha elér a válaszom ahhoz, akit érdekel.

Kérdező: Ha tényleg érdekel, ki akarod próbálni, próbáld. Nem foglak se le, se rábeszélni. De minden képpen azt tanácsolom, hogy várd meg a nagykorúságod. Sokkal egyszerűbb lesz, ha minden a te neveden lesz. A be, kifizetés sokkal gördülékenyebb lesz.

Válaszolók: Annyira látszik (itt is) az a tipikus magyar mentalitás. Hallottatok ,,történeteket" olyan emberektől, akik életükben egyszer egy meggondolatlan pozíció nyitás miatt 2 nap alatt elbukták a pénzüket. Utána meg terjesztik a hülyeségeiket, hogy ,,hát ez rossz, semmire nem jó". Persze, ha tájékozatlanul bele vágnak, persze hogy hülyeségnek fogják gondolni.

Had induljak mi magamból. Én 15 évesen a fejembe vettem és elhatároztam, hogy nyakig bele fogom ásni magam a tőzsde és forex bugyraiba. Mert megfogott, elvarázsolt. Meg akartam ismerni. Akkor, 15 évesen megnyitottam a demó számlám. A 18. születésnapom után az egyik első dolgom volt éles számlát nyitni. 3 éven keresztül demóztam (a tévhittel ellentétben itt is lehet bukni, megsúgom). A forexezők 85%-a pályafutása alatt legalább egyszer lenullázza a számláját. Ahogy én is. Megnéztem, mit rontottam el, mikor döntöttem és következtettem rosszul. Tanultam belőle és nem pedig lehúztam a sárga földig. Azóta nem követettem el ugyan azt a hibát, nem is szeretném.

Összességében: Csak az nyilatkozzon, aki életében legalább 100 pozíciót nyitott már, ne pedig a pletykákból ítélkező szájhősök.

Ha okosan, megfontoltan, körültekintően és a legfontosabb, nagyon nagyon türelmesen csinálod, hosszú távon is el lehet vele érni nagyon szép hozamot. Ennyi.

Kérdező pedig annyit fogadj meg -konkrét számokkal példázva-, hogy a legkisebb minimum befizetéssel kezd, a lehető legkisebb tétekkel mindaddig, amíg el nem éred a 100.000.- HUF-t. Én ezt tanácsolom. Sok sikert kívánok.

2017. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!