Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak en keveslem egy kicsit...

Csak en keveslem egy kicsit az osztrak gepeszmernok fizeteseket?

Figyelt kérdés
Ugye alapbol kint sokszor az eves brutto fizetesedet adjak meg, nem a havit, ezt gondolom 14-el kell osztani mert ha tippelnem kene ebben benne van a +2 havi fizud is amit kötelezően adniuk kell, de javítsatok ki ha nem így van. Sok esetben ilyen 45-50 ezer euró éves fizuról beszélünk (Bécs, Salzburg, Graz), van ahol ennyit ad mesterdiploma feltétellel ráadásul. csak nekem tűnik ez kevésnek? Nem a pénz miatt mennénk ki ezt fontos leszögeznem, de én itthon is keresek a 4 éves tapasztalatommal MSc végzettséggel + szakmérnökivel, angol-német nyelvtudással kb 1900eurót bruttóban. Ezek a fizuk meg kint ilyen 3000 bruttóra jönnek ki kb, ami nettó 2200meg hasonló összegek. De hát kint egy lakás 1000 euró, főleg Bécsben vagy Salzburgban. Tehát akárhogy is nézem mintha kevesebbet érne az a pénz mint itthon, bár ha felmegyek álláskereső oldalakra megdöbbentően sok nettó 300ezres fizut dobál ki itthon, szóval az sem feltétlenül lenne valós ha csak ránéznék 0 rálátással a dolgokra. De ugye most mennénk ki, kezdésnek pedig nem kérhetek sokkal többet idegenként, mint amit minimumnak kiírnak. Van tapasztalatotok, mennyire rugalmasak fizetés terén? Vagy mit gondoltok? Családdal mennénk ki kisgyerekkel, azért egy 2500 nettót jó lenne keresni, kicsit meglepődtem hogy sokan még ennyit sem jelölnek meg minimumnak.
2023. júl. 10. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csaladdal gepeszmernoknek en nem mennek ki. Cseberbol vederbe. A gepesz szakma automatizacios vagy/es mechatronikai tudas nelkul nemzetkozi szinten alul van fizetve, kozep tavon jelen formajaban halalra van itelve.
2023. júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az alapkepzesem karbantarto, a mesterem tervezessel kapcsolatos, meg van egy gepipari automatizacio temaju szakmernokim, ha felvettem kint a nyelvet es sikerult elhelyezkednem mindenkepp szeretnek kint is tanulni, de az meg nem most jott el:)
2023. júl. 10. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kevés, azért nem töltötték még be.

Jól fizető állásokat nem a frissen beköltözőknek szokták adni.

2023. júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Én valós munkát végző alkalmazottként kapok Bécsben kb évi br 60 ezer eurot. Ha megtudnám, hogy az irodai tökvakargató ennyit kap az lenne az utolsó munkanapom a cégnél.
2023. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor pakolj, mindig is az ilyen emberek fognak a legtöbbet keresni, és nem, nem tízezer eurókat:) persze tudom minden ilyen munkát ide csoportosítasz ami nem fizikai és/vagy betanított:D
2023. júl. 10. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Tökvakaró irodai alkalmazott vagyok aki a beágyazott rendszereken dolgozik.

Nyugodtan mondj fel mert többet keresek.

2023. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!