Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jobb bejelentve dolgozni...

Miért jobb bejelentve dolgozni, mint feketén?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most végeztem az iskolával.Jelenleg a nevelőapámmal dolgozok, neki szoktam segíteni. Számomra ez kényelmes, szeretem a munkát, akkor megyek amikor akarok, és napi 20ezret szokott adni ha megyek. Persze nem vagyok bejelentve. Mi ennek a hátránya? Tb-t fizetem magamnak.

2023. szept. 8. 17:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy nyugdíjad sem lesz. Persze sokan vannak, akik azt mondják, hogy akkor sem lesz, ha be vagy jelentve...
2023. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Ha netalán történik veled valami, jövedelem kiesésed lesz, táppénz nem jár a "TB fizetéskor". Csak eü hozzájárulás.

Nincs fizetett szabi sem.

2023. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
35%
18 évesen ha még otthon laksz és elég a pénz akkor semmi.
2023. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Elég sok minden függ bejelentett munkaviszonytól (hitelek, juttatások, felnőtt bankszámla), nehogy úgy járj, hogy kellene ilyesmi, de nem kapod meg.


18-19 éves korom között nekem is csak ilyen munkáim voltak, elvoltam vele. De 20 éves koromtól mindig bejelentett munkám van.

2023. szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó dolog csak bejelentett munka után jár neked.

FIzetett szabadság, táppénz. Ha hitelt szeretnél felvenni, az első kérdésük az, hogy érkezik-e munkabér a számládra. Ha nem lesz munkád és szeretnél munkanélküli segélyt (álláskeresési járadék? Mi most a pontos neve?) kapni, annak is feltétele, hogy bizonyos időn belül legyen bejelentetten ledolgozott x napod.

Persze, csábító a fekete foglalkoztatás, mert zsebbe fizetnek... de őszintén szólva jelenleg a 25 év alattiak számára a bejelentett melónál is szinte a teljes összeg megmarad az SZJA kedvezmény miatt...

Az, hogy téged a nevelőapád feketén foglalkoztat, valójában neki jó, mert egy csomó járulékot megspórol, amit nem fizet be utánad.

2023. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tb-d, nincs állami nyugdíj, nincs fizetett szabadság, nincs táppénz.


Számoljunk mondjuk egy 22 napos munkahónappal, akkor ez 440.000


Ha ebből megoldod a személyes költségeid, befizeted a tb-d, félre raksz annyit amiből kihúzod a nyugdíjas éveid, illetve nem probléma egy hosszas munkaképtelenség betegség miatt, vagy mert el akarsz menni szabadságra, akkor hajrá.


Bár ismerve az átlag ember pénzügyi tudatosságát, ez azért elég nehezen menedzselhető.

2023. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
mert a feketemunkát a törvény bünteti. Azt is aki így dolgoztat és azt is aki így dolgozik.
2023. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Nyugdíjra szokott mindenki gondolni majd azt mondják hogy ,,oh úgy se lesz nyugdíjam"

De valójában sok mindenhez kell a bejelentett munkabér.


-Szabadság

-hitel

-TB

-Álláskeresési járadék

-Szabadság

-Munkavállalói jogok

-GYED, GYES és egyebek

2023. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Például a munkáltatódat semmi sem kötelezi, hogy fizessen neked a munkádért.
2023. szept. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugdíjra szokott mindenki gondolni majd azt mondják hogy ,,oh úgy se lesz nyugdíjam"


60-as anyukámat tudnám idézni.


"már az én fiatalkoromban is azt mondták, hogy nekünk már nem lesz nyugdíjunk, aztán még is még mindig van nyugdíj"

2023. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!