Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jobb bejelentve dolgozni...

Miért jobb bejelentve dolgozni, mint feketén?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most végeztem az iskolával.Jelenleg a nevelőapámmal dolgozok, neki szoktam segíteni. Számomra ez kényelmes, szeretem a munkát, akkor megyek amikor akarok, és napi 20ezret szokott adni ha megyek. Persze nem vagyok bejelentve. Mi ennek a hátránya? Tb-t fizetem magamnak.

2023. szept. 8. 17:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

#10 Igazából a nyugdíjjal a legnagyobb gond a bizonytalanság.


Kapsz -e? Mennyi lesz az összeg amit kapsz? Mennyi lesz az összeg 10 év nyugdíj után?

2023. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Feketén nincs betegszabadság, semmi garancia, hogy megkapod a fizud, nem lesz nyugdíjad, bank nem ad hitelt, nincs fizetett szabi, külön tb-t kell fizetned.
2023. szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem volt jobb feketézni, akkor lenne jó, ha a bruttódat tényleg megkapnád nettóban, tehát, ha mondjuk 40e/nap melóznál, már azt mondanám, hogy nem rossz. De a valóság az az, hogy sajnos figyelnek rá, hogy még véletlenül se járj jól. 20e-ért biztosan nem vállalnám, ez mondjuk nettó 400e. Ha ennek a bruttóját leosztom 20-al, az napi 30e és még ezzel az összeggel is jobban járna, mert még a bruttó béreden felül is lenne befizetni valója a nevelőapádnak.
2023. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%
Mit kell amúgy csinálnod?
2023. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
83%
Kis ideig lehet ezt csinálni. 18 - 23 évesen sehol nem vesznek komolyan. Főleg bemész egy nem túl elit munkahelyre, ahol rendesen be vagy jelentve. Az első nap mindenki téged fog ugráltatni! Tudják adókedvezményes vagy, jóval több pénzt keresel, mint aki 25 éve ott van. IQ zero szemében te leszel a hibás ezért, nem a kedves vezér a parlamentből, aki ezt az adókedvezményes döntést hozta.
2023. szept. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%

@11:47


Nálunk pont nem ez jellemző. Inkább hogy a legtöbb fiatal szarik a munkára, mert tudja hogy ha kirúgják elmehet még 10 másik helyre ahol ugyan úgy "jó" fizetést fog kapni adókedvezménnyel.

2023. szept. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
6%

#15

Akik 25 év után annyit keresnek mint egy kezdő, azok első körben magukra vessenek.

2023. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%
Mert ugy nem kerulsz bortonbe
2023. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
78%
Szabadság nincs, munkavallaloi jogok, betegség esetén Tb, munkakeresesi járadék. Ezen felül az ország jobb részén 35-40 millió egy lakas. Az kB 15-20 millió önrész meg hasonló HITEL. Fekete pénzre ugye ez nincsen.
2023. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
35%
Mert ha nyaralás közben meglátsz egy szuperjachtot nagyzolhass a partról mondván, hogy te fizetted.
2023. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!