Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jobb bejelentve dolgozni...

Miért jobb bejelentve dolgozni, mint feketén?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most végeztem az iskolával.Jelenleg a nevelőapámmal dolgozok, neki szoktam segíteni. Számomra ez kényelmes, szeretem a munkát, akkor megyek amikor akarok, és napi 20ezret szokott adni ha megyek. Persze nem vagyok bejelentve. Mi ennek a hátránya? Tb-t fizetem magamnak.

2023. szept. 8. 17:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
24%
Feketén max akkor éri meg dolgozni, ha te vagy a főnök, és tudod, kinél vállalhatsz így. De még az is csak egy fölösleges zsarolási felület relative gombokért.
2023. szept. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
3%
nyugdíjhoz az utolsó pár év munkát nézik.. ebből a szempontból teljesen mindegy.
2023. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 bzoli79 ***** válasza:
25%
Akik a nyugdijat írják jövőbe látók?Tegyük fel lesz még 20-30 év múlva..mi garantálja hogy megéred az addigra megemelt korhatárt egyáltalán?Addigra kb 70 lesz a korhatár,férfiak esetében kb 4 év lenne amit nyugdijban tölthetsz majd,és ezért fizettél 42-44 éven át.Hatalmas buli,nem mondom..
2023. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel dolgozni se menj mert lehet holnap kilépsz az utcára és elbasz a villamos.
2023. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 bzoli79 ***** válasza:
24/24 Több mint 20 éve vagyok vállalkozó,fizetem a járulékokat,de nem vagyok olyan naív mint itt sokan hogy azt hiszik hogy viszontlátom a sok befizetés töredékét is..de ha téged ez megnyugtat,hidd azt hogy majd úgy fogsz élni mint egy svájci nyugdijas.Kellemetlen lesz a valóságra ébredésed..
2023. szept. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
#25 azért abban gondolom egyetértesz velem, hogy az se megoldás, ha sikkaszt mindenki. Nyilván mivel nincs jobb, kb marad ez, hála a "hűségesek" kormányának... Csak ne a melós zsebéből szedegessétek, én összesen ennyit kérek egyelőre. :)
2023. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 bzoli79 ***** válasza:
26/26 Szerintem a mi nyugdijrendszerünk alapjaiban hibás.Az usa féle rendszer kéne,hogy egy alkalmazott megkapja a teljes bruttót munkáltatói,és a tőle levont járulékokkal együtt.Befizeti a szocho-t (abból is több alternatíva kéne,nem csak az állami),és a nyugdijáról meg gondoskodjon maga befektetéssel (nem olyannal mint amit már 1x lenyúltak,hanem mint az usa-ban hogy profi nyugdij-befektetési alapok kezelik a pénzt).
2023. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!