Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan férfi akit jobb anyagiak...

Olyan férfi akit jobb anyagiak nem tesznek boldoggá az bolond?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám aki már három külföldi országban is dolgozott, Spanyolország, Anglia, Németország és kérdeztem miért költözött haza. És mondja hogy ő nem telepedne le külföldön, és hogy eleve csak határozott idejű állásokat vállalt mert hogy a szülővárosát érzi az otthonának.


De akkor sem értem. Ő azt mondja őt nem teszi boldoggá az hogy sokkal több fizetésért sokkal jobb autót vehet meg többször mehet nyaralni.


Férfitól ilyet még nem hallottam.



2023. okt. 1. 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Csak nőtől hallottál ilyet?
2023. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
A még több pénz egy adott mennyiség fölött már nem boldogít. Ha már készen van az élete, van olyan egzisztenciája, amiből vígan és biztonságban elél élete végéig, akkor érthető a viselkedése. Lehet, hogy ez így van, nem tudom.
2023. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem.


Pont ő az, aki a sok bolond között a normális.

De mivel szinte mindenki bele van bolondulva a pénzbe, így az a norma, és bolondok között, akik normálisnak hiszik magukat, ő van bolondnak beállítva.

2023. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%

Figyu, az elmúlt években 14-18M forint között volt a nettó bevételem/keresetem, van egy hitelmentes lakásom, megtakarításom van bőven, jelenleg kapcsolatom és családra kilátások nincsenek. Én is dolgoztam már számos országban, néha kell a nyugi. Én meg tudom érteni.


34F

2023. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

# 4


ez hogy lehet???

2023. okt. 1. 14:27
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

#5


Mi? Hogy nincs szükségem többre, mint amennyi egy normális élethez, évi 1-2 utazáshoz szükséges? Jelenleg a család-elképzelés sem motivál, mint komoly kapcsolatban tavalyig, úgyhogy nincs miért teperni.

2023. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi rendkívüli nincs ebben. Van, akinek az értelmesen eltölthető szabadidő többet jelent, mint egy újabb pénzen megvehető bármi. Nyilván kell hozzá meglévő vagyon vagy anyagi biztonság, de nem feltétlenül annyi, amennyit általában az emberek gondolnak.
2023. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

#4 osztom. Jól leírtad.


Kérdező:


Van egy bizonyos szint, ami felett felesleges. Van egy 8,5 milliós autóm, nem vágyom arra, hogy 15 milliós autóm legyen. Az sokkal jobb érzés hogy akkor kelek és akkor fekszem amikor akarok, hogy jut időm a családra, hogy a páromnak nem kell dolgoznia mert megengedhetjük, stb.

2023. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Van az a szint ami fölött már nem motivál a pénz.

Ha választanod kéne:

1. stresszes meló ahol nagy a hajtás és kevés idő marad magánéletre másfél millió nettóért

2. nyugis hely ahol a magánéleted van előtérben és szinte azt csinálsz amit akarsz

Nagy eséllyel te is a nyugisabbat választanád.


Jobb autó sem izgat mindenkit.

Vehetnék de a mostanit már megszoktam.

Tudom hogyan reagál, parkolásnál kényelmes mert tudom hol vannak a szélei.

2023. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig csak a jobb anyagiak tennének boldoggá, akkor mikor vagy boldog?:)
2023. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!