Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közig állásra pályázva mennyir...

Közig állásra pályázva mennyire nagy gond, ha csak a releváns korábbi munkahelyeimet tüntettem fel a cv-ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azokat kérdezném, akik jártasak / tapasztaltak közigazgatásban felvételi eljárások terén.


Közigben pályáztam meg egy állást. Engem választottak. Viszont az a gondom, hogy csak a releváns korábbi munkahelyeimet adtam meg a cv-ben. (Kit.-ben meghatározott sablonnal kellett pályázni.)

Azon kívül volt vagy 4-5 olyan munkám, aminek semmi köze a releváns tapasztalatomhoz, és/vagy ahonnan pár hét v. hónap után eljöttem, vagy mert borzasztó volt, vagy mert eleve csak azért vállaltam el, hogy legyen bevételem addig is, amíg nincs jobb.

Még nem pályáztam közigazgatásba,és már a pályázat beadása után hallottam, hogy ahhoz tényleg az összes korábbi állást kötelező a cv-ben feltüntetni.

Most, hogy felvennének, nyilván elkérik a korábbi kilépő papírokat, és a TB kiskönyvet, és látni fogják, hogy több állásom volt, mint amennyit a cv-be írtam.


Lehetséges, hogy ha ez kiderül, akkor mégsem vesznek fel?


Versenyszférába mindig csak releváns tapasztalatok feltüntetésével pályáztam, és ott ez nem volt sosem gond.


Köszönöm előre is!



2023. nov. 8. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Sztem inkább örülniük kellene, hogy közszférás bertabla szerinti bérért van akármilyen jelentkezőjük, nem hogy az önéletrajza miatt ne vegyek fel.
2023. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Van még aki közszférába jelentkezik olyan nevetséges bérekért?
2023. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Senkit se érdekel mikor már felvettek.
2023. nov. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mindent adtam meg. Ezek nem azért kellenek alapból, mert mindenre kíváncsiak, hanem azért, mert a "szolgálati idő" egy szükséges adat lehet a bér meghatározásához.


Az én esetem:


Van olyan időszakom, amiről nincs igazolásom. Annak idején szóban kötöttek munkaszerződéseket, papírok nem készültek mindenről. A nyugdíjbiztosító belevette a szolgálati időmbe ezt is, mivel nekik volt róla adatuk. Bevittem ezt az igazolást a HR-re és már tolták is felfele a szolgálati időmet a nyilvántartásban, ami által bérsávot ugrottam. Magyarul, több lett az illetményem összege.


Ezért (is) kellhet mindent feltüntetni.

2023. nov. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!