Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyik számítástechnikában...

Az egyik számítástechnikában dolgozó rokonom szerint az én bérigény elképzeléseim gépészmérnökként irreálisak. Vélemény?

Figyelt kérdés

Családi ebédnél szóba jött, hogy mik a tervek egyetem után, mennyit/hogy szeretnék keresni. Amit rólam tudni kell, hogy most vagyok MSc-s gépész hallgató a BME-n, eddig két évet dolgoztam, igaz csak félállásban, de most épp pont felmondtam, hogy a tanulmányaim befejezésére fókuszálhassak.


Lényeg, hogy azt mondtam a rokonnak, hogy a tanulmányaim befejezétvel ha főállásban elhelyezkedtem, akkor nettó 7OO-8OO ezerrel lennék igazán boldog, amelyre szinte kategorikusan kiröhögött, hogy frissdiplomás pályakezdőként ez esélytelen, amire felhoztam hogy hát mégis csak mesterem lesz, nem alapszak, plusz nem is vagyok pályakezdő. Erre ő úgy vélte, hogy a mesterképzés szerinte jelentős fizetésbeli különbséget nem fog okozni, valamint hogy két évnyi jogviszony félállásban még továbbra is pályakezdő kategória. Bevallom az utolsó része idegesített fel a legjobban, mert arra a helyre tényleg a tapasztalatért mentem el mintsem inkább a pénzért, így bántott hogy ennyire értéktelennek gondolta. Vélemény?



2023. nov. 23. 06:53
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
81%

"#5 nem tudom hogy jön ide a brutto 1M amikor én netto 700ról beszéltem de ok"


Úgy, hoyg kötelező munkáltatói költségek vannak az állam felé, és ezt ennyiből lehetne kihozni legálisan hivatalosan, mivel nem zsebbe kapsz fizetést, az törvénytelen lenne!

2023. nov. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
#11-es miiii? Magyarországon van aki feketén kap fizetést? Uramisten ez aztán újdonság lenne😨
2023. nov. 23. 07:33
 13/50 anonim ***** válasza:
28%

Hajaj :D


Talán teljesen feketén nem , mivel az már az őskor módszere ugyebár..


Manapság ár jogtechnikailag kifinomultaban nyomják!

Jelenléti meg ösztönzőbónusznak meg ilyeneknek hívják a dolgot!

A munkaszerződésedben meg van a törvényes minimál.


Ha egy napot sem vagy beteg, meg hoztad a havi tervet akkor meg dupla annyit kapsz, amit némi könyveléstechnikával oldanak meg munkaidőkeret, mozgóbér stb módján..


Nekem párom ha két napot beteg volt egy hónapban az minusz 60 ezret jelentett (nem járt a mozgó / jelenléti bónusz)



Tanuld ki a munka világát is!

2023. nov. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
94%
Én arra lennék kíváncsi, hogy a 700-ban és a 800-ban miért nagy O betűkkel helyettesítetted a nullákat.
2023. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is értem, a ksh szerint az átlagkereset 580k, akkor mester diplomával az a +20% eltérés az átlagtól szerintem benne van, csak érjen már valamit egy többéves képzés, de akkor a gyakori népe jobban tudja mint a hivatal úgy tünik.
2023. nov. 23. 07:58
 16/50 anonim ***** válasza:
94%

"Amúgy nem is értem, a ksh szerint az átlagkereset 580k, akkor mester diplomával az a +20% eltérés az átlagtól szerintem benne van, csak érjen már valamit egy többéves képzés, de akkor a gyakori népe jobban tudja mint a hivatal úgy tünik."

Teljesen igazad van, de mi is ezt mondtuk. 580K+20%= 696.000 Ft, bruttóban ez teljesen reális lenne számodra. Ugyanis az 580K az bruttó átlagkereset, nem pedig nettó.

2023. nov. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
0%
700 nettot te kb 10 ev regiseggel fogsz megkeresni, HA megkeresed
2023. nov. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
11%
A ksh bruttoban hatarozza meg az atlagkeresetet... Es azt huzza szepen lefele a gepeszmernokok fizetese...
2023. nov. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
94%

A Hays salary guide szerint mernoki teruleten a 0-3 ev tapasztalattal rendelkezok atlagos fizetese brutto 600 ezer korul alakul.

Remelem tudtam segiteni.

2023. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
89%

Örülhetsz majd egy brutto 600nak teso.


És igen a mester szak a te szakmádba semmit se ér. HA ahelyett inkább dogoztál vona akkor már jobb lenne a fizud...

2023. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!