Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyik számítástechnikában...

Az egyik számítástechnikában dolgozó rokonom szerint az én bérigény elképzeléseim gépészmérnökként irreálisak. Vélemény?

Figyelt kérdés

Családi ebédnél szóba jött, hogy mik a tervek egyetem után, mennyit/hogy szeretnék keresni. Amit rólam tudni kell, hogy most vagyok MSc-s gépész hallgató a BME-n, eddig két évet dolgoztam, igaz csak félállásban, de most épp pont felmondtam, hogy a tanulmányaim befejezésére fókuszálhassak.


Lényeg, hogy azt mondtam a rokonnak, hogy a tanulmányaim befejezétvel ha főállásban elhelyezkedtem, akkor nettó 7OO-8OO ezerrel lennék igazán boldog, amelyre szinte kategorikusan kiröhögött, hogy frissdiplomás pályakezdőként ez esélytelen, amire felhoztam hogy hát mégis csak mesterem lesz, nem alapszak, plusz nem is vagyok pályakezdő. Erre ő úgy vélte, hogy a mesterképzés szerinte jelentős fizetésbeli különbséget nem fog okozni, valamint hogy két évnyi jogviszony félállásban még továbbra is pályakezdő kategória. Bevallom az utolsó része idegesített fel a legjobban, mert arra a helyre tényleg a tapasztalatért mentem el mintsem inkább a pénzért, így bántott hogy ennyire értéktelennek gondolta. Vélemény?



2023. nov. 23. 06:53
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van. Ha sokat szeretnél keresni, akkor informatikusnak kellett volna menni, nem gépészmérnöknek.
2023. nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem értek a témához, de két észrevételem van.


1. Ismerősöktől és a neten konzisztensen úgy láttam, hogy a gépészmérnökök fizetése nem olyan magas és többnyire megáll nettó 600 körül.


2. Mérnökinformatikus ként végeztem szintén a BMEn. Nálunk az Msc szinte semmit nem jelent fizetésben. Több az Msc kezdő bér többnyire, de ez inkább annak tudható be, hogy akik Mscre mennek azok a bsc és msc kötelező gyakorlatokkal meg diákmunkával összeszednek annyi tapasztalatot, hogy picit drágábban mennek el, de csak minimálisan.


Bsc után, ismerettségi körből nem hallottam mérnökinformatikus végzettséggel a BMEn, hogy valaki br 900-nál többet alkudott ki. Biztosan van 1-2, akik ennél is jobban teljesítettek, de szerintem a jelenlegi piacon a br 900 mérnökinfónál egy magas friss diplomás bér, úgy hogy az embernek van diákmunkás tapasztalata.

Ez nettó 600 ezer.


A gépészmérnökök meg sokkal kevesebbet keresnek mint a mérnökinfósok, szóval ebből kiindulva nem hiszem, hogy kapnál br 1,1-1,2 milliót, ami kb nettó 700-800.


Amúgy mérnökinfóban is a legtöbben br 600-750 sávban helyezkednek el.

2023. nov. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
93%

Nemrég vettünk fel egy frissdiplomas gépész mérnököt bruttó 650.000 a fizetése.


Elegedettnek tűnik.

2023. nov. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
#22-es köszönöm végre egy rendes válasz, megérte várni!
2023. nov. 23. 08:58
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

24


Bakker, nem ugyan ezt mondta kb mindenki eddig?

2023. nov. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
LoL
2023. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
88%

Szeretném tudatni, hogy nekem nincsen véleményem.

Csak azért írok mert főnök itt van és valamit gépelni kell, hogy úgy tűnjön dolgozok.

2023. nov. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Én építőmérnökként végeztem a BME-n, mi híresen alulfizetettek vagyunk a mérnök társadalomban. :D Node akad gépész is a baráti társaságunkban bőven, ahol én azt látom, hogy az általad vágyott bérezés valóban sok. Kb. 4-5 év releváns szakmai tapasztalattal a nettó 500-600 jelenleg reális, illetve kivitelezési területen lehet az esetleg több is, de akik ebben dolgoznak, meg is érdemlik azt a többletet. Egyrészt nem 8 órás kényelmes irodai melóval keresik meg ezt az összeget, másrészt 10 év múlva borítékolható minimum egy szívinfarktus, amit jobb esetben túlélsz, rosszabban legalább a családod megkapja az addig összekuporgatott többlet pénzt.

Biztosan számít valamit, hogy vállaltál már munkát korábban is, de bérezésben ez nem fog akkora pluszt jelenteni, mint gondolod. Beadhatod olyan állásokra is a jelentekzésedet, ahol várnak releváns tapasztalatot, ez a pozitívuma. De olyan nincs, hogy kérhetsz plusz nettó 100 ezret/év a tapasztalatodért cserébe. Ilyen 20 év múlva sem lesz, amikor pedig már akár valós egóval nem kell elvállalnod "szinten aluli" munkát. A munkáltató annyit fog fizetni, amennyit tud/akar, nem amennyit te akarsz. Ilyen formán ha kapsz egy 400-450 ezres ajánlatot elsőre, azt azonnal fogadd el!

2023. nov. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

Elég erősen kihangsúlyoztad, hogy félállásban voltál, nem diákmunkában 2 évet.


Mennyit kaptál félállásban?


Feltételezem annak a dupláját fogod megkapni valószínűleg. Esetleg 10-20% még rájön.

2023. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
87%

Kezdő vagy még. Valahol bruttó 5-700 között fog szóródni a fizetésed, de inkább 5-600 körül. Az a baj hogy ez tapasztalattal sem fog nőni, maximum a duplájára. Reál értéken, 10-15 év múlva.

A gépészmérnök rosszul fizetett munka, lényegtelen hogy BSC vagy MSC diplomád van. Bruttó 900 körül tetőznek, esetleg ha folyamatmérnök vagy karbantartó mérnök poziban el tudsz helyezkedni 5 év múlva a végzettségeddel (és tapasztalatoddal), 1-1,2 bruttót kapsz. De az nagyon a plafon, pár multi lehet aki fizet egy gépészmérnöknek ebben a bérsávban ma Magyarországon, nem vezetői felelősségi körrel.

2023. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!