Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornokként kaphatok fizetés...

Gyakornokként kaphatok fizetést? Mennyit? Utazási idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Jövőhéten megyek interjúra egy pesti céghez, jelenleg gazdálkodás és menedzsment szakon tanulok. Itt lesz szükségem gazdasági tudásra is ha felvesznek, de mellette a marketingen lenne nagyobb hangsúly, social media stb. Nem szeretném itt tölteni a szakmai gyakorlatom, mivel azt inkább egy könyvelőnél használnám ki, jó lenne ott egy kis tapasztalat majd. Így ha felvesznek gyakornokként kapnék fizetést valószínűleg? Tudom, hogy ott fog kiderülni, de az átlag tapasztalat az milyen? Mennyi pénzt lehet elkérni érte? Mivel messze lakok Pesttől (Győr) így home office lenne, viszont havi kb. 5-ször on-site kéne lennem az irodában. Ilyenkor az utazási időért illik kérni magasabb fizetést?



jan. 4. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Ceges autot ne felejts el kerni.
jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

kaphatok fizetést?

Igen, sőt, illene, hogy kapjál.


Mennyi pénzt lehet elkérni érte?

Hány órában dolgoznál? Amúgy xar cégek gyakornak minimálbért adnak, jobb cégek legalább br 350-400at


utazási időért illik kérni magasabb fizetést?

Nem, mert a céget nem érdekli honnan és hogyan jársz be. Ha ezen pattogsz majd felvesznek más aki közel lakik és ez nem szempont.

jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Oké köszi.

Nem tudom, hány órában dolgoznék, az interjún fogok rákérdezni, hogy egyáltalán teljesítménybér lesz-e vagy órabér. Szerintem heti kb. 20 óra vagy kevesebb.


Az utazási idővel kapcsolatban meg igazad van, tényleg hátrányban lennék ha megemlíteném ezt nekik.

jan. 4. 21:25
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

"Ilyenkor az utazási időért illik kérni magasabb fizetést?"


Persze, kérj nyugodtan, elvégre gazdálkodás és menedzsment szakos hallgatóként olyan hatalmas tapasztalattal és tudással rendelkezel, hogy biztosan megéri a cégnek fizetni az utazásodat, mint hogy a többi 50 jelentkező közül válasszanak egyet aki Bp-ről járna be...

jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs 50 jelentkező, határidőn túl jelentkeztem és már egyből hívtak is, hogy mikor tudok menni.


De mint a 3# válaszban leírtam, ezt már elengedtem

jan. 4. 23:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Elvileg kéne, de szerintem különféle fajtái vannak a gyakorlatoknak.


Barátnőm ELTÉN Szociálismunkás szakon végzett és neki alá kellett iratni a gyakorlati helyén egy papírt, hogy nem kaphat fizetést. Egyedül a gyakorlati helyen lévő külsős mentora kapott egy 20 ezer forintos egyszeri fizetést az egyetemtől.


Tudom ... furcsa.


Közben én BME Mérnökinfóra járva voltam gyakorlaton és ott az egyik helyen interjún azt mondták, hogy van egy minimum, ami alatt nem fizethetnek törvényileg diákmunkában és ez kb 90 ezerre jött volna ki 160 órában. Ezt azért mondták, hogy ennél magasabb bérigényt mondjak.


Szóval egy szóval ötletem sincs.


Tudom számodra nem releváns, de talán másnak hasznos. Végül 3.000 / órás bérrek diákmunkáztam egyetem alatt és ezt el lehetett gyakorlatnak számolni.

jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Más a kötelező szakmai gyakorlat és már "gyakornokként" dolgozni egy cégnek (utóbbi tulajdonképpen semmit nem jelent - normál munkavállaló, nem is feltétlenül diákként, csupán a titulus gyakornok)
jan. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tesó erre a pózira nem h 50 de több száz másik jelentkező is van. Bármit kérhetsz, csak arra gondolj, hogy ez biza nem szeretet szolgálat. Azt fogják felvenni aki a cégnek a legjobban megéri ami gyakornok esetén a legolcsóbb.
jan. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Okés, köszi a válaszokat!

7-es: elvileg igazolják a szakmai gyakorlatot, de gyakornokot keresnek, tehát a második opciót. én személy szerint nem kérnék, hogy igazolják az egyetemnél a kötelező szakmai gyakorlatomat, hacsak nem maradok itt (már ha felvesznek) tovább, mint amennyit az egyetemen tervezek lenni

jan. 5. 00:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9


A gyakornoki(nem szakmai gyak) munkák az esetek nagyrészében fizetett. Bérek általában (hacsak nem IT) pár száz forinttal a minimál bér órabére felett van. Olyan 1800-2000 körülre saccolnám.


Utazásért extra pénzt nem fogsz tudni kérni, ez szinte biztos. Teljes állásban van törvény szerint útdíj amit kap a munkavállaló ha a lakhelye más városba van.

jan. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!