Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgtak a munkahelyemről, és...

Granturismo kérdése:

Kirúgtak a munkahelyemről, és szeretnék tisztában lenni dolgokkal, hogy ne tudjon átverni a munkáltatóm. Mi tévő legyek? Először olvasd végig. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pénteken behívtak az irodába, és közölték velem, hogy létszám leépítés miatt sajnos meg kell válniuk tőlem is.

Vállalkozó álltal voltam az adott cégnél, tehát nem céges /nem saját állományosként/.

A vállalkozómat felhívtam, és tudattam vele, hogy elküldtek.

Közölte velem, hogy akkor már nem tud foglalkoztatni tovább, azaz el vállnak útjaink.

Nos, 4 év folyamatos munkaviszonyom van az adott vállalkozóval...

Erről van igazolásom is.

Ha jól számolom, akkor a 4 évért 35 nap végkielégítés jár. + mivelhogy a munkáltató mond fel nekem, így ezen felül jár minimum a 35 nap fele, amit fel kell mentsen a munkavégzés alól, és természetesen ezt az időszakot is fizetnie kell.

Jók a feltételezéseim eddig???


Közös megegyezésű szerződést pedig csak akkor célszerű aláírnom, ha számomra kedvező összeg is fel van tüntetve a papíron, (pl 2 havi végkielégítésnek megegyező összeg) különben búcsúzhatnék mint a végkielégítéstől mint a felmentéstől.

Így van?

Jól gondolom?

Azért jött a kérdésem, mert amikor említettem a vállalkozómnak a végkielégítést, már is sírt a szája, hogy nem tud kifizetni.

Ez nem így működik ám!!!

Továbbá az volna a kérdésem, hogy ha sor kerül a papírozásra kérjek gondolkodási időt, és mielőtt aláírnám vigyem el megmutatni, és kérjem ki a véleményét egy jogásztól?

Előre is köszönöm a segítségeket!


márc. 10. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Munkaerő kölcsönzéssel voltál? Csak mert ott két hét a felmondási idő, de abból egy napot nem kell ledolgozni, ha a munkáltató mond fel.


Azzal kell tisztáznod a dolgokat, akikkel szerződtél.


Meg először is azt kellene megnézni, mit iratnak alá.

márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A munkaszerződésedben benne van, hogy mennyi a felmondási idő, aszerint kell eljárni a munkáltatónak és igen, a fele alól köteles felmenteni, ha ő mond fel neked. Ha nagyon szigorúan vesszük, nem járkálhatsz a megszüntetővel az aláírás előtt, hisz a közlés napja számít, ha nem is írod alá, tanúk tudják bizonyítani vagy jegyzőkönyvet vesznek fel, hogy mikor lett közölve veled a jogviszony megszüntetése.
márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A szerződésemben úgy van írva, hogy Idézem, "felmondás esetén a felmondási idő az Mt.69 paragrafusban írtak szerint alakul."

Utána olvasva ez 30 napot jelent alapesetben.

Nem???

márc. 10. 16:03
 4/17 A kérdező kommentje:

Nyilván a vállalkozómmal, munkaadómmal szemben intézem a dolgaim, és nem a kölcsönző céggel.

Ezért is kérdezek, mert mint említettem a vállalkozóm azonnal ríni kezdett, hogy nem tudja kifizetni a végkielégítésemet, és takargatózott, hogy majd a könyvelőjét megkérdezi a követelésemmel kapcsolatosan.

Noshát 2020.01.31.- 2024.03.08.-ig barátok közt is 4 év megvan simán.

Úgyhogy nem követelőzök, hanem elvárom, hogy ami megillet azt megkapjam, nem csak az, hogy kifizeti azt a pár nap ledolgozott napjaimat oszt kilök az utcára sorsomra hagyva, h addig majd rágom a küszöböt míg nem találok másik munkahelyet.

(Nyilván az álláskeresőire nem céloztam.)

márc. 10. 16:11
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
#5: értem a felháborodást, de most mire jutsz, ha ilyen lekezelő stílusban írod ezeket le nekünk? Nem velünk vitázol.
márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves ANONIM.

Fogyatékos csak az lehet, aki nem segít másik embertársán.

Neked se tetszene, hogy megdolgozol valamiért, és nem kapod meg, hanem elrakja magának az illető.

NEM??????????????

márc. 10. 16:14
 7/17 A kérdező kommentje:

Kinek ìrok lekezelően???

Jézusom.

Kérdezek egyértelműen, nem kezelek le senkit!!!

Max azt aki bunkón beírja, hogy fogyatékos vagyok meg ilyenek. De ez most miért kell???????

Ne viccelj.

márc. 10. 16:16
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 nem tetszene, de nem random embereket kerdezgetnek rola anonim forumokon, mint valami retardalt, hanem felkeresnek egy munkajogaszt.
márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az úgyhogy nem követelőzök részt a vállalkozónak értettem.

Ő hiszi azt, hogy követelőzök, és szalad a könyvelőjéhez.

Erre írtam, hogy csak azt kérem , ami megillet.

márc. 10. 16:18
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Az MT-t felülírja a munkaszerződés, abban meg nem tudjuk mi van.
márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!