Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgtak a munkahelyemről, és...

Granturismo kérdése:

Kirúgtak a munkahelyemről, és szeretnék tisztában lenni dolgokkal, hogy ne tudjon átverni a munkáltatóm. Mi tévő legyek? Először olvasd végig. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pénteken behívtak az irodába, és közölték velem, hogy létszám leépítés miatt sajnos meg kell válniuk tőlem is.

Vállalkozó álltal voltam az adott cégnél, tehát nem céges /nem saját állományosként/.

A vállalkozómat felhívtam, és tudattam vele, hogy elküldtek.

Közölte velem, hogy akkor már nem tud foglalkoztatni tovább, azaz el vállnak útjaink.

Nos, 4 év folyamatos munkaviszonyom van az adott vállalkozóval...

Erről van igazolásom is.

Ha jól számolom, akkor a 4 évért 35 nap végkielégítés jár. + mivelhogy a munkáltató mond fel nekem, így ezen felül jár minimum a 35 nap fele, amit fel kell mentsen a munkavégzés alól, és természetesen ezt az időszakot is fizetnie kell.

Jók a feltételezéseim eddig???


Közös megegyezésű szerződést pedig csak akkor célszerű aláírnom, ha számomra kedvező összeg is fel van tüntetve a papíron, (pl 2 havi végkielégítésnek megegyező összeg) különben búcsúzhatnék mint a végkielégítéstől mint a felmentéstől.

Így van?

Jól gondolom?

Azért jött a kérdésem, mert amikor említettem a vállalkozómnak a végkielégítést, már is sírt a szája, hogy nem tud kifizetni.

Ez nem így működik ám!!!

Továbbá az volna a kérdésem, hogy ha sor kerül a papírozásra kérjek gondolkodási időt, és mielőtt aláírnám vigyem el megmutatni, és kérjem ki a véleményét egy jogásztól?

Előre is köszönöm a segítségeket!


márc. 10. 15:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Cégek ilyenkor mindig a közös megegyezest erőltetik. De sok esetben sztem a munkavallallo jobban is járhatna ennél ha egyből nem írja ezt alá. Hozzaertot kellene keresni.
márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Rendben, felkeresek 1 jogászt akkor ezügyben...

Köszi a segítséget.

Üdv

márc. 10. 17:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Írd ki a ezt a jogiforum.hu ra .
márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

Nyilván a vállalkozómmal, munkaadómmal szemben intézem a dolgaim, és nem a kölcsönző céggel


pedig a kölcsönző céggel állsz jogviszonyban, velük kell intézned mindent.

márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

3/

Nem egészen.

Alapesetben 30 nap lenne, de a /2/a pont alapján ez 5 nappal meghosszabbodik, mivel azt mondod több, mint 3 éve dolgozol a cégnek. Tehát a te felmondási időd 35 nap, Ennek felére pedig köteles téged felmenteni a munkavégzés alól (de teljes egészében kifizetni). És mivel ez 17,5 napra jönne ki így 18 napra fel kell, hogy mentsenek a munkavégzés alól.


Tehát ez az ami törvényileg mindenképpen jár. Közös megegyezést akkor érdemes aláírni, ha ennél jobb feltételeket ajánlanak, amúgy értelem szerűen nem.

márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, folyamatosan voltál ide kölcsönözve? Mert végkielégítés csak az utolsó kölcsönzés alapján jár.


Ha a felmondási időt Mt 69 szerint határozza meg, akkor a felére fel kell mentenie a munkavégzés alól (megteheti, hogy eltérjen a kölcsönzés 15 napjától)

márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, 4 év folyamatos munkaviszonyom van a vállalkozóval, és szintén 4 évet csak annál a kölcsönző cégnél dolgoztam folyamatosan.
márc. 13. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!