Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vannak az emberek...

Miért vannak az emberek kiakadva, hogy az átlagfizetés bruttó 600 felett van?

Figyelt kérdés

Ország keleti részén is rengetek szakma van, ahol simán meglehet keresni. A faluban ahol lakom van egy tehenészet. Ott teljesen korrekt bejelentéssel meg lehet keresni a 600 ezret tehén fejéssel, karbantartással, traktorozással, tehén kísérés (hirtelen nem jut eszembe a neve), akkor ott van az építőipar, az útépítő segédmunkások nettó 400-500 ezret keresnek. Szakácsok megkeresik, pincerek, futárok borravalóval simán. Kamionosok, buszsofőrök stb


Miért olyan hihetetlen akkor ez az átlag fizetés?


ápr. 28. 12:35
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
51%
Lehet azért vannak kiakadva, mert alacsonynak találják. A hivatalos átlagban ugye nincsenek benne a feketén kapott jövedelmek, részvénycsomagok, vállalkozók osztalékként kivett jövedelme stb. A tényleges átlag jóval magasabb lehet ennél. Ismerettségi körömben nincs olyan, aki az átlag alatt keresne, belértve pl. futárokat vagy buszsofőrt is.
ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
54%

Mert a medián meg valahol 250 nettó körül lehet max.

A minimálbér nettó 177. Szóval ez nagyon becsapós propagandaszöveg, hogy milyen jó sokat keresnek a magyar állampolgárok, miközben a felének-harmadának megfelelő élelmiszerre és lakhatásra sem futja.

És az átlagot felhúzza néhány tízmilliós fizetés.

ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
89%
Ez általában úgy megy, hogy kiakad a Józsi, hogy "Há má hogy lenne 600 az átlag, mikor én is, a Béla is meg a Pisti is csak 300-at keresünk, de még a Petya is, a főnök csak 450-et!" - csak azt már nem fogja fel, hogy azért kapnak csak 300-at mert egyszerű betanított munkások, nyelvtudás és szakma nélkül.
ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
76%

"De hogy nincsenek tisztában azzal, hogy ennyi munka van amivel meg lehet keresni?

Rengeteg helyen csak a nettó 70 000 Ft-os közmunka van.

Én Pesten vagyok 2 diplomával, 2 nyelvvizsgával, de ezért is a bértábla szerint csak nettó 190-240 körül tudnék keresni, ha állásba mennék.

Szóval nekem is hihetetlen, miből jön ki ez az átlag!

nézd meg a közalkalmazotti bértáblát és a közgyűjteményi bértáblát, pedagógus bértáblát, köztisztviselői bértáblát!

ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
36%

A másik, hogy az elinflált nyugdíjakkal is össze kellene hasonlítanod.

A felháborodást az is okozza, hogy ha ez az átlag igaz, akkor mért nem emelik a nyudíjakat is! Ugye mondva és törvényben leírva is van, hogy a gazdaság teljesítményéhez igazítják a nyugdíjakat. Ehhez képest a statisztikai csalással előállított inflációt is kifogásolható módon "követték" a nyugdíjemelések.


Ismered a mondást: csak azt a statisztikát hiszem el, amit én hamisítottam.

Ha az átlagbérátlagot hamisító technikát alkalmaznák a nyugdjíaknál is, uszkve 30-40%-kal följebb kellene lenniük most a nyugdíjaknak.

ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
63%

"És az átlagot felhúzza néhány tízmilliós fizetés."


Levezeted kérlek egy példán, hogy húzza fel néhány tízmilliós fizetés másik ~4 millió foglalkoztatott átlagát?

ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a tűréshatár valahol -25-30%-nál van, ami a nyugdíjak vásárlóértékét jelenti.

Tehát ha 400 000 az átlagbér, az átlagnyugdíj MINIMUM 280 000 kellene legyen, de inkább 350 000 Ft. ÉS ANNYI??

ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
23%

26: Nincs 4 M foglalkoztatott. Kb. 3 M nyugdíjas van, kb. 2,5 millió gyerek és diák. Külföldi jövedelme van 1+ M embernek, aki vagy itthon vagy nem itthon dolgozik - EZT pl. NEM szabadna beleszámolni a magyar bérekbe, de beleszámolják! Kb. 2,5-3 M embernek lehet csak itthonről származó jövedelme.

Befektetési hozamokat SZINTÉN nem szabadna ide számolni... Vagyon értékének növekedését (gyűjtemény, ingatlan) SZINTÉN nem kéne ide számolni.

Nekem ha van 500 000 000 értékű ingatlanom, de munkából 0 Ft-ot kerestem és évente nő az ingatlanok értéke 3%-ot, akkor ugye NEM volt 1 év alatt 15 M bérjövedelmem, SE másmilyen jövedelmem!!

Bármennyire is csalnak efféle számokkal.

ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Ok, akkor legyen 3 millio. Tegyuk fel 3 millio embernek 180 netto a fizetese (ami mar onmagaban teljesen abszurd), 1000 embernek pedig 10 millio netto. Az atlag igy 183 272 Ft lesz. Majdnek 2%-ot huztak az atlagon. Ez tenyleg eleg komoly.

Vagy hogy ertetted pontosan, hogy par tizmillios fizetes felhuzza az atlagot?

ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
62%

26: Most ha csak a matek érdekel, akkor legyen


- 2 M ember jövedelme Br. 2 Ft,

- 0,5 M emberé Br. 3 Ft,

- 0,1 M emberé Br. 10 Ft.


Akkor 6,5 M / 2,6 M = 2,5 Ft


Második eset:


- 2 M ember jövedelme Br. 2 Ft,

- 0,5 M emberé Br. 3 Ft,

- 0,1 M emberé Br. 150 Ft.


Akkor 20,5 M / 2,6 M = 7,885 Ft

ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!