Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vannak az emberek...

Miért vannak az emberek kiakadva, hogy az átlagfizetés bruttó 600 felett van?

Figyelt kérdés

Ország keleti részén is rengetek szakma van, ahol simán meglehet keresni. A faluban ahol lakom van egy tehenészet. Ott teljesen korrekt bejelentéssel meg lehet keresni a 600 ezret tehén fejéssel, karbantartással, traktorozással, tehén kísérés (hirtelen nem jut eszembe a neve), akkor ott van az építőipar, az útépítő segédmunkások nettó 400-500 ezret keresnek. Szakácsok megkeresik, pincerek, futárok borravalóval simán. Kamionosok, buszsofőrök stb


Miért olyan hihetetlen akkor ez az átlag fizetés?


ápr. 28. 12:35
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
0%
29: Majdnem annyit gondoltam én is a példában.:) Csak írd mögé a tetszőleges nullákat. Az arány ugyanez lesz.
ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
45%

#30 az elso peldan mi a meglepo? Teljesen korrekt ebben az esetben a 2.5 Ft atlag.

A masodik pelda teljesen retardalt, mintha azt mondanad, hogy 2 millio ember keres 180 nettot, 100 000(!) ember pedig 13.5 millio nettot.

ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
49%
@20 Eléggé becseszne, ha szenior mérnökök meg középvezetők nettó 700 alatt keresnének Budapesten. Minimum 50%-kal lőttél alá, de vannak elég sokan ilyen pozikban, akik ennek a dupláját simán hazaviszik.
ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
44%
30-as a második példádat hasraütésre írtad, vagy belegondoltál, hogy mekkora bődületes baromság?
ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Csak a prolik akadnak ki ezen mivel fogalmuk sincs arrol hogy mit jelent az atlag. Az is erdekes hogy 3/4 az orszagnak atlag alatt van, szoval 1/4 emeli fel ennyire. Az en 1.8 bruttom kb 4-5 minimalberes fizeteset huzza fel atlagra...
ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Mérnök vagyok, és 850 nettóm van sok év tapasztalattal.

Nem panaszkodom, de kiugró fizetés a mérnökök között is csak vezetői beosztásnál van. Megjegyezném, hogy én is a jól fizetett körbe tartozom!

Most a programozók zsebelik be a nagy pénzeket. De nem minden programozó keres nettó 1 millió felett, a legtöbb jóval alatta van, sőt soknál egyszerű gépészmernökként többet keresek. Itt sem mindegy mivel foglalkozik.

Főnököm is gépész de ő 2,5 millió körül keres. Ő egy évvel fiatalabb mint én.ő ügyesebb, okosabb, mint én, és jókor volt jó helyen.


A legtöbb sori dolgozó 1 műszakban 180-300 nettó körül keresnek, ezt is meg kell csinálni valakiknek. A szakmunkásaink 4-600 nettó között.

ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

#28 Badarságokat beszélsz! A KSH a teljes munkaidőben foglalkoztatottak bruttó átlagbérét teszi közzé. Ebben nincsenek benne sem a vállalkozók, sem a külföldön dolgozók, sem a befektetési-, sem az ingatlanbevételek, se semmilyen vagyonnövekmény!

A vezérigazgató több milliós osztalékjövedelme és az itthonról külföldre dolgozók pénze sem, hiszen ők javarészt vállalkozók.

ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Ja, igen: a 6 vagy 4 órában foglalkoztatottak sincsenek benne.
ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Vidéken élek, itt traktorozásal, tehénfejéssel max nettó 250eket tudsz keresni, maximumum, sok helyen szakmunkásminimálbér van. Itt vidéken nagyon nem ennyi az átlagbér, Békésben az emberek több mint fele minimálbér és szakmunkásbér közt keres. Ez statisztikai tény.


Nézd Mávnál egy járműszerelő 260 nettót keres, egy diplomás 5 év tapasztalattal szintén Mávnél 560 nettó brutál durva bérkülönbség van a szakmunkás és a diplomás bérek közt.

ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
64%

"Mert a medián meg valahol 250 nettó körül lehet max."


Szerintem lemaradtál pár évet. Jelenleg már a medián nettó is 300 ezer felett van.

ápr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!