Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy legyek asztalos vagy...

Hogy legyek asztalos vagy ács, ha már gimnáziumba járok?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, műszaki matek csoportba, de rájöttem, hogy nekem nem ez való! Szeretek itthon betonozni csak úgy, hogy szebb legyen a lépcső, anyának szögelek polcot, meg ilyenek... Szeretnék vagy ács lenni, vagy asztalos, vagy valami ilyesmi. De sajnos már gimibe járok, és nem tudom, hogy most akkor gimi után kéne máshová mennem, vagy át kéne iratkoznom egy szakközépbe.
2010. dec. 5. 19:51
 1/6 anonim válasza:
100%

Nem írtad, hogy hány éves vagy, ettől függetlenül simán átiratkozhatsz egy szakközépiskolába. Lehet, hogy majd csak a következő évtől, de az is lehet, hogy hamarabb.

Úgy tudom, ezek a szakmák nem kötődnek érettségihez.

2010. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Jól meg a suli? Ha igen folytasd!Egy érettségizett szakkembert mégis jobban keresnek.
2010. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Folytathatod a gimit is, tudtommal érettségi után 22 éves korig még tanulhatsz bármilyen szakmát államilag támogatott formában. [link]

Vagy átmehetsz szakközépbe, ott is kapsz érettségit, de szakmát is.

[link]

2010. dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Először mindenképp tedd le az érettségit, egy gimnáziumi érettségi sokkal többet ér, mint egy szakközépiskolai, főleg ha jövőre valóban drasztikusan csökkentik a szakközépiskolákban az anyagot. Ez azért kell, mert a mai világban az a legfontosabb, hogy több lábon állj és legyenek lehetőségeid, mert ma semmi nem életbiztosítás.

Utána menj el egy érettségi utáni szakképzésre szakközépiskolába, három év és kezedben a papír.


Vagy próbáld meg párhuzamosan a kettőt! Én gimibe jártam és mellette szakmát tanultam, azt is meg lehet csinálni, csak nehezebb, valamint nem tudom, jogilag pontosan hogy volt.

2010. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én is érettségit javaslom,aztán OKJ képzésben 2 év alatt simán lehet ilyen szakmát szerezni.
2010. dec. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Texas Tex válasza:
Egy OKJ-s képzéssel nem mész semmire. Érettségi helyett, vagy után az mindegy, de ha nem tanulod meg rendesen a szakmát akkor hiába van róla bármilyen papírod nem fognak alkalmazni. Végig kell csinálni rendesen 3 év gyakorlattal együtt. Alkalmazottként már nem nézik el a bénázást.
2011. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!