Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ciki a kétkezi munka?

Miért ciki a kétkezi munka?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Amolyan apuci pici lánya, nem tagadom. Saját házat kaptam, saját autóm van, havonta kb 2szer 3szor annyi pénzből élek, mint az egyetemi társaim.


DE

Világ életemben dolgoztam! A szüleimnek egy jól menő mezőgazdasági vállalkozása van. Mióta az eszemet tudom, mindig segítettem nekik.

Minden nyáron minden nap dolgozok. És igen... nem áll tőlem távol a KAPÁLÁS sem! Gyomlálás, almaszedés, minden mezőgazdasági munkát elvégeztem már. Hétfőtől péntekig, reggel6tól akár este 6ig. Semmi extra bánásmód, ugyanazt és ugyanúgy csinálom, mint a munkásaink. Fizetést külön nem kapok érte. :)) De tudom mit jelent, mennyit kell dolgozni egy 30ezres nadrágért... vagy bármiért. Hétvégente pedig az irodában dolgozok.

Úgyhogy nyáron nem igazán nyaralok. A nyaralás is megvan, de nem nyáron. Mikor hogy van időm.

Kérdés:

Miért röhögnek ezért ki az ismerőseim?? Miért ciki az, ha valaki ebből él? (gondolom ha engem kiröhögnek, akkor azokat is lenézik akik ebből élnek.) Senki nem halt bele még egy kis munkába. Nem a szüleim erőltetik ezt, ők csak néha néha mondták, hogy menjek ki, tanuljam meg mi a munka. De úgy gondolom, ha már mindent megkapok tőül ez a legkevesebb.

Na jó, nem szakadok bele a munkába, ha pénteken épp strandolni akarok, akkor oda megyek. Tehát nem az van, hogy muszáj csinálnom.

Mondjuk az is igaz, ha semmit nem segítenék be, akkor nem kapnám meg mindazt a luxust amit most megkapok. Nekem semmi bajom ezzel, de sokan mégis hülyének néznek.

Miért?


2011. jún. 22. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy összetett probléma. Mivle nem ismerünk se téged, se a barátaidat, nehéz rá megfelelő választ adni.


De szerintem olyasmi lehet, hogy a legtöbb városi gyereknek a mezőgazdasági munkáról részeges kapás ember ugrik be meg az ehhez tartozó sztereotípiák (pl. keveset fizet).

2011. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert a tescos árufeltöltői munka nagyon jó.... vagy különböző gyárakban robotolós.
2011. jún. 22. 10:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Erről a régi töri könyvemben írtak jutnak eszembe: a dualista társadalomban egy gazdag, vagyonos paraszt (nem téged parasztozlak :)) kevesebb tekintéllyel bírt, mint egy városi, de szegény ember.

Tehát úgy lehet manapság is megvannak ezek a sztereotípiák...

2011. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
mert a barátaid idióták! Már bocs de nem akarom őket megbántani! Nem abból kell megítélni egy embert hogy milyen munkát végez! Lehet hogy egy mezőgazdasági melósban több emberség van mint mondjuk egy gazdag politikusban stb. Az igazi értékeket nem pénzben kell mérni, hanem ahogyan cselekszünk , amilyen emberek vagyunk.
2011. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert NEM a keresetedből élsz. Ha abból élnél,akkor nem vennél 30.000.-es nadrágot. Nem azzal lehet bajuk,hogy kétkezi munkát végzel,inkább azzal,hogy azt állítod,hogy ebből élsz. Pedig ez csak zsebpénz neked. Legalábbis,ha a többi emberhez viszonyítod magad.

Egyáltalán nem baj,ha dolgozol,akkor is,ha nem vagy rászorulva.

2011. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem állítom, hogy ebből élek.

Egyszerűen csak azt nem értem, hogy miért néznek rám furán az emberek ezért...

Ha ebből kéne megélnem valóban nem veenék 30ezres nadrágot, de nem tehetek arról, hogy hova születtem. Nem nagyzolok, nem verem a mellem, hogy jajj.

(amúgy a 30ezres nadrág példája túlzás volt, talán 2szer ha vettem olyat, de nem is ez a lényeg....)

2011. jún. 22. 12:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért röhögnek ki, mert úgy dolgozol (és szúrod el a nyaradat abban az életkorban és helyzetben, amiben mások buliznak), hogy nem vagy rászorulva. Nem azért dolgozol, mert dolgoznod kell, hanem mert.. tényleg miért is?


Félre ne érts, a gazdagság jó. Ha azért dolgozol, hogy kitanuld a szakmád, hogy azután te vezesd szüleid vállalkozását, az is jó.

De ha olyat dolgozol, ami rutin és amit egy olcsó bérű alkalmazott is el tud látni - miközben te nem nyaralsz vagy tanulsz - na az nem szerencsés szerintem.


Amúgy addig, amíg ismerőseid röhögnek ki, addig nincs gond, ha te egyébként egyetértesz a viselkedéseddel.

2011. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
miért kéne buliznia?? Mert az nem nevetséges amit a mai fiatalok csinálnak és hulla részegre isszák magukat, drogoznak és még lehetne sorolni. Ő inkább dolgozik, így meghálálva szüleinek amit eddig kapott sztem ez nem nevetséges, sőt a mai fiatalokból hiányzik a tisztelet! Ők is inkább dolgoznának, helyette lopják a napot!
2011. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"De tudom mit jelent, mennyit kell dolgozni egy 30ezres nadrágért"

Nekem ez a mondat szúrt csak szemet.. Ilyent még soha senkitől nem hallottam. Aki kétkezi munkával keresi a kenyerét, az max olyant mond, hogy tudja, mennyit kell dolgozni egy ötezres nadrágért. Tehát hogy így fura nekem, mert ha valakinek 30 ezres nadrágra telik, arra én is furcsán néznék, ha azt mondja, h-p kapálni jár. Pláne, hogy mondod, nem jár különleges bánásmód.. de ha strandra akarsz menni, akkor mehetsz.

2011. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert ez egy primitív, de tipikus magyar hozzáállás. Sokan csak nyavalyognak, hogy nincs munkájuk, de válogatnak, hogy ezt se csinálom, meg azt se...

Ahogy elhagyod az országhatárt, láthatod, hogy nagyon sokan végeznek kétkezi munkát, mert rendben vannak az udvarok, a házak előtt az utcai rész. A mezőkön mindenütt látni, tehenet, birkát kecskét stb. Tavaly végig autóztuk fél európát, mindenütt ezt láttuk föl az északi tengerig.

Itt meg a sok parlagon hagyott föld, gyom, kosz, szemét, igénytelenség. Egy hülye hozzáállás, hogy mindenki irodában, bankban dolgozzon, amikor Mo-n nagyon jó minőségű földek vannak, vegyük a szar ízetlen tápoldaton nevelt spanyol zöldséget stb. Ha ti jól megéltek a mezőgazdaságból, mit kell törődni a többi emberrel, nem loptad a 30 ezret a nadrágra, dolgoztatok érte, senkinek semmi köze hozzá mennyiért vetted. Te tudd, hogy végzed a dolgod rendesen, akkor neked van igazad, a többivel ne törődj. Ráadásul a magyarok irigyek is.

Volt régen egy ismerősünk, már 30 évvel ezelőtt kiemelkedő szinten élt, csirkét tenyésztet 30-40 ezres tételben, sokan irigyelték sok mindenért, de a munkát amit csinált azt nem vállalták volna már akkor sem a csirkeszart lapátolni stb. de ő is beállt az asszonyok közé amikor vágták a csirkéket és 2 perc alatt megkopasztott egy csirkét. Bárki utána csinálhatja, mondta, de nem nagyon kapkodtak a munka után.

Szerintem jól csinálod,hajrá tovább is!

2011. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!