Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyári diákmunka Angliában?

Nyári diákmunka Angliában?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném megnézni Londonban a Gyűrűk Urából készült musicalt, de nagyon drága lenne az utazás meg a jegy, innen jött az ötlet, hogy dolgozni megyek Angliába (nem feltétlenül Londonba) és az összegyűjtött pénzből fizetném ki a színházjegyet meg az utazást. Szerintetek lehetséges ez? Természetesen mindent előre megszerveznék, nem ott találnám ki, hogy most mi legyen. Gondoltam olyan munkára, hogy juhok terelése, van egy kiképzett juhászkutyám, de én még soha nem foglalkoztam juhokkal, csak hetente-2 hetente egy órát, amíg betanítottam a kutyát (utánanéztem, hogy lehet bevinni kutyát, nincs karantén, ha hat hónappal előtte beoltatod és elvégzik rajta a szükséges vizsgálatokat). Vagy lehetne gyümölcsszedés, lehetőleg egy farmon szeretnék dolgozni, de ha nincs ilyesmi munka, más is jó. Láttam csomagoló munkát, 3 hétre mennék ki, kiszámoltam, hogy több, mint 500 ezer forintot lehetne keresni vele 3 hét alatt. Szerintetek ez igaz? 18 leszek júliusban, decemberben teszem le a középfokú angol nyelvvizsgát. Azon is gondolkodtam, hogy Ausztriába, Dániába vagy Németországba megyek (alapfokon beszélek németül), és az ott összegyűjtött pénzből megyek Londonba musicalt nézni (akkor csak elmennék, megnézném és már jönnék is vissza, városnézés nem lenne). Szerintetek össze tudnék gyűjteni annyi pénzt, hogy megnézhessem? Ha eltenni nem tudok, nem baj, csak az útiköltséget meg a színházjegyet ki tudjam fizetni! Esetleg az is jó lenne, ha Torontóban találnék munkát (ott is játszák a darabot) csak azzal rengeteg a gond (vízum meg hasonlók), meg félek is, mert még soha nem jártam Európán kívül.
2009. nov. 22. 15:22
 1/4 anonim válasza:

ott halálra kereshetnéd magad pénzzel :)

Én nem rég voltam Londonba,és minden nagyon szép és olcsó is viszonylag... bár erről a nyárimunkás dologról nem tudok sokat,de majd igyekszem megtudakolni...ez engem is érdekelne :)

2009. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál mint munkák, mind baromság! Bocs, de még nagyon naívan gondolkodsz a témában, nem ilyen egyszerű munkát találni ott, ha kimennél dolgozni, csakis olyan helyre, amit valaki megbízható ismerős szerez neked, mert nagyot bukhatsz anyagilag, ha nem jön be. A musicalre meg kijuthatnál esetleg úgy, mint a barátnőmék, kinéztek egy nagyon olcsó repjegyet (fapadost, ryanair pl.), azzal kimentek reggel, napközben járkáltak Londonban, este megnézték az előadást, aztán kicsit "csöveztek" a reptéren, (nem akartak szállásra költeni), és a hajnali járattal visszajöttek. Jegyet a neten is tudsz venni a musicalre. Még van időd nyárig spórolni, bár olcsó repjegyet csak úgy kapsz, ha minél előbb, lefoglalod, pl. már most nyárra. De még jobb lenne, ha nem nyáron, a főszezonban mennél, akkor olcsóbban kijössz, csak tudd meg meddtől meddig megy a darab.
2010. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de ahhoz, hogy munkát találj, ki kellene jutnod valahogy, ami pénzbe kerül. Laknod kellene valahol, míg munkát találsz, ami megint csak pénzbe kerül. Ha közvetítővel mégy ki, aki intézi a munkát és a szállást, az is nagyon drága.


Összességében olcsóbb lenne, ha kirepülnél, megnéznéd és visszarepülnél. Vagy buszoznál.

2010. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
először ausztria utána london már toronto tokyo esetleg nem érdekel?
2010. jún. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!