Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elkeserítő fizetések Zala...

Elkeserítő fizetések Zala megyében! Más megyében is ilyen a helyzet?

Figyelt kérdés
Alig vannak munkahelyek, amik vannak azok éhbérért dolgoztatnak. 75.000Ft nettó 4 műszakban, 65.000Ft nettó napi 10 óráért. Akinek van 3 gyereke kiskorúak azok kapnak nettó 99.000Ft-ot 8 óráért. Zsebbe nem megy semmi, sok helyen se étkezési jegy, se benzin ,bérletpénz. Van egy ismerősöm ő havi nettó 133 ezer forintot keres, mint elektronikai műszerész, neki már kimagaslóan magas. Családok élnek jóval kevesebb, mint 200.000Ft-ból! Elkeserítő!

2014. júl. 31. 14:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
75%

"A megye nem 10 km....és nem mindenki fog, tud napi több mint 70 km-t ingázni gyerek mellett...vagy jön haza hozzájuk hétvégére, vagy arra sem..."


Egyszerűbb kifogást keresni, mint cselekedni azért, hogy jobb legyen. A kérdező vagy megelégszik a helyzettel, vagy kezd valamit, mert annyi szent, hogy a fizetések nem nagyon fognak változni.

2014. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
47%

"Egyszerűbb kifogást keresni, mint cselekedni azért, hogy jobb legyen. A kérdező vagy megelégszik a helyzettel, vagy kezd valamit, mert annyi szent, hogy a fizetések nem nagyon fognak változni"


Egyszerűbb memondani másnak, mit csináljon, anélkül, hogy tudnánk bármit a helyeztéről, aztán leszerencsétlenezni, ha ezt nem tudja vállalni....

2014. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Feltettem a kérdést, mert olyan sokat olvasni itt a gyakorin, hogy három négy ötszázezer havi nettóval be merjenek e vállalni gyereket, vagy meg lehet e élni 300 ezerből egy öt tagú családnak, és a válaszok alapján éhen halnának ennyiből, itt mégis sikerül mindenkinek túlélni! Meg itt mindenki fantasztikusan jól keres, arra lennék kiváncsi, hogy hol???
2014. júl. 31. 14:51
 14/36 anonim ***** válasza:
37%
Aranyapám, nézz már szét egyszer Borsodban / Szabolcsban, elsírod magad, hogy milyen jól éltek ti Zalában!
2014. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
83%

"Meg itt mindenki fantasztikusan jól keres, arra lennék kiváncsi, hogy hol???"


Akiknek piacképes végzettségük van, beszélnek nyelveket, azok néhány év tapasztalattal kereshetnek ennyit.

2014. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem Budapesten is ilyen. :(
2014. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

"Egyszerűbb memondani másnak, mit csináljon, anélkül, hogy tudnánk bármit a helyeztéről, aztán leszerencsétlenezni, ha ezt nem tudja vállalni...."


Én csak egy lehetséges megoldást írtam a kérdező helyzetére, a leszerencsétlenezést nem tudom, honnan vetted, olyat én ugyanis nem mondtam.

2014. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
31%

éppen erről volt ma szó a munkatársaim között. Mi budapesti értelmiségi huszonévesek vagyunk piacképes diplomával, két nyelvet ténylegesen beszélve.


Viszont a magyar vidék tényleg haldoklik (vagy már halott?), mindenképp a nyugatot javasolnám neked, vagy Budapestet. Bár ugye nem tudjuk, hogy mennyire vagy magasan képzett, de ha az vagy, mindenképp érdemes eljönni a Fővárosba, ha nem vagy az, akkor meg nyugatra!:)


Egyébként Bp-en nagyobb az átlagbér (gdp stb.-re is kell itt gondolni), viszont nagyobbak a kiadások is. Míg Szegeden 3 millióból veszel egy lakást, itt 12-ből (egy lyukat), míg ott nem biztos, hogy annyi szórakozásra van igényed, itt nagyon sok lehetőség van (pl. kár kihagyni egy Lautrec kiállítást).


Szóval én sem vállalnék kevesebb, mint 200.000 Ft-ra gyereket, mert akkor a saját életünket gyakorlatilag fel kéne adnunk, de nem biztos, hogy más is ehhez szokott hozzá.


27N

2014. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
17%

Én is Zalai voltam,a családom még mindíg ott él.

Vas megyébe költöztem,1 km légvonalban Ausztria.

Néha kimegyek fusizni hétvégenként,de a rendes melóm itt van.

És miért????MERT HA MINDENKI ELMEGY KI MAJD?Ki építi ezt az országot.

A húgom pl. ír országban óvónő,mondtam neki ne menjen ki,a Magyar gyerekeknek is kell óvónő.De lekakilta amit mondtam neki.

Egyébként én Keszthelyi voltam.

2014. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
83%

"Magyar gyerekeknek is kell óvónő"


Teljesen igazad van!

Akkor a magyar anyucik, apucik legyenek szívesek összedobni egy nettó 300 ezres fizut az óvónéninek, és itt marad.

2014. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!