Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sincs olyan...

Szerintetek sincs olyan fárasztó a munka világa, mint amilyen az iskola volt?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 21:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Az iskola fele olyan fárasztó sem volt, mint egy komolyabb munka. Ráadásul visszatekintve milyen jó volt a közel 0 felelősség a munkához képet...
2014. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Ez csak annyit jelent, hogy laza a munkahelyed es/vagy 0 felelosseged van abban, amit csinalsz - vagy epp valamit nagyon sz*rul csinalsz...
2014. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

Meg se közelíti a suli a munka világát. Kezdjük ott, hogy kb 6 órát vagy bent suliban (aminek jó része szünet), az átlag munkaidő manapság pedig 9-nél kezdődik...

Utána jön még persze a stressz, felelősség, stb.

2014. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Az lehet, hogy egy gyereknek megterhelőbb az iskola, mint egy felnőttnek a munkavégzés, de ez az oktatási rendszer hibája.


Az pedig nem igaz, hogy az iskolában a felelősség nulla, hiszen pont a saját jövődért vagy felelős és akiben ez már akkor tudatosul és komolyan veszi, annak ez lehet egy stressz tényező.

2014. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%

Nem hiszem azt sem, hogy bármilyen gyereknek megterhelőbb lenne akármilyen suli, max tanulósabb. Iskolában max 6 órát 45 perces szünetekkel lazulsz végig és alig van felelés, egy nap max 2 dolgozat van csak. Nincs felelősség, nem kell stresszelni mikor rúgnak ki és hova teszed a családod. Nem kell beosztani a pénzt és nem kell választani, hogy plazma Tv-t veszel magadnak meg a párodnak vagy a gyereknek PC-t stb.


Munka : napi 9 óra egyfolytában, stb a többit leírták

2014. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Én jobban szeretek dolgozni mint annak idején iskolába járni, de az tény, hogy sokkal könnyebb volt a suli. Nulla felelősség, több szabadidő. Amikor elkezdtem dolgozni és közölték, hogy évi 20 nap szabadságom van, akkor majdnem elbőgtem magam.

Sokkal jobban le vagyok terhelve, de mondjuk jobban szeretem mint annak idején a kémiakönyvet bújni vagy verset elemezni.

2014. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
rendszergazda vagy?:D
2014. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Ha úgy vesszük, van logika a kérdésben. Munka után például nem kell házi feladattal foglalkozni, hétvégén a könyveket bújni, olvasni a kötelezőt, megírni a beadandókat, stb. Letudom a munkát a munkanapokon, és kész is. Nekem voltak viszonylag laza állásaim is, ami valóban könnyebb volt az iskolánál.
2014. aug. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Egyetem előtt úgy döntöttem dolgozok egy évet, hogy legyen jogosítványom meg ilyenek, amiknek nem állják a számláját szüleim.

8tól 4ig dolgozom és ennyi. Van egy norma, hogy mennyit kell dolgozni úgymond de az már kettőre megvan, amit ezen felül teljesítesz azért kapsz + pénzt és már az alap sem minimálbér. Suliban is simán bent voltam 3ig, ha kondiba is akar menni az ember otthon van 6-ra, és akkor még nem tanult semmit, és akkor még ott vannak a felesleges bszogatások is a suliban, itt ha rendesen dolgozol és tartod a normát csak fizetnek azt csá, hozzád se szól senki, még ha késel reggel akkor se. Ha ugyan ennyiért kéne visszamenni a suliba "jól tanulni" hát tehetnének egy szívességet.

2014. aug. 12. 09:28
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ mihez képest. Nem mindegy, hogy a középiskolát nézzük vagy például egy mérnöki szakot az egyetemen.


Én például az első fél év után ott hagytam az egyetemet, mert szenvedtem vele. Aztán 2 évvel később újra elkezdtem, mert a 2 év alatt rájöttem (a 2 év alatt több helyen is dolgoztam, főleg fizikai munkát), hogy inkább szenvedek 5 évet az egyetemen mint sem, hogy egész életemben kemény fizikai munkát kelljen végeznem negyed annyi fizetésért mint egy jó diplomával.

2014. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!