Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sincs olyan...

Szerintetek sincs olyan fárasztó a munka világa, mint amilyen az iskola volt?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 21:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

# 9

A gyárban biztos így van nettó 100-ért vagy 120-ért...


Menj el középvezetőnek egy multihoz (mondjuk 3x ennyi fizuért) és rögtön megérzed a felelősséget, a 6-20 óráig tartó munkanapot, a szabadságon és hétvégén is folyamatosan csengő mobilt - amit elvárás, hogy felvedd...


E mellett végezd a munkád, legyél up-to-date a business folyamatos változásával, a piaci trendekkel, az árakkal, a politikai helyzettel, az összes kollégád és beosztottad napi tevékenységével.


Már nem is lesz kedved este "kondizni menni"...

2014. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
irodai munka, nem gyári
2014. aug. 12. 10:32
 13/20 A kérdező kommentje:

amúgy elmegyek középvezetőnek...

hol kell aláírni?

2014. aug. 12. 10:32
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

Oké, akkor nem gyári, hanem irodai, ahol ezt kell csinálni:

https://www.youtube.com/watch?v=L26ABPC5Xbc


Ugyan az, csak földrajzi kérdés a többi...


Ja kérem, az aláíráshoz meg ki kell járni az iskolát...

2014. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

A munka fárasztóbb. Azon kell agyalnod,hogy miből,mikor fizeted ki a rezsit, miből eszel, mikor fizeted az albi díjat ,marad-e kikapcsolódásra vagy örülsz,ha betudsz járni dolgozni.


Az iskolában izgultam a dolgozatok előtt, a felelésnél egyenesen befostam,de néha inkább állnék T.Péter előtt és mondanám a verset,minthogy bejöjjek ezekhez a barmokhoz dolgozni. Inkább azon filóznék,hogy vajon milyen kérdések lesznek a töri dolgozatban,mintsem miből tartom el a családot,miből veszek új nadrágot az elfeslett helyett...stb.

2014. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Sokkal jobb a munka. Reggel bemegyek, este hazajövök. Munkaidőn kívül semmi stressz, hétvégén maximum túlórázni mehetek be, ha úri kedvem úgy tartja, de akkor meg kb. 10%-kal több a fizu a hó végén/nap. Egyetemen napi kb. 20 órám ment el az órák-beadandók-kötelezők-tanítás-utazás satöbbivel, most ehhez képest van egy rakás szabadidőm, meg pénzem, amivel tudok mit kezdeni a szabadidőmmel.
2014. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen nem volt gond, ha 2 napig nem aludtam, órákra járni és figyelni NEM MEGTERHELŐ! Heti 2-3 nap parti. A vizsgaidőszak vége előtt rendszerint 2-3 héttel minden vizsgám megvolt, pedig volt olyan félév, mikor 50kreditet vettem fel, hogy több ösztöndíjam legyen.


Mióta dolgozok, ha legkésőbb 9 óra nem kerülök ágyba, másnap hulla vagyok. 5-kor kelek, 7,30-tól dolgozok 16,30-ig, 18-ra érek haza, 9 körül fekvés és a mókuskerék kezdődik elölről...

Hétvége jelentések elkészítése, prezentációk gyakorlása, néhány film, 1-2 óra FPS-es hentelés, pár órával tovább alszok reggelente, hogy legyen erőm a hétfőhöz. A barátok, a "banda" pár havonta, évente 3-4 alkalommal összejön akkor már sokat mondok.

2014. aug. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%
Nekem csúcs volt az egyetem. Egyszer elolvastam mindent, semmi tanulás azt az összes elméleti fizika kollokviumim jeles volt az ELTE-TTK-án
2014. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
Jo neked
2014. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez nagyon változó. Nagyon sok mindentől függ, ha egy nyugis munkád van, ahol jól érzed magad, akkor simán lehet jobb a munka világa, persze. Meg ugye középiskola és középiskola között is óriási különbség van, nem is beszélve az egyetemekről.


Mondjuk ha volt egy szadista osztályfőnököd, aki tipikusan "fekete pedagógiával" járt el, megtört benneteket, nem nagyon hagyott önállóságot és amúgy is nagyon sokat követeltek tőletek (hétvégi verstanulások, kínlódás, sok kötelező olvasmány). És ehhez képest most van egy jó munkahelyed, ahol szabad vagy, nem bántanak, ha csendben végzed a dolgod, na nyilván ilyen esetben sokkal jobb is lehet a munka egy középsulinál.


Ha viszont jól érezted magad a középsuliban, kicsit hagytak önállónak lenni és nem kínoztak nagyon az extra feladatokkal és teszem azt jó volt a közösség. Most meg egy állat a főnököd, vagy állandóan kell dolgoznod és bizonytalan a munkahely, akkor naná, hogy mérhetetlenül rosszabb a munka világa...


Az ördög a részletekben bújik meg!

2014. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!