Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg vannak emberek, akik...

Tényleg vannak emberek, akik motiváltak abban, hogy másnak pénzt csináljanak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, dolgozom egy gyorsétteremben. Hogy várhatja el a főnök, hogy én már az interjún is ujjongva meséljem neki, hogy az az álmom, hogy náluk dolgozzak és szeretném minél siekresebben végezni a munkám? Miért, ha 100 hamburgert adok el, nem 120-at, akkor kinek lesz jobb, nekem? Nem, a tulajnak (és azt tegyük hozzá, hogy a 100 hamburger mellett ugyanannyi embert foglalkoztatnak, mint a 120 vagy akár a 200 mellett, ugyanis őket nem érdekli, ha ájulásig hajtják az alkalmazottakat, nem, ha eddig 110%-ot teljesítettél, idővel teljesíts 120%-at is). Az meg kit érdekel, hogy a főnöknek havi 10 millió jön be vagy 10,1 millió, ezért ki képes tönkretenni magát idegileg, fizikailag, miközben ő csak minimálbért keres vagy alig afelett?

Tudom, a kérdés és a stílus is elég bicskanyitogató lehet, kicsit talán indulatból is írom, amit. Nemrég összevesztem ezen a cégvezető ismerősömmel, ő szerinte ugyanis teljesen magától értetődő, hogy a munkaerő mindent, 150%-ot belead a munkába havi nettó 110ezres fizetésért és mégcsak nem is reklamálhat. Szerinte teljesen rendben van, ha az alkalmazottjai ingyen néha ottmaradnak túlórázni és mindezért még nem hogy nem reklamálhatnak, de még legyenek hálásak, mert van állásuk. Olyan, aki 15 éve nála van, nem keres többet nettó 130-nál, miközben ő havi sokmilliót zsebre tesz.

A másik meg, mikor a nagy multik elvárják, hogy -bár megfizetnek- de ezért mindent adj fel a életedből és szinte csak a munkádnak élj. Mégis, hogy élhet valaki csak egy olyan cégnek, mint ezek az itteni multik? Hogy adhatja fel valaki egy ilyen szervezetért az életét, a szeretteit, a hobbiját, a szabadidejét (az idővel jelentkező betegségekről nem is beszélve).

Mint pl. a párom főnöke (külföld). 50 körüli nő, elvált, a házassága a munkájára ment rá. A gyerekei messze költöztek, egyedül van. Mindene a munkája, reggel 6-tól délután 5-6-ig a cégnél van, a szabadságán és hétvégente is bejár. Ja, és nem ő a tulajdonos. A tulaj heti egyszer, ha ránéz a munkásaira, azonkívül éli a kis luxus életét ki tudja melyik villájában. Luxus autókkal jár, méregdrága öltönyt visel, sorolhatnám. Mégis mit érdekelje akkor a páromat, hogy neki egy nap 10 euróval több vagy kevesebb fog jutni, miközben meg ő alig kap többet a minimálbérnél? Csak azt nem értem, milyen jogon várják el a hűséget és a motiváltságot.


2014. szept. 4. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező ha 120 vásárló jön akkor 120 hamburgert kell csinálnod, vagy elküldöd azt a 20 embert? Azért kell teljesíteni, tanulni, hogy feljebb kerül és több fizetésed karriered legyen.

Csinálj vállalkozást és vihetsz te is haza 100 milliókat.

2014. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hosszútávon mindenképp vállalkozást szeretnék, de ahhoz először jónak kell lenni valamiben.

A hamburgeres esetben pedig, ha a munkáltató kicsit is megpróbálna emberséges lenni, akkor venne fel több embert, hogy ne az egynek kelljen 150%-ot nyomnia minden nap, hanem gondoskodna megfelelő mennyiségú munkaerőről, ami nem abból áll, hogy nyomassa mindenki ájulásig a munkát, ha meg gyenge hozzá, majd jön más. De nem, ők három munkáját akarják eggyel elvégeztetni.

Én pl azt nem értem (és ez a konkrét problémám), hogy frissdiplomásként anyám be akar tetetni egy olyan helyre, ahol kb. nettó 85 ezret kapnék (igen, nem ezért tanultam, de ezenkívül max. külföldi aljamunkát vállalhatnék), és ezért a heti 40-45 óra munkán felül még elvárják, hogy tanfolyamokra is járjak. Reggel 6-kor kelni, délután 5-ig munka, nettó 85-ért és még délután 5 után járjak tanulni, valószínűleg egy másik városba. Mégis hogy várhatnak el ennyit ezért a pénzért? És ezek után még adjam elő interjűn, hogy én hű de nagyon motivált vagyok és tülkön ülök, hogy ott dolgozhassak?

2014. szept. 4. 19:29
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Igen, motiváltnak kell lenned, ha tetszik, ha nem. Ha nem tetszik, nem kötelező dolgozni, csak akkor ne panaszkodj, hogy nincs pénzed! Fizetést pedig annyit kapsz, amennyi az adott munkakörben általános, illetve aki elvállalja annyiért is. Ha szerinted annyira buli egy vállalkozás, tessék, ki lehet benne magad próbálni. Én mikor beindítottam a vállalkozásom, egyedül dolgoztam, reggeltől estig, heti 6 napban azért, hogy menjen az üzlet. A 7. napon sem pihentem, céges papírmunkát, kimutatásokat készítettem. 1,5 évig sehova nem mentem, mert dolgoztam. 1,5 év után tudtam először alkalmazottat felvenni, ma már jut nyaralásra is. Azonban egy dolgozó, akinek a felelőssége 0, csak azt látja, hogy én nyaralok, meg ezt azt veszek, de azt a kemény munkát, ami ez mögött van, senki nem irigyli, csak a pénzt, amit keresek vele. Az alkalmazott 8 óra munka után hazamegy, nekem viszont állandóan ezen kell rugóznom, hogy mi hogy legyen, nekem nem fejeződik be a műszak. Ráadásul úgy, hogy az alkalmazottak zöme a 8 órából jó ha 4 órát tényleges munkával tölt. Ezt addig nem fogod megérteni, míg nem leszel vállalkozó. Ott a lehetőség, ha értesz valamihez, bele lehet vágni, adott a lehetőség.
2014. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

"Reggel 6-kor kelni, délután 5-ig munka, nettó 85-ért és még délután 5 után járjak tanulni, valószínűleg egy másik városba. Mégis hogy várhatnak el ennyit ezért a pénzért? És ezek után még adjam elő interjűn, hogy én hű de nagyon motivált vagyok és tülkön ülök, hogy ott dolgozhassak?"


Tehát nem akarsz dolgozni. Ez tisztán látszik. Neked csak a pénz kellene, de befektetni nem akarsz sem munkát, sem időt! Ez így nem fog menni! Ahogy egy oktatóm mondta, a "semmiből nem lesz semmi". Csak kemény munkával, kitartással lehet előre jutni! Ha te így állsz a dolgokhoz, soha nem fogod semmire sem vinni!

2014. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az előre jutás, hogy 40 évesen is nettó 100-at fogok keresni?

Kedves második pedig, köszönöm a válaszod, de nem kell bemutatni a vállalkozók életét, a szüleim is vállalkozók, ahogy sok más barátjuk is, így ebben nőttem fel, hogy a munka nem ér véget a munkaidő leteltével. De szerintem megéri, ha a magas ura lehetsz. És míg alkalmazottként 30 év munka után is csak lekezelést és valami alacsony, megélhetésre sem elég bért kap valaki, addig a jó vállalkozóknak néhány éven, 1-2 évtizeden belül meghozza a munkájuk a gyümölcsét, méghozzá nem is akárhogy. Arról nem is beszélve, hogy egy vállalkozás munkát nyújt a többi családtagnak, a gyerekeknek, unokáknak, de ha elmegyek más bérrabszolgájának, a gyerekem ugyanúgy kezdheti előről, mint én. De nem is ez a lényeg.

Amit szintén nem igazán tudok megérteni: ki szeret dolgozni? Ki az, aki szereti egész nap a hamburgert sütni a mekiben vagy a papírhegyeket bújni egy lehangoló irodában? Mit lehet abban szeretni?

2014. szept. 4. 19:51
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező vannak emberek akik azt tanulták amit szeretnek nem azt a muszáj így szeretnek is benne dolgozni.
2014. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

"köszönöm a válaszod, de nem kell bemutatni a vállalkozók életét, a szüleim is vállalkozók, "

"Arról nem is beszélve, hogy egy vállalkozás munkát nyújt a többi családtagnak, a gyerekeknek, unokáknak, de ha elmegyek más bérrabszolgájának, a gyerekem ugyanúgy kezdheti előről, mint én. De nem is ez a lényeg. "


Akkor meg mi a gond? Menj szüleidhez dolgozni.

2014. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Addig értem, hogy mit lehet szeretni pl a gyógyításban, vagy abban, ha az ember előállít valamit (pl a programozó egy jól működő programot vagy a kutató egy új terméket/gyógyszert), értem, hogy mit lehet szeretni a tanításban vagy abban, mikor valaki kihoz a börtönből egy ártatlan embert (már ha van ilyen). Értem, mi a jó abban, ha valaki felépít valamit vagy szebbé varázsol másokat, ezzel önbizalmat adva nekik (pl egy fodrász). De mi a jó abban, hogy egész nap aktakukacoskodik valaki, csak bújja a számlákat, a papírokat, a szerződéseket, miközben a főnök a nyakában lohol egész nap? Nekem sajnos ezutóbbit kellene csinálnom.
2014. szept. 4. 19:57
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
A munkában az a jó, hogy elfoglalod magad, érzed hogy kellesz másoknak, hisz rád bíztak valamit! A másik meg, ha annyira ismered a vállalkozások helyzetét, tessék csináld te is, senki nem tiltja meg.
2014. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Javaslom, hogy olvasd el Robert Kiyosaki Gazdag papa, szegény papa című könyvét. Arról szól, hogy milyen nevelést kap egy vállalkozó gyereke és egy alkalmazott gyereke. Nekem úgy tűnik, anyukád gazdag papa (mama), olyan helyre akar berakni, ahol a legtöbbet fejlődhetsz. Ha úgy akarsz élni, mint ő, csináld azt, amit javasol. Fogd be a szád, és csináld, amit mondanak neked! Ja, az említett könyvet mielőbb olvasd el!
2014. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!