Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg vannak emberek, akik...

Tényleg vannak emberek, akik motiváltak abban, hogy másnak pénzt csináljanak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, dolgozom egy gyorsétteremben. Hogy várhatja el a főnök, hogy én már az interjún is ujjongva meséljem neki, hogy az az álmom, hogy náluk dolgozzak és szeretném minél siekresebben végezni a munkám? Miért, ha 100 hamburgert adok el, nem 120-at, akkor kinek lesz jobb, nekem? Nem, a tulajnak (és azt tegyük hozzá, hogy a 100 hamburger mellett ugyanannyi embert foglalkoztatnak, mint a 120 vagy akár a 200 mellett, ugyanis őket nem érdekli, ha ájulásig hajtják az alkalmazottakat, nem, ha eddig 110%-ot teljesítettél, idővel teljesíts 120%-at is). Az meg kit érdekel, hogy a főnöknek havi 10 millió jön be vagy 10,1 millió, ezért ki képes tönkretenni magát idegileg, fizikailag, miközben ő csak minimálbért keres vagy alig afelett?

Tudom, a kérdés és a stílus is elég bicskanyitogató lehet, kicsit talán indulatból is írom, amit. Nemrég összevesztem ezen a cégvezető ismerősömmel, ő szerinte ugyanis teljesen magától értetődő, hogy a munkaerő mindent, 150%-ot belead a munkába havi nettó 110ezres fizetésért és mégcsak nem is reklamálhat. Szerinte teljesen rendben van, ha az alkalmazottjai ingyen néha ottmaradnak túlórázni és mindezért még nem hogy nem reklamálhatnak, de még legyenek hálásak, mert van állásuk. Olyan, aki 15 éve nála van, nem keres többet nettó 130-nál, miközben ő havi sokmilliót zsebre tesz.

A másik meg, mikor a nagy multik elvárják, hogy -bár megfizetnek- de ezért mindent adj fel a életedből és szinte csak a munkádnak élj. Mégis, hogy élhet valaki csak egy olyan cégnek, mint ezek az itteni multik? Hogy adhatja fel valaki egy ilyen szervezetért az életét, a szeretteit, a hobbiját, a szabadidejét (az idővel jelentkező betegségekről nem is beszélve).

Mint pl. a párom főnöke (külföld). 50 körüli nő, elvált, a házassága a munkájára ment rá. A gyerekei messze költöztek, egyedül van. Mindene a munkája, reggel 6-tól délután 5-6-ig a cégnél van, a szabadságán és hétvégente is bejár. Ja, és nem ő a tulajdonos. A tulaj heti egyszer, ha ránéz a munkásaira, azonkívül éli a kis luxus életét ki tudja melyik villájában. Luxus autókkal jár, méregdrága öltönyt visel, sorolhatnám. Mégis mit érdekelje akkor a páromat, hogy neki egy nap 10 euróval több vagy kevesebb fog jutni, miközben meg ő alig kap többet a minimálbérnél? Csak azt nem értem, milyen jogon várják el a hűséget és a motiváltságot.


2014. szept. 4. 19:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha neked ez nem jó, a szüleidhez nem mész. Akkor még mindig ott van külföld. Ott a gazdag papa és te itt sírsz?

Én akkor mit szóljak? Sose mentem nyaralni, mert szegény családba születtem, bulizni se jártam, mert még arra se volt pénz. 1-1 évet 3szett ruhába jártam végig és aztán kimentem külföldre, most pedig dolgozom a napi 8-10órám és van pénzem/időm pihenni.

Annyira beleneveltek a jóba, hogy ba***a a csőröd, ha nem mehetsz minden nyáron nyaralni és hétvégente szórakozni.

Szokj hozzá a szíváshoz, más is túlélte. Neked legalább volt pár jó éved.

2014. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem ismersz, kedven utolsó, ne ítélj előre. Apám csak kisvállalkozó, sosem keresett annyit, hogy mindent alámrakjon és anyám meg őmellette már nincs szükség több munkaerőre, annyira kicsi vállalkozásról van szó (volt lehetőségük bővíteni, nem tették, az ő döntésük volt). Viszont az egyetem alatt is sokat dolgoztam, egyetem végére önerőből összeszedtem egy kocsi árát, külföldi ösztöndíjas voltam, szóval nem szórakoztam. 22 éves vagyok, de bulizni 3 éve nem voltam, előtte is csak nagyon ritkán. Ja, és életemben kétszer láttam a tengert 2-3 nap erejéig, repülőn még életemben nem ültem és a szomszéd országoknál nem voltam messzebb. Attól, hogy a szüleimnek van pénze, még nem azt jelenti, hogy azt nekem is adják vagy el is költik rám.

Az állás pedig egy közalkalmazotti állás, fogalmam sincs, milyen fejlődési lehetőségek várhatnának rám ott. Ugyanis gyakorlaton is ott voltam és a papírrendezésen kívül kb. semmit nem tanultam.

2014. szept. 4. 20:52
 13/13 anonim ***** válasza:
Menj el, próbáld meg, ha nem tetszik, 1 hónap után még mindig simán eljöhetsz onnan.
2014. szept. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!