Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 18 éves vagyok 8 általánossal,...

18 éves vagyok 8 általánossal, mit tudok így csinálni? Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok,8 általános végzettségem van regisztráltam a munkaügyi központban,elvileg találtak nekem valami munkát és holnap kell majd mennem orvosi alkalmassági vizsgálatra.


Az lenne a gondom hogy én inkább valami szakmát szeretnék tanulni (jó tudom,megvolt rá a lehetőségem),mert 8 általánossal nem megyek semmire,éppen ezért szeretném megkérdezni tőletek hogy hol tudnék szakmát tanulni?Az OKJ az hogy van pontosan?Minden esetben fizetős?Mert én eddig csak olyat láttam ami több tíz ezer lenne,arra meg nincs pénzem.


Olvastam valami olyasmit is hogy 21 éves korig ingyenes,azonban sehol nem találtam olyat hogy aki nem töltötte be ezt az életkort az ingyen tanulhat.


Tudom hogy a munkaügy is csinál ilyen tanfolyamokat,azoknak hogy tudnék utánajárni?

El vagyok kicsit keseredve hogy "tönkre tettem" az életem,tudom annyira nem drámai de azért nem akarok életem végéig minimálbérért dolgozni valami trágya helyen.

Egyébként beszélek angolul,nem tökéletesen de kisebb hibákkal társalgás szinten,nem tudom ez mennyit javít a helyzetemen.


Köszönöm aki tudna valami tanácsot adni!:)



2016. ápr. 28. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
A munkaügyi központban komoly előadónak mondd el tanulni akarsz segítsen pályázni és keresni neked iskolát stb . Azzal ne foglalkozz ha 1-2 re visszautasítják , majd jön olyan amire felvesznek . Létezik támogatott is többféle , ott a szakik tudják mi a dörgés .
2016. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Mivel neked semmilyen szakképesítésed sincs, ezért te ingyenesen szerezhetnél szakmunkás-bizonyítványt nappalis és nem nappalis rendszerű képzés keretében egyaránt - sőt, tavaly óta a második szakma megszerzése is ingyenes. Szóval keresd fel a lakóhelyed környéki szakképző iskolákat és a lakóhelyedhez legközelebbi szakképzési centrumot: [link]

Aztán válassz egy olyan szakmát, amiről úgy gondolod, hogy nem utálnád csinálni és tehetséged is van hozzá.

2016. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
gyári munka rulz.
2016. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!