Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon a nők fizetése kb.13%-kal alacsonyabb a férfiakénál?

Figyelt kérdés
Azt azért nem hiszem, hogy az elvégzett munka minőségében lenne különbség... Ráadásul a hvg.hu egyik cikke szerint a felsőfokú végzettséggel rendelkezőknél is így van ez. Egyenjogúak vagyunk, tehát akkor a fizetés miért nem lehet ugyanakkora?

2017. jan. 12. 21:23
1 2
 11/16 Carragher_x ***** válasza:
93%

Nos azért, mert ez így ebben a formájában nem igaz.:)

Ugyanazon munkakörben ugyanis egyetlen egy munkáltató sem fizet többet vkinek azért, mert kukija van. Ami az átlagbeli különbséget okozza, az lényegében két dolgon alapszik:

- üvegplafon: nőként nehezebb magas pozícióba kerülni

- a két nem eltérő beállítottsága a pályaválasztáskor

2017. jan. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk ugyanannyit kapnak a nők is mint a férfiak azonos pozícióban.
2017. jan. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%
Én kevesebbet kapok, mint a női munkatársaim, akkor itt valami nincsen rendben kérdező! Hol tegyek panaszt?
2017. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Két eset van:

- A bér béralku eredménye, vagyis annak függvénye, hogy a munkavállaló mennyire tudja magát "eladni". Ez esetben remélem nincs kérdés, hogy kinek miért ennyi meg annyi a bére.

- Bérsávok vannak. Ilyen esetben még SOHA nem találkoztam olyannal, hogy nem, életkor, bőrszín, politikai meggyőződés vagy akármi alapján különbséget tettek volna.


Egyébként akkor már én is feltennék pár ilyen buta és általánosító kérdést:

- Válás után miért 90%-ban a nő kapja a gyereket?

- A hajléktalanok körében miért 4x annyi a férfi mint a nő?

- Miért a nők mehetnek hamarabb nyugdíjba, ráadásul úgy, hogy a várható életkora a férfiaknak az alacsonyabb?

- Miért vannak a felsőoktatásban nagyobb számban nők?


Biztos vagyok benne, hogy ha kicsit megerőltetném magam és érdekelne a dolog, akkor még tucatnyi dolgot tudnék írni mind a férfiakhoz, mind a nőkhöz, ahol látszólag egyenlőtlenségek vannak.

2017. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egy átlag nőnek élete során kb 6-10 évvel kevesebb szolgálati éve van, ami erősen befolyásolja a bérfejlesztést/előléptetést.
2017. jan. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Lehet lepontozni, indoklás nélkül, csajok...


Egyrészt egy nővel bármit meg lehet tenni, mert nem valószínű, hogy visszaüt. Inkább kerülik a konfliktust.

Ezt sajnos sokan kihasználják.

Bármilyen munkára jelentkezel ma Magyarországon, az kizárt, hogy csak azt kell végezzed.

Én is jelentkeztem egy elég jól fizető állásra, ehhez képest olyan tetű melókat végeztettek el velem, amit csak egy hapsi tud megcsinálni. A felvett nők meg ott néztek ki az ablak mögül, több nőt már nem is akartak felvenni, örültek, hogy lett egy pali...(de minek?)

2017. jan. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!