Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő munkanélküliek...

Pályakezdő munkanélküliek milyen hamar kapnak munkát? Aki munkanélküli, a munkaügyi központ 3 havonta tartott ellenőrzése során hány állás-keresést tud felmutatni?

Figyelt kérdés
Vagy ha nincs regisztrálva ott mennyit szokott beadni egy hónapban? Olyat is meg lehet pályázni, amiben pl. a szakmai tapasztalatot elvárásnak írják, de valaki pályakezdő? Pályakezdő munkanélküli ha nem kap rendes irodai, hasonló, de ülő és nem fizikai munkát, milyen lehetőségei vannak?
2010. máj. 15. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Diplomától, nyelvtudástól, szakmai tapasztalattól, kapcsolatoktól függ. Informatikusként, két felsőfokú nyelvtudással, fél éves szakmai tapasztalattal gyakorlatilag egyből diploma után el tudtam volna helyezkedni, de visszamondtam, mert máshova mennék. Most futnak le az interjúk, de reálisan nézve megkapom a munkát.
2010. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Készülj föl rá, hogy a munkaügyi központ nem fog neked nagyon segíteni, hogy munkát találj, bár vezetik azt a kis fehér könyvet, hogy a megbeszélt időpontban bemutattál -e 1 db állást, amit magad kerestél. Az teljesen mindegy, hogy az interneten láttad-e és hogy valójában felvetted-e a kapcsolatot a céggel. A lényeg, hogy be legyen írva valami.


Nagyon függ a végzettségedtől, hogy találsz-e munkát. Ha a hiányszakmákban keresgélsz, akkor talán viszonylag hamar (mérnök, informatikus, matematika-fizika-kémia szakos tanár, nyelvtanár stb.) De ha telített szakod van (bölcsész, jogász, közgazdász stb.) akkor a kutyának sem kellesz. De nem szabad feladni és minden lehetőséget ki kell használni. Akár Pestre is elmenni, ha nincs más megoldás.


Kitartást és sok sikert!

2010. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tapasztalom, hogy a munkaügyi nem segít, de mégcsak nem is tájékoztat semmiről. Úgy kell összeszednem ismerősöktől, hogy és mint. Legutóbb pl. a munkaügyiben azt mondták, hogy "jaaa, buszjegyet fizetjük, ha idejössz" az ismerősöm mondta aztán, hogy ha munkainterjúra is megyek, azt is kéne. Ez azért bosszantó, mert voltam már munkainterjún, és 610 Ft-ot buktam minden alkalommal, ha munkaügyben mentem a városba. Már ha visszahívtak, mert 7-ből csak 1 alkalommal szoktak.


Egyébként nagyon jól beletrafáltál, közgazdasági érettségim van, pénzügyi-számviteli ügyintézői vizsgát is tettem. Persze irodai, adminisztratív, állásokat próbálok meg jórészt, mivel a saját "szakmámba" tapasztalattal keresik a munkatársakat, fizikai munkát pedig nem igazán vállalhatnék, mert egészségileg megvan a magam baja :(

Viszont már elég régóta próbálkozom, és elkeserít a sikertelenség. Már nem tudom elképzelni, mi lehet a probléma, én járok csak rosszul, vagy tényleg ennyire kegyetlen a helyzet másoknál is.

2010. máj. 16. 00:18
 4/11 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen, nem adom fel. :)
2010. máj. 16. 00:18
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem amikor bent voltam a munkaügyi kp-ban, akkor az egyik ott dolgozó hölgy mondta, hogy következő héten menjek be ahhoz a nőhöz, akinek az a feladata, hogy keressen munkát nekünk, illetve a cégekkel is tartja a kapcsolatot, és kérdezzem meg tőle, hogy van-e hozzám való munka. Ezek szerint nem is értesítenek minden esetben, mert "éppen akkor pont volt hozzám való munka" és nem is szólt volna, ha nem megyek be. Legyen nálad önéletrajz! Én ezt tudom tanácsolni!

Egyébként én a kis fehér könyvem hátuljába még nem írtam soha, nekem senki nem mondta, egyszer átlapoztam és kész, akkor láttam meg. Még sosem szóltak, hogy mi van, nem járok interjúkra? Pedig már szeptember óta járok a központba.

2010. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a nagy baj hogy a munkaügyi központok tele vannak inkompetens dolgozókkal...

Amikor én regisztráltam úgy éreztem magam mintha valami kezdőhöz kerültem volna, nem tudott semmit mondani, nagyon nem volt képben!

Pedig már van vagy 50 a nő akinél vagyok. Nem is tájékoztatott semmiről. Én is csak ismerősöktől tudtam meg a dolgok menetét, plussz a neten is utánanéztem.


Azt olvastam hogy a kiskönyvet akkor kell vezetni ha kapsz RÁT-ot. Azzal bizonyítod hogy akarsz dolgozni, csak nem tudsz, mert nem vesznek fel

2010. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

12:52 nekem az ügyintéző elmondta első alkalommal, hogy a kiskönyvet vezetni kell, arról azonban elfelejtett értesíteni, hogy a buszjegyet térítik, ami oda-vissza 610 Ft.

Aztán mivel 1 óra intervallum volt az emberek behívásáig, és sokan voltunk, egy hölgy átvállalta a pasi munkáját, nem kérdezett semmit, csak hogy busszal jöttem-e (igen) és ennyi. Lepecsételte, aláírta, és elengedett. Buszjegyről semmi. Harmadik alkalommal újra a pasi volt, megkérdezte, hogy találtam-e valamit, mondtam hogy nem, viszont rákérdezett busszal jöttem-e, mire mondtam, hogy igen, és azt mondta, azt térítik. Nem kicsit háborodtam fel, hogy eddig sokszor 610 Ft-tól búcsúzhattam el, a hanyagságuk miatt. Aztán megnéztem van-e a szakmámba illő munka, de nem volt, és utamra engedett. Nem ajánlott semmi másféle osztányt, arról sem tájékoztatott, hogy ingyenes átképzések indulnak, (ezt később mondta egy ismerősöm).


20:52

RÁT-ot én nem kapok, 1 év munkakeresés után jár, és vezetnem kell a kiskönyvben, hogy milyen munkaköröket pályáztam meg.

2010. máj. 16. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, amikor én voltam először elvették a papírjaimat, lefénymásolták. Ideadta a nő a kis fehér könyvecskét és mondta hogy viszlát!

Semmi olyasmi hogy vezessem a könyvet, vagy menjek valami tanfolyamra...

Az égvilágon semmi... :(

2010. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én pályakezdő vagyok és már évek óta keresek állást, de eddig még nem kaptam munkát.

Munkaügyi központban nem regisztráltattam magam, mert nem sok értelmét láttam. Pénzt úgysem kapnék...

Általában ha valami szakmámhoz valami közének lévő állás megjelenik, akkor rögtön megpályázom. De olyan is volt, hogy nem hirdettek éppen csak én írtam cégeknek, hogy ha lenne üres állás, akkor itt vagyok. Vagy visszaírnak vagy nem. Általában nem veszik rá a fáradtságot.

Egyébként okleveles vegyész vagyok, az ELTE-n végeztem jeles diplomával.

Az utóbbi időben már Budapestre is jelentkeztem, de egyelőre oda se kellek. Mondjuk nem szívesen költöznék megint oda. Az egyetem alatti évek pont elég volt abból a városból.

Interjúkon is voltam már ott, úgyhogy én nem 610Ft-okat dobáltam ki az ablakon, hanem alkalmanként több, mint 10000-eket.

Havi átlagban úgy 4-5 álláshirdetés jelenik meg, úgyhogy annyira is szoktam jelentkezni.

Amúgy most sem egy kis faluban lakok, de Pécsen NINCS munka. Más ismerőseim is elmentek már "diplomás" biztonságiőrnek, meg árufeltöltőnek.

Én is jelentkeztem már technikusnak, ahová egy középfokú végzettség elég lenne, de onnan azzal az indokkal küldtek el, hogy túlképzett vagyok és ezért nem vesznek fel.

2010. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem sincs még munkám. Amúgy az interjúkra való járkáláshoz való pénz vissza lehet igényelni a munkaügyi központtól, ha megtartod és odaadod nekik a buszjegyet pl. Ahogy pedig látszik, hogy nálad alacsonyabb képzettségűt keresnek, szerintem az életrajzodból hagyd ki a képzettséged. Legalábbis úgy hallottam úgy lehet többre megy az ember. Egyébként nem tudom, de elkeserítő a helyzet. Most is két eléggé kamu interjún vagyok túl, és mindkettő még fűzni próbált volna, hogy fizessek ennyit, és ennyit, aztán majd lesz valami. Persze nem tollas a hátam, szóval megoldottam, hogy "legyen valami" és megmondtam, hogy én aztán nem fizetek. Mindkét helyről jól el is utasítottak. (ami nem baj, mert ilyen helyre nem szívesen állnék be) Egyébként ha START kártyára jogosult vagy, azt is célszerű beleírni az önéletrajzodba. (én is beleszoktam, mondjuk nem látom szok hasznát. 31 megpályázott állásból 6-ra hívtak vissza, ebből az előbbi kettővel együtt összesen három kamuhirdetés volt.)
2010. aug. 18. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!