Hülyeség az egyetem?

Figyelt kérdés

Burkolóként bárki milliomos lehet csak úgy dőlne a lé minek mennek egyetemre a fiatalok amikor ott az építőipar ahol szinte az nem lesz milliomos aki nem akar de itt nem csak a Burkoló hanem a többi építőipari szakma is odaveri fizetésben bármelyik egyetemi szakot.


A kérdésem az hogy minek mennek egyetemre az emberek amikor ott az építőipar?



ápr. 15. 18:28
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
27%

"Mert csak az nem büszke az átlagnál magasan jobb megélhetésére, akinek vaj van a füle mögött, nem valódi érték"


Nekem valódi érték van, messze az átlag felett keresek, mégsem vagyok büszke rá, csak örülök, hogy van. A mögötte lévő teljesítményemnek ürólök igazából, de a helyzet, amiben ennyit keresek, a szerencse, a tudás és a talpraesettség kombinációjával jött létre, hálás vagyok a sorsnak, hogy megtörtént.

ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
88%

@30


"akinek vaj van a füle mögött"


Ilyen nincs.


Valójában összevontál két szólást.


1. Vaj van a fején.

2. Valami van a füle mögött.

ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
17%
Ha ennyien ugranak rá akkor csak betalált pár helyen...
ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
75%
#33 Törölteti is szépen a neki nem tetsző hozzászólásokat, gondolom fáj az igazság. Ennyire ráér miközben a csempét rakosgatja a falra?
ápr. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
92%

"A kérdésem az hogy minek mennek egyetemre az emberek amikor ott az építőipar?"

Mert van, aki nem akar 50 évesen lerokkanni a fizikai munkától, amit 16 éves korától végzett...

Az összes fizikai munkát végző ismerősöm 50 éves korára egy roncs...

ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy te valóban ebben dolgozol, vagy csak álmodozol?

Én többször újíttattam fel a házamat, és bizony azt tapasztaltam, hogy volt a szaki, akitől megrendeltem, neki olyan 20-30 éves tapasztalata volt legalább. Aztán odahívta a fiatal segédmunkásokat akiknek napi pár ezer forinttal kiszúrta a szemüket. Az érdemi munkát ők végezték el.

Szóval ez sem jön be mindenkinek, évek felépíteni egy ilyet. Ismerősök adják egymásnak a hírét a mestereknek. Vadidegent be sem engednék a házamba.

Egyébként meg idénymunka. Általában nyáron mennek ezek a munkák, télen nincs meló, nincs fizetés sem.

A harmadik ellenérv, hogy a magyar emberek elég tisztességtelenek, és számtalan olyan sztorit hallottam kőműves unokatesómtól, hogy ilyen-olyan ürüggyel ki sem fizették. Írhatsz te szerződést, meg amit akarsz, magánemberként behajtani ilyesmit elég nehéz, pereskedhetsz évekig.

Ezért is van, hogy a munkásember sem megy akárkihez, hozzánk is úgy jöttek, hogy ismerősök kezességet vállaltak értünk, hogy valóban ki is fogjuk fizetni. Szóval a rózsaszín ködöt fújd már el az orrod elől.

Nem sokaknak való a vállalkozósdi. Te kínlódsz az ügyféllel, te futsz munka után, ha nincs munka, a te felelősséged, akkor pénz sincs. Alkalmazottként engem ez pont nem érdekel, ha nincs munka, keresek másik munkahelyet.

Szóval én nem kétlem, hogy van akinek ez bejön, de azért nem úgy kell ezt elképzelni, hogy elvégzed a 3 éves szakiskolát, és másnaptól napi nettó 1 millát keresel. Az meg a másik, amit itt többen leírtak, hogy nehéz fizikai munka. Ezt nem sok ember vállalja be szívesen, amikor 65 éves korodban mehetsz el nyugdíjba. Szerinted hogy dolgozik a tetőn egy 60 éves ács? És te is meg fogsz ám öregedni!

ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
90%
Képzeld el, ha csak kőmívesek meg burkolók lennének az országban, ki adna nekik munkát?
ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, neked nem alap az, hogy mindenki másban tehetséges? Én ezzel már kb kisiskolás korom óta tisztában vagyok...

Lehet, hogy neked a szakmunka való, valakinek meg sokkal jobban megy a szellemi munka, mint kézzel pakolászni, fűrészelni, kalapálni, hajlítgatni dolgokat.

Az, hogy most épp jól keresnek a magadfajták, az pedig csak a torz magyar nemzetgazdaságnak és az áldatlan orbáni állapotoknak köszönhető. Jelenleg nagy munkaerőhiány van belőletek. Aztán most orbi egyébként pont ez ellen dolgozik azzal, hogy egyre több lesz a szakmunkás. És talán 10 év múlva majd, ha jön egy értelmiségi Momentum kormány, a mostani mucsai jobber kormány helyett, akkor meg azt fogod kérdezni, miért nem tanultál tovább. :))

ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 NTBS ***** válasza:
85%

Nem hülyeség.

Én is mindent megcsinálok magamnak, de nem biztos, hogy meg tudnék élni.

ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
76%
Abból élsz meg jól, amit hatékonyan megoldasz, rendszerint alkalmazottakkal, és el is tudod adni, korrekt vagy, megelőz a jó híred minden tekintetben. Ideig-óráig meg lehet élni kiskapukból is meg kizárólag a húsos fazék közeli kapcsolatokta támaszkodva, csak annak ha eljön a vége, akkor tényleg vége. Készítheted a popcornt egyébként.
ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!