Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozás beindítása pénz...

Vállalkozás beindítása pénz nélkül?

Figyelt kérdés
Konkrétan arról lenne szó, hogy az elképzelés meg van, csak a tőke hiányzik. Férjem is és én szakmunkások vagyunk. Mindkettőnk elképzelése nagyon jó lenne és volna is rá kereslet, de sajnos tőke hiányában csak a tervezésig jutottunk. Van ma esély erre egyáltalán? Hogyan lehet pénzt szerezni pénz nélkül? Havi fizetésből spórolni nem tudunk bankokkal szóba sem állhatunk. Tudom, akármelyikünk vállalkozása beindulna, más szakmunkásoknak is tudnánk munkát biztosítani, mert volna rá igény. Értelmes válaszokat várok, hátha van valakinek épkéz-láb ötlete!

2015. ápr. 29. 13:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Attól, h. te nem látsz valamiben fantáziát, az a te elméd szegénysége! Kedves utolsó előtti! Neked privátban írtam választ! Általánosságban csak annyit mondanék, hogy nem nem a kisembert kell kinevetni, mert addig amíg gondolkodik a lehetőségeken nem segélyért áll sorba, hanem jutni is szeretne valahova. Sajnos nem teheti meg mindeni, hogy nagyképűen mások tervein zokogva röhögjön. Szégyellje magát az, aki a sok pénzétől felfuvalkodva kicsi ember nyomorán nevet. Gondolom, ti akik esetleg befektetni is tudnátok sem kemény kétkezi munkával gyarapodtatok.
2015. máj. 4. 14:10
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha az ember megnézi az ajánlatokat akkor röhögőgörcsöt kap.
2015. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Meg is válaszoltam privátban, majdnem sírva fakadtam, úgy megbántott :(


"nem a kisembert kell kinevetni, mert addig amíg gondolkodik a lehetőségeken"


Azzal semmi baj, aki gondolkodik. Azzal van a baj, aki egy 5-es elemis szintjén ír, felnőtt létére nem fogja fel mit is kéne mondania egy befektetőnek és utána még hőbörög is!

2015. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ha már ennyire szövegkiragadó vagy légy szíves idézzed azt a részt, melyben hőbörögtem! Nyilván te egy agyoniskolázott barom lehetsz, hogy ennyire primitív szókimondó vagy! Amúgy meg nyasgem! Nem tudom mi a gond a fogalmazással? Nyugi megütöm a szintedet :D Mint kérdésem kiírásánál jeleztem, szakmunkások vagyunk, ergo van szakmánk, de nem csak szakmunkásvizsgánk! Nem pénzért jöttem könyörögni :D csak ötletekért, hogy merre lehetne elindulni, de itt csak azt kaptam, hogy magánbefektetők és bankok. Nem fogok senkinek kiadni semmilyen kész üzleti tervet, amíg a hús-vér emberrel nem találkoztam. Pláne nem fogom interneten kiadni a konkrétat!
2015. máj. 6. 07:31
 15/15 anonim ***** válasza:

Rengeteg ember mondja, hogy van egy jó ötlete, és a 99.9%-a még ötletnek sem jó, ha visszakérdezel, akkor 2 perc alatt megdől.

Elhiszem, hogy a Tied nem ilyen, de ettől még a legtöbb potenciális befektető kétkedve hallgat meg, legalább egy pár soros prezentációt (ha nem konkrét üzleti tervet) érdemes csinálni, és azzal házalni, de akkor meg kockázatod, ha valóban jó az ötlet, akkor egyszerűen lenyúlják.

A probléma az, hogy mivel mindenkinek van egy ötlete, ezért nehéz hús-vér emberrel leülni beszélgetni, az ő napja is 24 órából áll, és minden percére lenne jelentkező. Sajnos a bankok sem nagyon állnak szóba egy ennyire induló vállalkozással, muszáj valami fedezetet biztosítani (mondjuk a lakást), mert egy ötlet, bármilyen jó is legyen simán befuccsolhat, akkor pedig nincs mit behajtani, csak a fedezetet, de gondolom ilyen értéket Ti sem mertek kockáztatni.


Ez alap igazság, tőke nélkül nem lehet vállalkozni, ha valaki ad is tőkét, akkor csak olyan vállalkozásra adja, ami jól fizet elsősorban neki, és nem biztos, hogy az ötleted képes lesz a befektető igényeit is kielégíteni, és mellette még Te is tudsz pénzt keresni.

2015. máj. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!