Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megmondanád a lányodnak, hogy...

Megmondanád a lányodnak, hogy a húsvéti nyúlának mi lesz a sorsa ha leadjuk később az állatkertbe? Ha őszintén elmondjuk, hogy élve odaadják egy sasnak akkor lehet nem is kéne neki a nyúl.

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
19%
#36 Hát akkor én lehetek túlérzékeny vagy nem tudom, de én ezt gyerekként sem és most sem lettem volna képes elviselni, az biztos. Ha egy állathoz kötődök akkor el sem tudom képzelni hogy megegyem, hányingerem van még a gondolattól is. Nekem az az élőlény ugyanolyan szerettem mint édesanyám, vagy az öcsém, őket sem tudnám megenni. Hiába az az élet rendje, hogy egyszer meghalnak. Még azt sem tudom elképzelni, hogy bántsam. Pedig szart már be a macskám az ágyamba még ivartalanítás előtt de olyankor sem voltam képes belerúgni se, szörnyetegnek érezném magam. Előbb halnék meg, minthogy megöljem az egyik háziállatomat. A bolti hús és a saját kezűleg levágott állat között az a rohadt nagy különbség, hogy azt az állatot valaki megölte a haszonért, és akár megveszem akár nem, ez így lesz a jövőben is, míg állatot levágni a te saját döntésed, ha nem teszed meg az az élőlény élhet egy békés boldog életet.
2023. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
94%

"az a rohadt nagy különbség, hogy azt az állatot valaki megölte a haszonért,"


Önámításnak tartom, a kínálatot a kereslet határozza meg, tehát azért ölnek meg annyit, mert a vásárlók fenntartják a keresletet.

Te egész egyszerűen, egy köztes emberre tolod rá a piszkos munkát, és így személytelenné válik.

Halványan emlékeztet a harcidrónokat kezelőkre.

Egy háborúban, mindig is problémát okozott a harcoló felek empátiája, ha olvasol szakirodalmat, elképesztő mennyiségű kilőtt lőszerre, sok esetben szinte alig volt halott, mert a szemtől szemben harcolók nem akarták megölni egymást.

Ezt remekül kiiktatták a harci drónokkal, amiket akár több ezer kilométerről, egy klímás szobából irányítanak, és 2 pizza között, teljesen személytelenül, gátlások nélkül bombáznak le embereket.


Értem én, hogy mit mondasz, igazad is van, de emellett én látok egy nagy adag önzőséget ebben a bűntudat / felelősség lepattintásban.

Mivel ez csak az emberről szól, hogy nekünk, fogyasztóknak, könnyebb legyen.

Na erre a részére mondom én azt, amit Zorán mondott a szerelemről: ha múlik, akkor fájnia kell, hogy tudd, hogy mennyit ér, amíg él!


Hangsúlyozom, nem traumatizálásról beszélek!

Hanem arról, hogy aki ekkora különbséget tesz, és ennyire semmitmondó neki az a hús, amit megeszik, annak legalább néha bele kéne gondolnia abba, hogy az az állat, nem tudta magáról, hogy az ő élete semmitmondóbb, egy kedvenc aranyhörcsögénél, mégis meghalt miattunk, talán nem kellene, hogy annyira nagyon semmitmondó legyen az élete.

2023. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
93%
#41 Szerintem ez nagyon nem így van. Mi rendszeresen vágunk állatot. Munka. Kötelező. Utáltam gyerekkoromban, hogy 13 éves koromtól kezdve nekem a visító disznó szemébe kell néznem, de nem volt kívánságműsor. Viszont megnevelt. Étteremben szoktuk mondani, hogy a húst meg kell enni, én mindig azt hittem, hogy azért, mert ki van fizetve, de nem. Amikor a barátnőm a tökéletes darab húsról olyan bénán próbálja levágni a zsírt és a hártyát, hogy dekákat kidob a húsból, fáj a szívem, mert baromira nem azért halt meg az állat, hogy a kukában végezze. A hagyományos birkapörköltbe is kb. csak a bele nem kerül bele az állatnak, de fülétől körméig minden más. Gyerekkoromban ahova horgászni jártunk, ott a tanyán volt a bácsinak egy magára hagyott őze, amit befogadott. Szerette, végelgyengülésben halt meg az állat, és kaptunk a pörköltből és a sültből kóstolót. 8 éves voltam, én tüntetőleg nem ettem belőle, mert én jártam apával horgászni és sokat láttam Bambit. Aztán amikor már épp elfogyott volna, megkóstoltam, és rájöttem, hogy Bambi még halála után is tett valami igazán finomat értünk. És ezt viszont szülői kényszer nélkül fogtam fel, mert anyukám azt mondta, hogy megérti, hogy nem akarok enni belőle, apukám meg azt, hogy amíg találok a hűtőben más kaját, addig nem bánja, hogy nem azt eszem.
2023. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
100%
#42 Így. Másik kedvencem, hogy ugye (jogosan) elítélendő a kínzó tömegtartás, de aki ez ellen tüntet, az is eszi. Aki meg nem eszi, az meg (és tisztelet a belföldi terméket vásárló vegánoknak) azt eszi, ami végtelen környezetszennyezéssel jut Európába, olyan kiegészítőket, amiknek a kedvéért egész biodiverz őserdőket vágnak ki, csakhogy a nyugati hipszternek meglegyen a pálmaolaja meg az avokádója. Ennél sokkal természetesebb az, hogy szeretetben felnevelem az állatot, levágom, és nem pazarlom el egy porcikáját sem.
2023. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
31%

42 vagyok " Viszont megnevelt."

igen, erről beszélek, ez nem föltétlenül trauma.

Egy "asztali áldás" amit nem föltétlenül istennek címzünk, vagy el se mondunk, így nyer éttermet. Egy jól ismert állatot, végtelen szeretettel is meg lehet enni!

(és hát ebben aztán a magyaroknak bőven van kulturális múltjuk, gondoljunk csak az "egyem meg a szíved" eredetére, mikor is a szeretett hozzátartozó halála után, a legközelebbi hozzátartozó, rituálisan evett a szívéből, így fejezve ki, hogy mindig is a része lesz, és hogy nem tud tőle elválni)

2023. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
74%
#45 Jó, azért az első pár disznótor után nem kívántam a kolbászt. A disznósajt meg gyerekként nem ízlett, aztán amikor megtudtam, hogy készül, még 10 év volt mire megkóstoltam. Mostanra viszont nagyon szeretem. :D
2023. márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a nem családi neveltetés is biztos közrejátszik, nekünk általános 6.-ban még volt a történelem rovására hon- és népismeret óra (elvileg 10.-ben is volt társadalomismeret, de azok töriórák voltak). Leírta a tankönyv, hogy zajlik a hagyományos disznótor, a fél osztály meg bekiabálta, hogy a Nagykunságban nem is úgy. :D Szóval azért mi erre voltunk szocializálva. Amikor hollandoknak meséltem egy csereprogramon 16 évesen, hogy a vért is megesszük, azt hitték, nyersen isszuk, nem tudták elképzelni, mi az. Megmutattam nekik videón, továbbra is viszolyogtak - sajnos megkóstolni nem volt lehetőségük.
2023. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

44, gondolatolvasó vagy, ugyanezt akartam írni, csak mondom már nem offolok ennyit, nem viszem el a történetet.


De igen, nem kell egy istennek címzett asztali áldás, csak úgy magunkban néha gondoljunk már bele, milyen áron kerül a rizs, vagy százcsilliárt tonna pálmazsír a boltokba, meg a tányérunkra!

A legkönnyebb dolog személytelennek lenni, és tudomást se venni róla.


Ha van egy háznál, néhány kismalac, hát annak mindnek neve van, jópofák, stb. de ha eljön az idejük, akkor eljön... Nem baj az, ha érezzük a súlyát annak, amit ad nekünk a természet! Sokakra ráférne egy ilyen kis teher!

2023. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%
Hát jól elkanyarodtunk, engem már qrvára érdekelne, mit fog enni csóri sas! :D
2023. márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
0%
idióta állatvédők
2023. márc. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!