Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megmondanád a lányodnak, hogy...

Megmondanád a lányodnak, hogy a húsvéti nyúlának mi lesz a sorsa ha leadjuk később az állatkertbe? Ha őszintén elmondjuk, hogy élve odaadják egy sasnak akkor lehet nem is kéne neki a nyúl.

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
90%
#49 Amit az állatkertben adnak neki, ugyanis már régen leszögeztük, hogy az állatkert 2008 óta nem vesz át nyulat.
2023. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
100%
Élő állattal valóban nem etetnek semmilyen állatot sem.Mivel a lányod még biztosan nincsen annyi idős,hogy képes lenne önállóan gondozni az állatot és felelős gazdi lenni nem vennék neki nyulat,mert a ti dolgotok lesz akár az elkövetkezendő 10 évben a gondozása.Megmondani se érdemes neki még hiszen még nagyon gyerek és ez nem lenne jó hatással rá.Mondjátok meg neki,hogy nem lehet nyuszi a házban és ennyi.Én egyébként se adnék el nyuszit húsvétkor,mert valóban sokuknak az lesz a sorsa,hogy állatkertben végzik és nem élve.
2023. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
0%
Értem én hogy súly meg felelősség. De azt magyarázzátok már meg nekem hogy ti erre hogy vagytok képesek, mert arra nem kaptam választ. Én nem tudnék állatot megölni, olyat pedig pláne nem amihez kötődök. Nekem ez volt mindig a bazinagy rejtély az állatok levágásában, hogy valaki hogyan képes ölni. Ráadásul teljesen öncélúan, mert ehetne mondjuk egy tál tésztát is. Én akkor sem tudom fizikálisan bántani az állataimat mikor nagyon mérges vagyok rájuk, max kiabálok. Mert nem tudnám rávenni magam hogy fájdalmat okozzak nekik. Lehet belőlem hiányzik ez az alapvető "vadászösztön" ami a zsákmányállat leölésével élelemhez jutás közben mozgatja az embert, vagy nem tudom.
2023. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
100%
de utolsó azért eszel húst, másnak fizetsz, hogy megölje helyetted
2023. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
19%
Ez még mindig nem válasz, csak terelés.
2023. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
100%

#53 Úgy, hogy nem volt kívánságműsor, azt a sláger rádión kellett keresni. Ebben nőttünk fel. Szerinted az én apám megkérdezte tőlem, hogy "fiam, akarsz-e 4-kor kelni, hogy délre levágjunk két disznót, mert nekem utána dolgoznom kell menni?" Dehogy kérdezte. Kivert az ágyból, mentünk, csináltam, amit mondtak, úgy, ahogy mondtak. Ha éppen az orrfogó tartása volt a feladat, meg a vér felfogatása, akkor azt. Nekem az az idegen, ha valaki úgy nőtt fel, hogy volt beleszólása a dolgokba. Amikor frissjogsis voltam, apám a kezembe adta a kulcsot, beült a saját autójába, és mondta, hogy kövessem. Fogalmam sem volt, hogy azért kellek, hogy a nagyszüleimet furikázzam, csak egy kocsiba nem férnénk be, vagy szervizbe viszi a saját autóját, és onnan kell hazahozni, nem tudtam, hogy 20 perces munkám van vagy kétórás. Csak csináltam, amit mondott.


De persze megértem a te álláspontodat is, pl. nagyon régen egy kutyás fórumon valaki azt kérdezte, hogy egy tenyésztő hogy képes eladni a kutyákat, mert szerinte a kisbabák után a kiskutyák a legaranyosabb dolgok a világon. Hát, elmagyarázta a tenyésztő, hogy egyszerűen 10 kutya mellé nem fér bele még 5-7, úgyhogy kénytelen eladni őket jó helyre, és megtartani 1-2-t, aztán reménykedni, hogy a szinte zéró információ alapján a megfelelő 1-2-t tartotta meg magának.

Értem én, hogy aki nem ebben él, az nem érti. Aki ebben él, annak meg természetes.

2023. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
100%
De nem fogok hazudni, amikor először birkát vágtam, azzal azért voltak fenntartásaim. Egyszerűen cukin néz. A disznó meg baromi okos állat, ha én nagyszüleimnél a közelükbe megyek, visítva szaladnak az ólba, nagyapámhoz meg odaszaladnak, hogy adja a kaját. Megtanulták, hogy engem többnyire akkor látnak, amikor egyikőjük meghal. Azt mondod, nem érted, hogy bírjuk megtenni; én azt mondom, ha nem éltél át ilyet, fogalmad sincs, mennyire másabb, mint képzeled. A szemedbe néz az állat, már a kiválasztásnál tudja az összes, hogy melyikkel mi fog történni, visít, rád néz, szinte emberként könyörög, de meg. kell. tenni. Baromira nem egyszerű, és baromira nem vagyunk szívtelenek, csak megtanultuk feldolgozni.
2023. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki megöli magának még mindig jobb mint aki fizet hogy megöljék az állatot
2023. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
100%
#53 Amúgy most olvastam el tüzetesen is, amit írtál. Szerinted az ember vadászösztönből öl disznót? Jézusom. Levágjuk a kutyát, ha a párnára sz*rik? Jézusom. Nem, ez egész más dolog. Nem dühből öljük meg az állatot. És amúgy sem eszünk kutyát-macskát-ragadozót, kivéve ha hal az a ragadozó. Én speciel az alap dolgokon (kutya, macska, patkány, denevér stb.) egy állatot nem eszek még meg, a polipot. A szakszerű, élelmiszerként ölés baromira más, mint az, hogy néha megharagszol a háziállatodra. Egy lapon sem lehet említeni a két szituációt, és elég nagy baj, ha neked van bármi asszociáció a kettő között. Nem lehetek olyan dühös a kutyámra, hogy megverjem, de akármennyire is imádom Dezsőket, Dezsőnek márpedig meg kell halnia.
2023. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
100%

#53

"Én akkor sem tudom fizikálisan bántani az állataimat mikor nagyon mérges vagyok rájuk, max kiabálok. Mert nem tudnám rávenni magam hogy fájdalmat okozzak nekik. Lehet belőlem hiányzik ez az alapvető "vadászösztön" ami a zsákmányállat leölésével élelemhez jutás közben mozgatja az embert, vagy nem tudom."


Hű, de nagy kavarások vannak itt. Mint amikor a Nat.geo-n azt mondják, a 10 leghalálosabb "gyilkos". Gyilkos?! Egy ragadozó állat?

Az nem 300 ft-ért ver agyon nyugdíjasokat, hogy gyilkos legyen, hanem eszik, ugyanúgy, ahogy lélegzik, a lélegzéshez beszívja a levegőt, az evéshez meg megöl más állatokat.

Nem agresszióból, vágjuk le az állatokat, meg méregből, vagy hogy fájdalmat okozzunk nekik. Ez nem a büntetésük, hanem a sorsuk, ez van.


Az öncélúság megint csak önámítás, egyfelől bonobó szinten lenne az emberiség, ha "egy tál tésztán" kéne élni, másrészt te is öncélúan veszed a húst a boltban, tehát ezt hagyjuk is. És ne felejtsd el amit mondtam, hogy sok milliárd eddig a Földön élő ember élt eddig háztáji állattartásból, ahhoz képest elenyésző az utóbbi pár évtized nagyüzemi állattartása.


De értem a dilemmádat, és hogy beléd azt nevelték beléd, hogy amit a boltban megveszel, az csak egy darab tárgy, úgy veszel egy csirkemellet, mint egy kiló kenyeret, és teljesen idegen tőled, hogy megölj egy állatot, és ezt nem is lehet csak úgy elvárni valakitől.


Én alapból úgy nőttem fel, hogy minden (levágásra szánt) házi kedvencről tudtam, hogy a tányéron fogja végezni. Nálunk is volt bolt, (nyilván) de én az ott kapható húsra is úgy néztem, hogy valamikor az is boldogan szaladgált.

Volt, hogy apám hozott vagy 20 kiskacsát. Hát milyen aranyosak már! :D Mindig velük lógtam, szerintem még általánosba se jártam. Volt egy régi kádunk, azt beástuk a földbe, hogy tudjanak benne úszkálni, meg ilyenek...

De a kezdetektől úgy voltam nevelve, hogy pl. vágjak nekik össze egy kis saláta levelet, nőjenek szép nagyra, hogy karácsonyra finom pecsenye legyen belőle. :D

Nem is tudtam, az mivel jár, nem is kellett, hogy tudjam. Hosszú évek alatt ez vált természetessé.


Van ez a műsor, vademberek Ben Fogle-lal. Abban voltak tán valami írek, akik Magyarországra költöztek, és itt akartak háztáji gazdálkodásból megélni, úgy, hogy még sose csinálták.

A szomszédok vittek nekik 1-1 tenyész állatot, még egy méh kaptárt is kaptak.

Na ott volt, hogy meg akarták mutatni, hogy vágnak le egy nyulat. A végén, már nem mutatta a kamera, a magyar szomszéd meg aki a nyulat adta, (vagy a szüleit, nem emlékszem) majdnem az ír palit verte agyon.


Valami lim-lom kis szar fadarabbal elkezdte agyonverni a nyulat, jó hosszan, az meg csak kapálózott! Úgy vette ki a kezéből a szomszéd, és ölte meg 1 csapással. Aztán megkérdezte, hogy szeretné e, ha most őt verné agyon ezzel a karóval, szeretne e ilyen halált.


Kell hozzá egy tudatállapot. Ki kell iktatni a sajnálatot, akkor már nem lehet úgy hozzáállni, hogy kicsit ütök, hogy "ne fájjon neki". Hiszen éppen ölni készülsz.

El kell döntened, vagy életben hagyod, vagy megölöd, de ha letisztáztad magadban, hogy meg kell halnia, akkor tegyél félre mindent, érzelmeket, kötődést, és adj bele apait, anyait, hogy mielőbb vége legyen.

1 ütés! Ha 1-be (max 2-be) nem hal bele, köpjél fel, és állj alá! mert az vagy azt jelenti, hogy egy pszichopata állatkínzó barom vagy, vagy "kisgyerekként" álltál hozzá, és nem vagy erre felkészülve. Ezzel sincs baj, csak akkor ne próbálkozz!


És az a gáz, hogy ez az ír pali, mondjuk 30 évesen szembesült ezzel, és fél perc alatt kellett neki azt a szemléletet, és mentális állapotot megtanulni, amire nekem mondjuk volt 15 évem!

Persze, hogy nem érted, nem is lehetne ezt így rád bízni. Ha rákényszerülnél, te is megtennéd, ez 100%, ha egy tanyán élnél, nem tudnál húst venni, de lennének állataid, garantálom, hogy te se "egy tál tésztán" élnéd le a további életedet.

Csak nem mindegy, hogy magadnak kell ezt nulla másodperc alatt felnőttként feldolgozni, vagy lépésről lépésre, ebbe nősz bele.


De még így is van olyan, hogy némelyik állat végelgyengülésben hal meg, mert márpedig őt nem vágjuk le! :D Szerinted Petőfi anyja, levágta a versben lévő tyúkot? Mikor az az utolsó sok, hogy "anyám egyetlen jószága" ? Le a francot... Lehet, hogy túlélte Morzsa kutyát. :D


A lényeg, hogy ennek semmi köze a bántáshoz, meg gyilkoláshoz, meg dühhöz.

Emlékszem, gyerekkoromban mindenki csak szúrta a disznót.

Utána jöttek be ezek a fejbelövős szarok. 1-2 ember idegenkedett tőle, mert hogy "benne marad a vér" az állatban, de mikor látták, hogy utána is ugyanúgy ki lehet véreztetni, szinte egy csapásra megszűnt mindenhol a környéken a leszúrás. Kézről kézre járt a belövő, a legnagyobb vadparasztok is azonnal átálltak rá.


Szóval ha ezt összehasonlítom az ipari állattenyésztés körülményeivel, még mindig jobb élete van egy háztáji állatnak. Ahhoz meg az ember vállának elég szélesnek kell lenni, hogy szemtől szemben is vállalja azt, ami ezzel jár. Ugyanezzel (vagy még rosszabbal) jár a bolti hús megvétele is.

2023. márc. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!