Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » De most komolyan a nyuszi...

De most komolyan a nyuszi mire jó a lakásban?

Figyelt kérdés
nem rossz neki egyedül a kis ketrecébe? sok embernél láttam már, hogy nyiszit tart otthon, de nem értem miért. simogatni nem tudod, mert elszalad, és fél. sétáltatni nem tudod, mert hülyének néznek. kb. annyi értelme van mint egy halnak. sôt még a halnak is több értelme van mert jól mutat a lakásban (és lehet vinni esôben sétáltatni)
2013. júl. 25. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszik majdnem annyira értelmes és ragaszkodó állatok, mint a kutyák. Az emberhez szoktatott és jól tartott nyúl jön a gazdijához a simiért, akár követi is őt. Nagyon aranyos és mozgékony állat, szórakoztató nézni őt és bekapcsolódni a játékaiba is. (kicsit talán túl rosszcsont, de ezt el lehet nézni) Szobatisztaságra is lehet nevelni, ha ivartalanítva van.

Van olyan, hogy fél a nyuszi az embertől, de kutyák és macskák között is vannak személyiségek, hogy vannak bújósabbak és önállóbbak. Ez vonatkozik a nyulakra is, az, hogy mennyire hagyja magát simogatni függ a személyiségétől és attól, hogy kölyök korában emberhez szoktatták-e.

2013. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

"A nyuszik majdnem annyira értelmes és ragaszkodó állatok, mint a kutyák." - nanana! azért nehogy már a befőtt tegye el a nagyit!



Amúgy simizni jó, kellemes beletúrni a szőrükbe, olyan puhák és édes a nagy fülük, de több értelmét én sem látom. Nem volt nyulam és nem is akarnék itthonra.

2013. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó semmire, cuki és kész, az meg az emberek marhasága, hogy ott tartják.
2013. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
mert a kutyának nem rossz hogy egyedül van amíg te dolgozol, a nyuszinak pont jó bioritmusa van délelőtt alszik, mire hazaérsz tudsz vele játszani és nagyon aranyos a nagy golyszi szemeivel néz rád mert mindig éhes :D a kutyát se haszon miatt tartod csak mert jó társ és nem érzed magad egyedül ..
2013. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyenlő a kutyával, de jobb mint egy macska.

Volt egy baknyulam, igaz ő az év nagy részében kint volt, de eljátszott a kutyákkal, ugyanúgy lehetett simizni, fésülni, nem mindegyik nyúl fél a gazdájától.

2013. júl. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert az ismerőseid nyulait nem lehet megsimogatni, más magához szoktatta a sajátját.


szerintem a nyúl még a macskánál is jobb. :D

2013. júl. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

semmire

ugyanúgy mint a tengerimalac, a hörcsög és az összes többi ilyen "szobaállat"

az unatkozó embereknek jó időtöltés velük foglalkozni

2013. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

szerintem se jó semmire, nővérem is tart egy nyuszit, de olyan buta állatka szegény, hogy a simogatáson kívül nem lehet mit kezdeni vele. nem is lehet hasonlítani egy kutyához.

én degukat tartok, és sokkal intelligensebbek és okosabbak egy nyúlnál.

2013. júl. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Bdodi001 válasza:
100%
A nyulak az egyik legjobb állta a világon! Az emberek azért tartják mert a nyúl is házi állat! Én nagyon szeretem a saját nyulamat és nem cserélném el másra!!! Minden nap ad valamilyen feladatot mert sok gondoskodás kell neki! Szerintem annyi mint egy kutyának! És ez nekem kell hogy gondoskodhassak valakiről!!! És nem értek egyet veled! Miért néznének hülyének ha sétáltatod a kedvencedet??? Szerintem nagyon jó program mindenkinek! :D
2013. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én nyuszim felugrik az ölembe, hogy simogassam, kocogtatja nekem a fogát, imádom :)

Emellett agilityzünk, egy csomó trükköt is megtanult már.

Szoktunk labdázni is!:D Elgurítom neki, utána szalad és visszatolja az orrával.


Az én nyuszim napi 3-4 órát ki van engedve (nyáron van, hogy 10-12 órát), szóval nem az egész életében ketrecben él!


Egyik barátnő budapesti, ki szokta vinni a Margitszigetre a nyusziját sétáltatni, és sose nézik hülyének.

2013. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!