Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » De most komolyan a nyuszi...

De most komolyan a nyuszi mire jó a lakásban?

Figyelt kérdés
nem rossz neki egyedül a kis ketrecébe? sok embernél láttam már, hogy nyiszit tart otthon, de nem értem miért. simogatni nem tudod, mert elszalad, és fél. sétáltatni nem tudod, mert hülyének néznek. kb. annyi értelme van mint egy halnak. sôt még a halnak is több értelme van mert jól mutat a lakásban (és lehet vinni esôben sétáltatni)
2013. júl. 25. 19:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A kedvtelésből tartott állatok mint pl. a törpenyúl, tengerimalac, hörcsög stb. nem szolgálnak különösebb célt, vagy értelmet, azért is tartják az emberek ezeket az állatokat általában kedvtelésből. Csak úgy, mert aranyos, jó simogatni, gondoskodni róla stb. Ebben nem kell értelmet keresni, ezek hobbi állatok hobbi célra, hogy aki szereti őket, minden különösebb ok nélkül foglalkozhasson velük csak úgy, otthon. A tengerimalacaim tartásában sincsen semmi értelem, azért tartom őket, mert szeretem a tengerimalacokat, ennyi.
2013. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Nekem nincs ketrecben! Nem is értem a kérdést. 2 nyuszim volt egészen tegnapig.

Akkor be vannak zárva amikor nem vagyunk itthon, mert már többször megrágták a vezetéket. Viszont szobatiszták, hallgatnak a nevükre. Mindig felugrálnak a kanapéra mellénk és nyalogatják a karunkat meg bökdösik a fejükkel, hogy simogassuk. Egy tálra kiöntök napraforgómagot és onnan lopkodják az ölünkből :D

Igazából ők teljesen olyanok mint a cicák...Egész nap esznek meg dörgölőznek és csak egy alomba piszkítanak.

Sajnos a nőstény tegnap meghalt. Kisnyuszik születtek volna (egy almot szerettünk volna megvárni csak), de a vemhessége során úgy alakult, hogy nem fejlődött ki a magzat és korán elhalt amitől vérmérgezést kapott és hiába műtötték meg...

Eddig úgy viselkedtek mint a szerelmes párok. Folyton együtt fetrengtek egymáson, mindig összebújva és ha az egyik elindult valami olyan hely felé a tilos volt menniük a másik is követte.

most sajnos a nyuszi fiú a kanapé alatt van. Biztos vagyok benne, hogy szomorú. Ha hívom akkor is tétovázás után jön csak elő és már az egész lakást bejárta százszor mintha a párját keresné.

tegnap úgy éreztem, hogy megszakad a szívem amikor elveszítettem a lány nyuszimat.

Biztosan vannak felelőtlen állattartók akik nem gondozzák megfelelően őket vagy hamar ráunnak (ahogyan a kertbe kikötözött kutyákat is sajnálom!). De nálunk igazán családtagnak számítottak.

Amíg a kislányom meg nem született még csak az egyik nyuszink volt meg és velünk aludt (szobatiszta volt) . Nagyon hozzánk szoktak és most, hogy az egyik már nincs... tényleg hatalmas fájdalmat érzek miatta.

2013. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
és nagyon büdösek is azt hallottam
2013. júl. 27. 16:20
 14/15 anonim válasza:
100%

semmi szaga nincs! Hozzá képest egy macska igazán büdös. Persze egy jó nagy ketrec kell nekik és nem egy kis vacak vagy isten ments terrárium amiben mint a hörcsög csak befülled...

Alapból a nyuszi úgy tisztogatja magát mint a macska. Sőt! a füleit a kis mancsaival lehúzza és mintha a haja lenne és azt nyalogatja úgy mosdik. Az ürüléke szintén teljes mértékben szagmentes. Egyedül a vizelete ami ,,büdös" épp úgy mint akár a cicának, kutyának stb... Ezt mindig egy helyre üríti és gyakran elég csak a nyúlwc-t kitakarítani és friss forgácsot a ketrecbe elég heti 1x tenni.

Én mondjuk citromos illatosított forgácsot teszek alá, de alig van ketrecben.

Akkor büdös, ha el van hanyagolva. Egy igénytelen állat pont olyan szagú mint egy igénytelen ember....

De egyébként óriási tévhit, hogy a nyúl büdös lenne. Ha úgy tetszik illatosabb mint egy hörcsög vagy egy macska ami a büdös székletét kinyalogatja a fenekéből aztán szétkeni a szőrzetén... Ennél jóval tisztább állat a nyuszi. Abszolút semmilyen szaga nincs. Sőt! Sok cicának és kutyának büdös a lehellete. A nyusziknak egyáltalán nem. Az egyedüli baj velük, hogy nagyon egyedi személyiségük van és sokszor makrancosak. Ha nem engeded meg neki, hogy valamit elrágjon, akkor amint lehetősége van rá már egyből rohan felé... Én csináltam olyat, hogy kukucskáltam mit csinál ha azt hisz vagyok ott. Hát persze egyből rosszalkodott. Egy szót sem szóltam csak kijjebb dugtam a fejem és egyből észrevette és elrohant (egy újságot akart megrágni). Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen rafinált állatok. Azt hittem kis buta élőlények és csupán dísz állatok.

Viszont a görény....az elég büdös...


De nem tudom azért kérdezed-e ezt mert nem szereted az állatokat és így akarsz hergelni néhány állatbarátot, vagy mert szeretnél egy nyuszit, de félsz a tartásától...

Az tény, hogy olyasmi ellen kampányolsz jelenleg amiről fogalmad sincs.

A törpenyuszik épp olyan barátságosak lehetnek és emberhez lehet őket szokatni mint egy kutyát. Kifejezi a szeretetét, nyalogat és tudja ha rosszat csinál. De éppen úgy el is lehet hanyagolni. Ha nem foglalkoznak vele akkor elvadul és onnantól kezdve csak egy felesleges szörgolyó lesz egy polcon aki nagyon rosszul érezheti magát.

Sokan azt hiszik a felelős állattartás arról szól, hogy ellátod élelemmel és ha beteg nem vagy fukar tízezreket költeni műtétre, gyógyszerre még akkor is ha a végén nagy eséllyel belehal. Hát nem! Nem csak életben kell tartani egy kis állatot, hanem szeretni, simogatni, nevelgetni. Ha együtt akarsz élni egy állatkával akkor a te felelősséged az, hogy valóban együtt élés és nem egymás mellett élés legyen belőle.

Fontos, hogy ha érzi a törődést, a szeretetet akkor ugyan úgy kapsz is cserébe vissza tőle.

Én nekem halt meg a nyuszim és egyszerűen nekem ő nem egy nyuszi volt, hanem a nyuszi. Most nagyon maga alatt van a társa, de úgy érzem nem leszek képes helyette másikat venni, mert még minden porcikám vissza akarja őt kapni. Nem azt mondom, hogy a gyerekemként szeretem, mert az már fanatizmus. Valójában nem lehet ahhoz hasonlítani szerintem. Egyszerűen sok boldog pillanatot okozott és hiányzik a jelenléte.

Ha te nem éreztél még ilyet, hogy egy állatka boldog perceket okozott volna, akkor megértem miért vagy ilyen felszínes ember.

Ha bár sok marhaságot mondtál arról, hogy a nyuszi büdös, meg csak a ketrecben van és divatállat stb... azért jobb ha tudod vannak olyan állatok akik valóban büdösek, valóban nem lehet őket megszelídíteni olyan formában vagy szobatisztaságra nevelni, sőt sok állat nem hallgat a nevére (a nyuszi igen) és még is azokat is van olyan ember aki szereti. Ízlések és pofonok... van olyan férfi aki libabőrös lesz némelyik nő láttán és van amelyiknek pont az a hölgy lesz az igazi...


Egyébként ha azt akartad kérdezni, hogy miért tartanak olyan emberek nyulakat akik felelőtlenül gondozzák (vagy sok esetben kínozzák tudatlanságból) az természetesen jogos. De sajnos ennek függvényében ezt a kérdést az összes háziasított állat kapcsán feltehetnéd.

Nincs rá jó válasz. Az emberek gyerekeiket lepik meg velük akik nincsenek felkészülve sok esetben ekkora felelősségre és emiatt sajnos sok a megunt és elhanyagolt állatka a világon. Nagyon sajnálatos dolog.

Nyuszit nevelni (valóban nevelni!) éppen olyan szeretetteljes tevékenység mint a többi házi kedvencet!

2013. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

El kell, hogy keserítselek kedves kérdező ugyanis neked óriási téveszméid vannak a nyulakkal kapcsolatban.


Én is vásároltam magamnak törpenyuszit mihelyst elköltöztem otthonról. Még sosem volt nyulam, cicamániás vagyok de albérletbe nem akartam macskát vinni. Azt kell, hogy mondjam óriásit csalódtam én is de a jó értelemben.

Sokkal több szeretet és ragaszkodást kapok ettől a kis nyuszitól mint eddig bármilyen macskától kaptam.

Olyan mint a kiskutyám volt. Ha otthon vagyok mindig kint van ( kivéve ha alszok), mindig ott van a nyomomban még a vécére is utánam jön. Ha fürdök a kád lábánál fekszik, ha az ágyban pihenek fent van velem és elheveredik mellettem.

Imádja a simogatást, volt, hogy a kezemben aludt el. Mosogatás közben a vádlimnak támaszkodik, teljesen szobatiszta. Plüssállatokkal játszik, és vécégurigával, labdázik és rohangál mint egy kis őrült. Az egész lakásban nyugodtan el merem engedni mert kár nem csinál és EGYÁLTALÁN NEM BÜDÖS. Sőt mi több, a bogyói szagtalanok, kemények, kézzel is megfogom akár. A vizelete már szagosabb, de a pellet nagyon jól felszívja azt meg naponta cserélem. Több vendég is járt már nálam, apám pedig pont olyan beállítottságú volt mint te. És amikor egyszer fent járt nálam egyenesen ledöbbent, hogy milyen szép tiszta a nyuszi helye, és egyáltalán semmi szaga. Az én nyuszimnak még a tappancsainak is jó illata van, és engedi bárhol, hogy simogassam akár a hasikáját is. Este nem zörög, nem csattog, akkor kel amikor én.


Nagyon aranyos, ragaszkodó állatok, nem büdösek és nagyon jól lehet őket szocializálni.


És mindezt úgy írom , hogy kevesebb, mint két hónapja vagyok nyúltulajdonos.

2013. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!